Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 704

Pasiruošimas: jei bus protrūkis, medikai mėginius ims ir namuose

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  11:23, 2020-03-06
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Nors Lietuvoje lig šiol yra nustatytas tik vienas koronaviruso atvejis, savivaldybės iš anksto ruošiasi ir blogesniam šios istorijos scenarijui – ligos protrūkiui. Alytaus poliklinika turės suformuoti specialias medikų grupes, kurios prireikus važiuotų į galimai užsikrėtusių žmonių namus ir ten paimtų mėginius tyrimams atlikti.

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys trečiadienį pasirašė įsakymą, kuriuo paskyrė Alytaus polikliniką įstaiga, kuri Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymu, turės organizuoti mėginių iš galimai užsikrėtusių asmenų paėmimą. Paimti mėginiai turės būti pristatyti į laboratorijas bet kuriuo paros metu. Toks įsakymas išleistas vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymais.

 

„Jeigu virusas išplis, ir mūsų šalyje bus labai dideli krūviai, tuomet reikės prisidėti ir Alytaus poliklinikai. Iki šiol žmonės, sugrįžę iš šalių, kur yra koronaviruso židinai, turi laikinai save izoliuoti namuose ir stebėti būklę, o pasijutę blogai – nedelsiant skambinti trumpuoju pagalbos numeriu 112. Tokiu atveju atvyks greitoji medicinos pagalba, kuri nuveš žmogų į ligoninę, kur jam bus atliekami tyrimai dėl koronaviruso, asmuo bus stebimas.

 

Tačiau tuo atveju, jeigu virusas labai išplistų, atsirastų protrūkis, tuomet medikų komanda galėtų atvykti bei paimti mėginius tyrimui ir žmogaus namuose. Jeigu asmuo būtų užsikrėtęs, jaustųsi blogai, jis būtų hospitalizuojamas, tačiau sudarant galimybę mėginius imti namuose, sumažėtų didelis krūvis greitosios pagalbos medikams“, - sakė R. Juonys.

 

Jis pabrėžė, kad išleistas įsakymas orientuotas tik į viruso protrūkį, kol kas poliklinikos darbuotojams vykti į namus imti mėginių nereikia. Tačiau, pasak R. Juonio, visuomet tikslinga būti pasiruošus iš anksto, o ne paskutinę minutę.

 

„Galbūt mums to net neprireiks, bet reikia numatyti, kaip tokiu atveju būtų elgiamasi. Alytaus poliklinika turi suformuoti minėtas komandas ir, esant būtinybei, imtis darbų, kuriems jau reikia būti pasiruošus“, - kalbėjo R. Juonys.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai