Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Peticija dėl aerodromo jau pateikta, tik jos nagrinėti dar nėra kam

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  12:01, 2019-08-12
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus aerodromo Laisvajai ekonominei zonai (LEZ) atiduoti neketinantys alytiškiai miesto savivaldybei jau pateikė peticiją su daugiau kaip 2 tūkstančiais parašų asmenų, kurie reikalauja išsaugoti aerodromą.

 

Peticija savivaldybėje buvo užregistruota penktadienį. Šiuo metu ji yra pas Alytaus miesto merą. Peticiją turės nagrinėti savivaldybės Peticijų komisija, tačiau ji dar nėra sudaryta.

 

„Mėnesio pabaigoje vyks savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu bus patvirtinta komisijos sudėtis. Jei bus pritarta tam, kad būčiau pirmininku, neatidėliodamas šauksiu komisijos posėdį ir kartu su kitais nariais svarstysime pateiktą peticiją“, - sakė tarybos narys Andrius Jučas, kurį planuojama siūlyti skirti Peticijų komisijos pirmininku.

 

Peticiją „Už istorinio aerodromo išsaugojimą“ pasirašė 2029 žmonės. 1364 jų tai padarė elektroniniu būdu, o 665 raštiškai. Kartu su peticija buvo pateiktas kreipimasis, kuriame išdėstytos jo priežastys, tikslai, siūlymai ir reikalavimai miesto valdžiai.

 

Peticijos autoriai nurodo, kad siekiama išsaugoti istorinį Alytaus aerodromą, jį įveiklinti, LEZ steigimui parinkti kitą vietą ir jį kurti kartu su Alytaus rajono savivaldybe.

 

Kartu su pateikta peticija reikalaujama, kad savivaldybės tarybos nariai ir meras atsisakytų siekio naikinti aerodromą ir jo vietoje steigti LEZ, kadangi tam nepritaria dalis Alytaus miesto gyventojų ir Alytaus aeroklubas.

 

Miesto valdžiai siūloma įveiklinti aerodromo teritoriją, išplėtoti jau sukurtą infrastruktūrą gyventojų, turizmo poreikiams. Taip pat, rengiant LEZ steigimo studiją, siūloma įvertinti ir kitas galimybes, kur ši zona galėtų atsirasti. 

 

Miesto savivaldybei siūloma glaudžiau bendradarbiauti su rajono savivaldybe, siekiant sukurti ne uždarą miesto, o regioninį LEZ.

 

Kur nuves kova už Alytaus aerodromą ir koks sprendimas bus priimtas išnagrinėjus peticiją, paaiškės tuomet, kai bus patvirtinta Peticijų komisijos sudėtis, kuri nagrinės pateiktą peticiją.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai