Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Patarimai ir gudrybės, kaip išsimiegoti daug geriau

  •    •  16:00, 2024-01-31
Asociatyvi nuotr.
pexels.com nuotr.

Šiandien didžiausi čiužinių ir antklodžių gamintojai tikrai ne veltui investuoja į savo marketingą, pasakodami žmonėms apie hipoalergiškus ar formą išlaikančius gaminius, kiekvieno poilsį pakylėsiančius į kitą lygį. Juk miegas – tai esminė žmogaus ramybės būsena, atsakinga ne tik už mūsų savijautą, bet ir sveikatos būklę bei imuninę sistemą. Deja, vis dažniau girdime, kad gerai išsimiegoti tampa vis sudėtingiau: triukšmingi kaimynai, nemiga ar asmeniniai rūpesčiai yra tik dalis problemų, su kuriomis susiduriame bandydami pasinerti į miegą. Tad kyla natūralus klausimas, kaip galime sau padėti?

 

Prieš susipažindami su siūlomais patarimais, pagalvokite, kokia gali būti jūsų prasto miego problema. Galbūt tik nenorite pripažinti, kad miegoti einate paryčiais ar prieš poilsio laiką dažnai pasimėgaute vyno taure? 

 

Štai kokie veiksniai taip pat prisideda prie prastesnės miego kokybės:

 

  • stresas ir nerimas;

 

  • nuolatinis televizoriaus ir mobiliųjų įrenginių naudojimas prieš miegą;

 

  • kofeinas, alkoholis ir sunkus maistas;

 

  • netinkama miego aplinka, pavyzdžiui, susidėvėjęs čiužinys, per aukšta kambario temperatūra ir kt.

 

Pradėkite nuo savo įpročių

 

Miego režimas

 

Sveikų įpročių kūrimą, padėsiančių puoselėti ne tik fizinio kūno sveikatą, bet ir emocinę gerovę, pradėkite nusistatydami reguliaraus miego režimą. Jokiu būdu nepradėkite drastiškų pokyčių: jeigu užmiegate jau po vidurnakčio, pasistenkite vakaro rutiną paankstinti pusvalandžiu, o vėliau valanda ir daugiau.  Tam, kad mūsų organizmas suformuotų cirkadinį ciklą – sveiką miego rutiną – stenkitės eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu kiekvieną dieną, įskaitant ir savaitgalius. 

 

Rutina prieš miegą

 

Jeigu, sakykime, planuojate gultis dešimtą vakare, bent valandą iki miego užsiimkite jums malonia veikla: prisileiskite karštą vonią, paskaitykite mėgstamą romaną ar rašykite dienoraštį, užfiksuodami teigiamas dienos emocijas ar praktikuodami dėkingumą. Ypač svarbu vengti didelio fizinio aktyvumo ir ekranų, skleidžiančių mėlyną šviesą, kuri slopina miego hormono melatonino gamybą.

 

Apie išmaniųjų įrenginių žalą prieš miegą galima kalbėti ilgai: nekaltas naršymas socialiniuose tinkluose ne tik sutrikdo mūsų miego kokybę, bet ir bereikalingai apkrauna ir stimuliuoja mūsų protą, neleisdamas pasiruošti poilsiui. Visgi čia svarbu pabrėžti, kad net jei ir nesinaudojate išmaniuoju telefonu prieš miegą, per naktį jį rekomenduojama laikyti kitame kambaryje nei miegate, kad užtikrintumėte kokybišką poilsį be netikėtų telefono pranešimų ir pagundų juos peržiūrėti. 

 

Klausiate, kaip atsikelti ryte norimu laiku? 

 

pexels.com nuotr.

 

Grąžinkime žadintuvo funkciją tikram žadintuvui ar stalo laikrodžiui! Žadintuvas yra nuostabus prietaisas, padėsiantis susikurti naują kokybiško miego rutiną – formadore ieškokite laisvai pastatomų žadintuvų ir laikrodžių, kurie taip pat pagyvins jūsų miegamosios erdvės interjerą.

 

Rūpinkitės savo miego aplinka

 

Užtikrinkite, kad jūsų miegamasis būtų išvėdintas, venkite pagrindinio šviesos šaltinio, verčiau naudodami šviestuvą, laikomą ant naktinio staliuko, kad greičiau užmigtumėte. Jeigu esate jautrus pašaliniams garsams, ypač rekomenduojama įsigyti ausų kištukus.

 

Stenkitės atsipalaiduoti

 

Net jei jūsų pečius slegia nebaigti darbai ir rūpesčiai, stenkitės prioritetizuoti miegą, o juos palikite rytui – produktyviausiam paros metui. Bandykite išvengti stresinių situacijų ir rūpesčių prieš einant miegoti, taip pat galite pasidomėti papildais, vartojamais prieš miegą. Pavyzdžiui, magnio vartojimas gali padėti atpalaiduoti raumenis po sunkios darbo dienos. 

 

Visgi svarbu prisiminti, kad kokybiškas miegas yra labai individualu: kaip kai kurie žmonės jaučiasi puikiai po šešių valandų miego, yra žmonių, kurie negali išsimiegoti be devynių valandų ir ausų kištukų, tad ieškokite to, kas geriausiai veikia jums. O jeigu kovojate su miego trūkumu ar kitais miego sutrikimais, rekomenduojama pasitarti su šeimos gydytoju.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai