Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 14 405

Perspėjimas: nevalgyti ir užterštuose miškuose rinktų grybų

VMVT informacija  •    •  17:20, 2019-10-29
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Draudimų, apribojimų ir perspėjimų Alytaus ir gaisro užterštų vietovių aplink jį gyventojams daugėja.

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad siekiant užtikrinti, kad užterštas pienas nepatektų į rinką, uždrausta pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms supirkti pieną iš ūkių teritorijose, kurios patenka į gaisro paveiktą zoną.  

 

Taip pat pieno ūkių savininkai informuojami, kad leidimas atnaujinti žaliavinio pieno tiekimą rinkai (t.y. pardavimą pieno supirkimo punktams ar tiesiogiai vartotojams), naudojimą asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti bus suteikiamas individualiai kiekvienam ūkiui. Įvertinus gautus pieno mėginių, atrinktų iš konkretaus ūkio, laboratorinių tyrimų rezultatus ir gyvulių girdymo, šėrimo ir laikymo ūkyje sąlygas.

 

2019-10-29 atnaujinta informacija ūkinių gyvulių laikytojams: visi skerdžiami gyvuliai iš gaisro paveiktos teritorijos į skerdyklas gali būti vežami ar skerdžiami asmeninėms reikmėms tik gavus atskirą VMVT leidimą. Ūkinių gyvulių laikytojams, patenkantiems į gaisro paveiktą zoną, draudžiama parduoti tiesiogiai iš ūkių ir kitose prekybos vietose mažais kiekiais gaminamus gyvūninės kilmės maisto produktus: kiaušinius, naminių paukščių ar gyvūnų mėsą ir jos produktus.

 

2019-10-29 atnaujintos rekomendacijos gyventojams: nevartoti maistui ir neprekiauti gyvūninės ir augalinės kilmės maisto produktais: natūraliuose ar dirbtiniuose vandens telkiniuose sužvejota žuvimi, sumedžiotų žvėrių mėsa, surinktais grybais, miško uogomis, kol bus gauti taršos poveikio aplinkai vertinimo tyrimų rezultatai.

 

Svarbu: Iš aplinkos su oru, vandeniu ar maistu į žmogaus ar gyvūnų organizmą patenkantys dioksinai sukelia lėtinius apsinuodijimus, kurių poveikis juntamas ilgą laiką. Jie tirpūs riebaluose ir šiek tiek vandenyje, kaupiasi organizmo riebaliniame audinyje. Net labai maži dioksino kiekiai neigiamai veikia sveikatą ir kelia pavojų gyvybei.

 

Išsamiau, kokių rekomendacijų gyventojai turi laikytis dėl geriamojo vandens ir maisto saugos ekstremalios situacijos metu, skaitykite VMVT interneto svetainėje: https://vmvt.lt/naujienos/gyventojams-ir-imonems-vmvt-rekomendacijos-del...

 

Taip pat informuojama, kad rytoj Geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos pradės grunto mėginius, o Aplinkos apsaugos agentūra – atvirų vandens telkinių tyrimus. Daugiau informacijos tikimės gauti artimiausiomis dienomis.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra