Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pasiruoškite važiavimui žiemą: užtikrinkite, kad jūsų transporto priemonė užsivestų kiekvieną šaltą rytą

  •    •  9:53, 2023-11-23
Asociatyvi nuotr.

Įvadas

 

Ateinanti žiema be užuolankų primena, kokie dideli reikalavimai keliami mūsų transporto priemonėms. Šalta temperatūra, apsnigti ir apledėję keliai - visa tai gali pakenkti mūsų automobilių patikimumui ir veikimui. Šio vadovo tikslas - suteikti jums žinių, kaip užtikrinti, kad jūsų transporto priemonė išliktų patikima ir pasiruošusi užvesti variklį, nepaisant žiemos metamų iššūkių.

 

Esminiai automobilio paruošimo žiemai aspektai

 

Yra keli esminiai aspektai, kuriais būtina pasirūpinti prieš ateinant žiemai, kad užtikrintumėte saugumą kelyje:

 

 • Akumuliatoriaus būklės patikrinimas: šalti orai garsėja tuo, kad sumažina akumuliatoriaus įkrovos kiekį. Būtina patikrinti akumuliatoriaus įkrovos lygį ir įsitikinti, kad ant gnybtų nėra korozijos požymių. Silpnam akumuliatoriui šaltais rytais bus sudėtinga užvesti variklį.

 

 • Žieminių padangų naudojimas: perėjimas prie žieminių padangų yra ne tik saugumo priemonė, bet ir geresnių eksploatacinių savybių užtikrinimas. Didesnis jų protektoriaus gylis ir specialūs gumos mišiniai padeda palaikyti geresnį sukibimą su keliu, o tai labai svarbu vairuojant žiemą.

 

 • Aiškaus matomumo palaikymas: kadangi žiemą anksčiau sutemsta ir būna nenuspėjami orai matomumas dažnai būna prastesnis. Pasirūpinkite, kad jūsų automobilio valytuvai būtų geros būklės, o apiplovimo skysčio bakelį pripildykite žiemai skirtu skysčiu, kad jis neužšaltų.

 

 • Būtina patikrinti ir antifrizą: antifrizas pelnytai yra vienas iš automobilio žiemos priežiūros herojus. Svarbu užtikrinti, kad aušinimo skystis jūsų automobilyje būtų tinkamos koncentracijos, jog jis neužšaltų ir smarkiai nepažeistų variklio.

 

 • Variklio ir alyvos patikros: šaltu oru alyva sutirštėja, todėl variklis gali dirbti sunkiau. Apsvarstykite galimybę pereiti prie mažiau klampios žieminės alyvos ir pasirūpinkite, kad variklis yra pasiruošęs atlaikyti šalčius su kuo mažesniu papildomų apkrovų skaičiumi.

 

 • Automobilio plovimas: žiemą taip pat labai svarbu reguliariai plauti automobilį, nes kelio druska, naudojama ledui tirpdyti, gali sukelti rūdis ir koroziją, jei nėra nuvaloma. Purvas ir nešvarumai nuo slidžių gatvių gali pabloginti matomumą iš salono ir išpurvinti žibintus, dėl ko vairuoti gali būti pavojinga. Reguliarus automobilio plovimas padeda išvengti purvo ir druskos, kurie laikui bėgant gali pažeisti automobilio dažus ir važiuoklę.

 

Neužsivedė variklis - žiemą kylančių problemų iššifravimas

 

Daugelis vairuotojų tikrai yra susidūrę su situacija, kai šaltą, ankstų rytą įsėdę į automobilį niekaip negali jo užvesti arba tai padaryti pavyksta tik iš kelių kartų. Tokiais atvejais svarbu surasti prasto uždegimo priežastį. Štai pora komponentų, apart pirmiausia į galvą šaunančios akumuliatoriaus, kuriuos verta patikrinti:

 

 • Uždegimo žvakės: uždegimo žvakių vaidmens transporto priemonės uždegimo mechanizme neįmanoma pervertinti. Šaltuoju metų laiku šios žvakės yra papildomai apkraunamos, kad sukurtų pakankamai stiprią kibirkštį ir uždegtų tankesnį oro ir kuro mišinį variklyje. Dėl susidėvėjusių ar užterštų uždegimo žvakių gali sutrikti uždegimas, padidėti kuro sąnaudos ir sumažėti variklio galia, todėl gali sutrikti transporto priemonės veikimas ir galiausiai automobilis gali neužsivesti.

 

 • Galbūt priežastis slypi uždegimo ritė. Tai ne tokia akivaizdi, tačiau taip pat gyvybiškai svarbi dalis, kuri gali sugesti dėl vibracijos ir drėgmės - žiemą tai dažnai pasitaiko dėl nelygių, apsnigtų kelių ir nuolat drėgno oro. Uždegimo ritė yra atsakinga už akumuliatoriaus žemos įtampos transformavimą į tūkstančius voltų, reikalingų elektros kibirkščiai uždegimo žvakėse sukurti ir kurui uždegti. Jei uždegimo ritė sugenda, kibirkštis gali būti silpna arba jos visai nebūti, dėl ko variklis neužsiveda. Norint išvengti tokių scenarijų, labai svarbu užtikrinti, kad uždegimo ritės būtų tvarkingos ir veiktų tinkamai.

 

Vibracijos ir drėgmės keliamos bėdos

 

Vibracija ir drėgmė žiemos metu kelia ypatingų sunkumų tinkamam automobilio uždegimo sistemos veikimui, ypatingai paveikdamos uždegimo žvakes ir uždegimo rites. Dėl sezoninio temperatūros kritimo metalai susitraukia, o kartu su padidėjusia vibracija važiuojant nelygiu, apsnigtu ar apledėjusiu keliu gali atsilaisvinti uždegimo sistemos jungtys ir komponentai. Dėl šios vibracijos uždegimo žvakės gali nusidėvėti ir būti fiziškai pažeistos, o tai pažeidžia jų gebėjimą sukurti kibirkštį. Dėl šios priežasties, tinkama techninė priežiūra ir laiku atliekamas keitimas yra labai svarbūs norint patikimai užvesti variklį žiemą ir išvengti problemų su uždegimo žvakėmis. Uždegimo ritėse, kurių veikimas priklauso nuo tikslių elektrinių jungčių, dėl vibracijos apvijose gali atsirasti mikroįtrūkimų arba atsijungimų, dėl kurių sutrinka elektros srautas ir susilpnėja kibirkštis.

 

Žiemą vyraujanti drėgmė, atsirandanti dėl tirpstančio sniego ir ledo arba tiesiog dėl sezoninių kritulių, kelia papildomą grėsmę, nes ji gali prasiskverbti į sistemą ir paskambink uždegimo žvakių problemos. Dėl drėgmės variklio zonoje žvakės gali užsiteršti, kas įvyksta kai ant žvakių paviršių susikaupia vanduo ir šiukšlės, o tai neleidžia joms efektyviai kibirkščiuoti. Uždegimo ričių atveju, drėgmė gali sukelti trumpuosius jungimus arba ritės vidinių komponentų koroziją, todėl kibirkštis gali būti silpna arba iš viso nebegali būti sukuriama. Abu scenarijai gali baigtis tuo, kad sutrinka variklio uždegimo sinchronizacija arba jis iš viso neužsiveda. Reguliari techninė priežiūra ir patikros žiemą gali sumažinti šią riziką, nes užtikrina, kad visi komponentai būtų geros būklės, be įtrūkimų ar kitų pažeidimų, dėl kurių į juos galėtų prasiskverbti drėgmė.

 

Išvada

 

Apibendrinant galima pasakyti, kad atslenkant žiemai su jos ilgu šešėliu, vis svarbiau atkreipti dėmesį į transporto priemonių techninės priežiūros aspektus. Uždegimo žvakės ir uždegimo ritės yra jūsų transporto priemonės uždegimo sistemos širdis, tad jų geros būklės palaikymas yra ne tik našumo klausimas - tai yra būtina tinkamam funkcionavimui. Taigi, kol žiema dar neprasidėjo, skirkite laiko savo transporto priemonės paruošimui šaltajam metų laikui ir sklandžiai įveikite šį keblų sezoną.

 

 Informacija apie uždegimo žvakes paimta iš autodoc.lt.

 

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai