Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Pažadų Alytuje neištesėjusią įmonę politikai metė „per bortą“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  10:38, 2019-09-25
Asociatyvi nuotr.
Alytusplius.lt nuotr.

Investicijos, naujos darbo vietos, statybos – tai Alytaus pramonės parke buvo įsipareigojusi padaryti įmonė „Juodas medis“. Tačiau pažadai taip ir liko pažadais, nė vienas įsipareigojimas nebuvo įvykdytas. Tad tarybos nariai nusprendė su šia įmone prieš terminą nutraukti tiek investicijų, tiek valstybinės žemės nuomos sutartis.

 

„Juodas medis“ buvo įsipareigojęs ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo investicijų sutarties pasirašymo pateikti dokumentus, įrodančius projekto finansavimą, ir ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo žemės sklypo nuomos sutarties pasirašymo dienos pradėti statybas.

 

Taip pat per 24 mėnesius nuo žemės sklypo nuomos sutarties pasirašymo padaryti ne mažesnes kaip 779 tūkstančių eurų investicijas statyboms vykdyti ir įrenginiams įsigyti, bei per 24 mėnesius pradėti gamybą ir sukurti ne mažiau kaip 12 naujų darbo vietų.

 

Nuo investicijų sutarties pasirašymo praėjo jau daugiau kaip dveji metai, tačiau nė vienas iš minėtų įsipareigojimų įvykdytas nebuvo. Tad pernai rugsėjo mėnesį savivaldybė įspėjo įmonę apie galimą investicijų sutarties nutraukimą. 

 

2018 metais spalio mėnesį įmonė kreipėsi į savivaldybę prašydama pakeisti investicijų sutarties veiklą iš medžio perdirbimo į metalo surinkimo ir sandėliavimo, tačiau taryba tam nepritarė.

 

Šių metų balandžio mėnesį savivaldybė įmonei išsiuntė raštą apie sutarties nutraukimą, tačiau investuotojas jo neatsiėmė. Gegužės mėnesį raštas buvo išsiųstas pakarotinai, bet jo įteikti vėl nepavyko. Tik liepos mėnesį raštą pavyko įteikti su antstolės pagalba.

 

Alytaus miesto savivaldybė dėl įsipareigojimų nevykdymo investicijų sutartis su ne viena įmone yra nutraukusi ir anksčiau. Pernai investicijų sutartis buvo nutraukta su įmone „Juice and Water group“. Tiesa, klausimas dėl žemės sklypo nuomos sutarties nutraukimo su šia įmone tarybai buvo teikiamas tik šiemet, rugsėjį. Toks delsimas tarybos nariams sukėlė įtarimų. Praėjusiais metais taip pat buvo nutraukta sutartis su bendrove „Baltijos NT“.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra