Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pasitelkus tarnybinį šunį, sučiupti baltarusiškų rūkalų „specialistai“

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.  •    •  20:23, 2023-03-16

Varėnos pasieniečiai sutrukdė mėginimui Lietuvos juodąją rinką papildyti baltarusiškomis cigaretėmis. VSAT pareigūnai sulaikė Šalčininkų rajono ir Vilniaus miesto gyventojus bei 2 000 pakelių rūkalų. Persekiojant ir sulaikant juos pasižymėjo tarnybinis vokiečių aviganis Joris.

Antradienio vakare į įtartiną judesį sureagavo ties Varėnos rajono Rakų kaimu įrengtos VSAT vaizdo stebėjimo kameros. Sistema užfiksavo objektus prie pat valstybės sienos su Baltarusija.

Šį ruožą kontroliuojantys VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pareigūnai monitoriuose identifikavo iš kaimyninės šalies per įrengtą fizinį barjerą mėtomus ryšulius.

 

Pasieniečiai reagavo nedelsdami. Rakų kaimo link buvo nusiųsti patrulių ekipažai, kurie blokavo vietovę. Pasitelktas ir kinologas su tarnybiniu vokiečių aviganiu Joriu.

 

Vienas VSAT patrulių ekipažų maždaug už 200 metrų nuo valstybės sienos, pamiškėje, pastebėjo du asmenis, einančius sienos su Baltarusija link. Išvydę pasieniečius, jie leidosi bėgti. Netoli – juos sučiupo kitas Aleksandro Barausko užkardos pasieniečių ekipažas, tuo metu šukavęs aplinkinę miškingą vietovę. Su jais buvo ir kinologas su keturkoju Joriu.

 

Paaiškėjo, kad sulaikytieji yra 31-erių Vilniaus miesto ir 37-erių Šalčininkų rajono gyventojai. Vietovė, kurioje pasieniečiai juos sulaikė, patenka į valstybės sienos apsaugos zoną – ten patekti galima tik su specialiu VSAT leidimu.

Į pagalbą pasitelktas tarnybinis šuo Joris dar kartą apieškojo teritoriją ir už kelių dešimčių metrų nuo sulaikytų asmenų aptiko keletą ryšulių, aptrauktų polietileno plėvele. Prie jų dar buvo pritvirtintos savadarbės petnešos.

 

Patikrinus rastus ryšulius suskaičiuota, kad juose buvo 2 000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Taip pat nustatyta, kad abu vyrai valstybės sienos apsaugos zonoje buvo be privalomų VSAT leidimų.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už tai numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

 

Be to, vyrams teks administracine tvarka atsakyti už buvimą valstybės sienos apsaugos zonoje be privalomų VSAT leidimų. Už tokį pažeidimą pasieniečiai jiems skirs įspėjimą arba baudą nuo 40 iki 90 eurų.

 

Cigaretės laikinai saugomos Aleksandro Barausko pasienio užkardoje.

 

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.