Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 841

Pavyzdingais žadėję būti vandens motociklininkai šiurpina daugiškius

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  15:15, 2019-07-02

Daugų miesto gyventojai įvaryti į kampą – Didžiulio ežere jau ilgiau nei savaitę siautėja vandens motociklininkai, o žmonės su baime stebi, kaip nuolat pažeidžiamos taisyklės, keliamas pavojus besimaudantiems. Daugiškiai negali nieko pakeisti, tačiau fiksuoja visus pažeidimus, juos teikia įvairioms institucijoms ir tikisi, kad pagaliau bus išgirsti.

 

Daugiškiai turi ne vieną nuotrauką ir vaizdo įrašą, kuriuose matosi, kaip motociklininkai kurą į vandens motociklą pila neiškėlę transporto priemonės iš vandens, ekstremaliai plaukioja prie pat ežero pakrantėje besimaudančių žmonių.

 

„Nujautėme, kad taip ir bus, nes nėra jokios kontrolės. Gyventojai kvietė policiją, skambino bendruoju pagalbos telefonu 112, tačiau niekas neatvažiavo, niekas nesureagavo. Jokios tvarkos nėra, vandens motociklų vairuotojai vandenyje jaučiasi nepagaunami ir nebaudžiami“, - baisėjosi Daugų seniūnė Irma Kašėtienė. 

 

Jos nuomone, didžiausią chaosą Dauguose esančiame ežere kelia ne vandens motociklų federacijos atstovai, kurių iniciatyva Didžiulio ežeras papildė kitų Lietuvos vandens telkinių, kuriuose leidžiama plaukioti vandens motociklais, sąrašą. Chuliganiškai vandenyje elgiasi atvykėliai iš kitų šalies miestų.

 

Daugiškiai labai pyksta, kad nebuvo atsižvelgta į jų nuomonę ir leista vandens motociklininkams važinėti Didžiulio ežere. Baimindamiesi dėl savo saugumo ir drumsčiamos ramybės, žmonės surinko kone pusės Daugų gyventojų, pasisakančių prieš leidimą plaukioti vandens motociklais Didžiulio ežere, parašų.

 

„Gyventojai turėjo labai daug vilčių, kad bus išgirsti, nes jau turėjo karčios patirties, kai galiojo ankstesnis leidimas ežere plaukioti vandens motociklais“, - sakė seniūnė.

 

Tuo tarpu Alytaus rajono savivaldybė, nesulaukianti geranoriško Aplinkos ministerijos sprendimo, pagalbos ieško Seime. Pirmadienį Alytaus rajono vicemerė Dalia Kitavičienė kartu su keliais daugiškiais Vilniuje susitiko su Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovu Juozu Imbrasu. Jam ir kitiems komiteto nariams buvo pateikta daugiškių surinkta vaizdinė medžiaga apie vandens motociklininkų elgesį vandenyje.

 

Pats J. Imbrasas po susitikimo su Alytaus rajono bendruomene, socialiniame tinkle pasidalijo savo pozicija. Jis teigė, kad negali grupelė žmonių drumsti dviejų tūkstančių žmonių gyvenimo.

 

„Aplinkos ministerija labai įsiklausė į mūsų, į svečių argumentus, ir tikiuosi, kad bus priimtas sprendimas sustabdyti šitą ne iki galo apgalvoto sprendimo veikimą ir paieškoti geresnių sprendimų, kad žmonės nekentėtų“, - kalbėjo J. Imbrasas.

 

Ar tikrai Aplinkos ministerija, atsakinga už susidariusią situaciją Dauguose, išgirs žmonių ir valdžios atstovų nuomonę, turėtų paaiškėti artimiausiu metu, mat laukiama ministerijos atsako ir į komiteto išsakytą poziciją, ir į Alytaus rajono savivaldybės pateiktą raštą su daugiau nei 800 gyventojų parašų. 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra