Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 285

Pasiruošta: nuotoliniu būdu vyks ir ugdymas, ir nemokamas maitinimas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:04, 2020-03-20
Penktadienį Švietimo ir sporto skyriaus specialistų bei švietimo įstaigų vadovų pasitarimas vyko nuotoliniu būdu.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Koronavirusas iš Lietuvos trauktis neketina, ir karantine tikriausiai dar teks gyventi ne vieną savaitę. Iki kovo 30 dienos mokiniams yra atostogos, tačiau  joms pasibaigus – reikės mokytis, ir ugdymo procesą organizuoti ne mokyklose, o nuotoliniu būdu.

 

Tai – nemenkas iššūkis, kuriam iš anksto intensyviai ruošiasi Alytaus miesto savivaldybė. Kaip teigė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, visi mokiniai bus ugdomi ir gaus reikiamą pagalbą, nepriklausomai nuo to, turi jie namuose kompiuterius ar ne.

 

Mokytojai intensyviai ruošiasi

 

Penktadienį  nuotoliniu būdu buvo surengtas Alytaus švietimo įstaigų vadovų ir savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus darbuotojų pasitarimas. Jo metu buvo aptarti ugdymo proceso nuotoliniu būdu organizavimo klausimai, tartasi ir dėl to, kaip, pasibaigus atostogoms ir atnaujinus ugdymo procesą, būtų tiekiama nemokamo maitino paslauga, kurią mokiniai gaudavo eidami į mokyklą.

 

„Kol kas mokiniai dar atostogauja, o mūsų švietimo įstaigos ruošiasi didelei naujovei ir iššūkiui. Švietimo ir mokslo ministras yra patvirtinęs rekomendacijas dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu, ir mes jų turime laikytis.

 

Iki šios dienos, kovo 20-osios, mokyklos turėjo įsivertinti savo galimybes organizuoti ugdymo procesą nuotoliniu būdu ir susitarti dėl taisyklių. Tą mes ir padarėme. Kitas žingsnis – mokyklų vadovai ne vėliau kaip iki kovo 25 dienos turės informuoti mokinių tėvus, kaip nuotoliniu būdu vyks ugdymas. Ir galiausiai – iki kovo 27 dienos mokyklos turi parengti ir sukaupti skaitmeninę mokomąją medžiagą ir užduotis, skirtas mokytis nuotoliniu būdu“, - iškart po penktadienį vykusio pasitarimo tolimesnę eiga komentavo savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas V. Valūnas.

 

Mokinys neturi kompiuterio? Ugdymas vis tiek vyks

 

Pasak jo, viskas turėtų būti paprasta, jeigu mokiniai, jų tėvai namuose turi kompiuterius, interneto prieigą. Tačiau jeigu mokinys tokių galimybių neturės, tai tikrai nereiškia, kad negalės būti ugdomas.

 

„Net ir tokiu atveju mokymas nuotoliniu būdu vis tiek bus organizuojamas, bus paruošiamos užduotys, mokymosi medžiaga ir pasirūpinta, kad ji vienokiu ar kitokiu būdu pasiektų tėvus. Gal per pašto dėžutę arba tėvai ateis  į mokyklą bei paims ten paliktas iš anksto paruoštas užduotis“, - sakė V. Valūnas.

 

Jis atkreipė dėmesį, kad nuotoliniu būdu įprastinės pamokos, kokios vykdavo mokykloje pagal sudarytus tvarkaraščius, organizuojamos nebus.

 

Dirbama bus labai įvairiai: pasitelkiant internetą, technologijas, organizuojamos nuotolinės vaizdo konferencijos, pasitarimai, bendravimas nuotoliniu būdu. Netgi kūno kultūros pratimus galima gauti nuotoliniu būdu ar išklausyti, ką reikia padaryti, susisiekus su mokytoju.

 

Teks nemažai mokytis savarankiškai

 

„Tačiau pagrindinis dalykas, kad viskas bus paremta savarankiško mokymosi principu. Iš mokytojų mokiniai  gaus užduotis, kurias turės atlikti iki tam tikro laiko, taip pat ir atsiskaityti. Įstaigų vadovų prašėme, kad mokytojai su mokiniais, jų tėvais, palaikytų kuo glaudesnį ryšį. Čia reikalinga ir tėvų paskatinimas, pagalba, priežiūra savo vaikams. Juk kai tokia situacija, jokio tiesioginio mokymo būti negali“, - kalbėjo V. Valūnas.

 

Nuotolinis mokymas bus galimas ir ikimokykliniame ugdyme. Tačiau jis bus organizuojamas tik tuo atveju, jei to pageidaus mokinių tėvai. Ikimokyklinis ugdymas yra savarankiška savivaldybės funkcija, jis nėra privalomas, tad vyks pagal tėvų pageidavimus. Tačiau tokia galimybė yra. 

 

Kalbant apie neformalųjį  švietimą, Muzikos, Dailės mokyklose, Jaunimo centre yra tokių  veiklų, kur nuotoliniu būdu nieko suorganizuoti neįmanoma, tad mokiniams ir mokytojams teks susigriebti vėliau.

 

„Tokiu atveju žmonėms  mes nenutrauksime tarnybinio atlyginimo mokėjimo. Jie tiesiog atidirbs ir ugdymo procesą suintensyvins tada, kai viskas vyks įprasta tvarka“, - sakė V. Valūnas.

 

Švietimo pagalba besikreipusiems taip pat bus teikiama nuotoliniu būdu. Tam yra pasiruošę Alytaus miesto pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai.

 

Nuotoliniu būdu – ir nemokamas mokinių maitinimas

 

Kadangi mokinių ugdymo procesas bus organizuojamas nuotoliniu būdu, tokia pat tvarka teks pasirūpinti ir jų nemokamu maitinimu. Planuojama, kad tiems, kuriems priklauso nemokamas maitinimas, bus ruošiami specialūs maisto paketai, kuriuos reikės atsiimti kas dvi savaites, atėjus prie švietimo įstaigos.

 

Tėvai, iš anksto susiderinę laiką, ateis prie įstaigos, o ten jų lauks padėtas maisto paketas, jokio tiesioginio asmenų kontakto nebus, o maisto dalinimas vyks taip, kad žmonės vienu metu nesueitų ir nesibūriuotų.

 

„Tik noriu atkreipti dėmesį, kad dar vis yra mokinių atostogos. Nemokamas maitinimas bus skiriamas tada, kai bus atnaujintas nuotoliniu būdu vyksiantis ugdymo procesas. O kol atostogos, jis skiriamas nebus“, - paaiškino V. Valūnas.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai