Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pataisos namuose siautėjo neblaivus nuteistasis: padegė skudurą, sulaužė daiktus

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:43, 2021-09-14
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus pataisos namuose dirbantiems pareigūnams teko tramdyti nevaldomą nuteistąjį. Vyras taip įsisiautėjo, kad padegdamas skudurą vos nesukėlė gaisro, išdaužė daugybę daiktų. Be to, paaiškėjo kad jis dar ir neblaivus.

 

Už visa tai jau devynis kartus teistam vyriškiui teko atsakyti teisme. Buvo nustatyta, kad kaltinamsis dar kovo mėnesį, atlikdamas bausmę Alytaus pataisos namuose ir būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia sugadino svetimą turtą – sulaužė kriauklę, vandens maišytuvą, tualeto duris, plyteles, stebėjimo langelį, lovą, subraižė sienas ir grindis. Tokiais savo veiksmais jis pataisos namams padarė 371,27 euro nuostolį.

 

Tąkart dirbęs pareigūnas aiškino, kad neblaivus nuteistasis buvo atvestas į uždarą zoną ir patalpintas į laikino sulaikymo kamerą. Ten jis padegė skudurą, kuris ėmė rusenti. Nuteistasis buvo išvestas iš kameros ir patalpintas į sutvarkytą kamerą, bet ir tada nenurimo, ėmė daužyti daiktus. Prieš nuteistąjį buvo panaudotos specialiosios priemonės, uždėti antrankiai.

 

Pats kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai.  Aiškino, kad tądien buvo laikinai izoliuotas uždaroje zonoje. Iš pradžių buvo patalpintas į kamerą, tačiau ten buvo daugiau nuteistųjų, kurių jis nepažinojo, pareigūnų prašė duoti čiužinį ir, norėdamas atkreipti jų dėmesį, padegė rankšluostį. Dėl to buvo perkeltas į kamerą.

 

Kaltinamasis aiškino, kad tarp jo ir pareigūnų kilo konfliktas, jam buvo uždėti antrankiai. Jis supyko, todėl pradėjo viską daužyti ir laužyti.  Teigė, kad buvo neblaivus, tad tai galėjo paskatinti jo tokius veiksmus.

 

Nuteistajam buvo nustatytas 1,41 promilės girtumas. O dėl svetimo turto sugadinimo iškelta baudžiamoji byla.

 

Atsižvelgdamas į visas aplinkybes ir į tai, kad kaltinamasis viską prisipažino, gailėjosi,  teismas vyrui skyrė vienu trečdaliu sumažintą bausmę – terminuotą laisvės atėmimą dešimčiai mėnesių. Ši bausmė buvo subendrinta su anksčiau paskirta ir dar neatlikta bausmės dalimi, tad galutinė subendrinta vyriškiui paskirta bausmė – terminuotas laisvės atėmimas 5 metams ir 6 mėnesiams. Taip pat jis turės atlyginti pataisos namams padarytą turtinę žalą.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai