Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 254

Pasiklydęs ir tamsos miške užkluptas alytiškis rado netikėtą išeitį

Juozas Adomaitis   •    •  15:15, 2019-09-20
Asmeninio albumo nuotr.

„Užvakar pasiklydau miške grybaudamas. Dabar jau juokiuosi, tačiau tuo metu buvo tapę nebejuokinga. Noriu pasidalinti patirtimi, gal kitiems padės“, - tokį įrašą savo paskyroje socialiniame tinkle paskelbė žinomas renginių organizatorius alytiškis Juozas Adomaitis, radęs netikėtą išeitį ir sugebėjęs nežinomame miške Dzūkijos nacionaliniame parke naktį susirasti savo automobilį ir parsigauti namo.

 

„Noriu pabrėžti, kad 112 tarnyba, į kurią kreipiausi pagalbos, tikrai siūlėsi iškart siųsti patrulius ir panašiai. Bet, aš atsisakiau. Tikėjau, kad sugebėsiu rasti kelią pats. Ir man pavyko, nors tikrai jau buvo pasidarę neramu“, - pasakojo J. Adomaitis, sutikęs savo patirtimi pasidalinti ir su alytusplius.lt skaitytojais.


Nors miškas šalia namų, tačiau nesenai gyvenu čia, tai nelabai žinau jį. Atrodė, kad netoli nutolau nuo automobilio, bet vienu momentu supratau, kad neberandu kelio iki automobilio ir vis nuklystu kažkur.


Turėjau išmanųjį telefoną ir juo labaipasitikėjau. Bet, įsijungus Google Maps programėlę, ji labai neaiškiai rodė mano vietą. Pasirinkus maršrutą, nors rodė, kad einu link namų, mane kaip tik nuklaidino į kitą pusę.


Pradėjo staigiai temti, telefono baterija ėmė rodyti 40 proc. ir sumaniau paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Kadangi nepanikavau, atsisakiau kad siųstų patrulius manęs ieškoti, tik  galvodamas, kad jie mato iš kur sklinda telefono signalas, paprašiau pasakyti, ar einu į Vakarų pusę (taip turėjau išeiti link namų arba automobilio). Tačiau jie sakė kad nemato tiksliai, tik daugmaž, kad aš tam miške. Tolesnės pagalbos, kol kas atsisakiau tikėdamas, kad mane išves vis tik Google Maps programėlė.


Deja, sutemo, telefono baterija išseko iki mažiau nei 15 proc, o Google Maps nors rodė, kad einu į reikiamą pusę, deja, vietoj prieš tai rodžiusių apie 30 min iki tikslo, ėmė rodyti 56 min. Kai pamačiau miške sodybas, supratau, kad, deja, einu visai į kitą pusę.


Ėmiau instaliuotis kompasų programėles, deja, jos nesuveikė - gal kad buvau gūdžiame miške.


Ėmiau belstis į sodybas, tačiau jos arba buvo tuščios, arba neatidarė man durų.


Vienoje sodyboje atidarė močiutė, deja, ji man nieko negalėjo padėti. Net kelio nenupasakojo, nors norėjo, bet nežinojo, kaip - nepykstu ant jos. Beje bent tamsoje labai graži sodyba atrodė.


O mano telefono baterija seko, liko mažiau nei 10 proc.

 

Na, dar buvo likę dvi pagalbos: skambutis kaimynams ar draugams, kurie manęs vyktų ieškoti, arba skambutis 112 tarnybai, kad jie siųstų patrulius manęs ieškoti.


Ir staiga prisiminiau Nacionalinės mokėjimo agentūros programėlę NMA Agro. Susiinstaliavau. Tai programėlė, kuri labai tiksliai parodo sklypus. Ir, mano laimei, ne tik žemės ūkio veiklai skirtus sklypus, bet ir miškus. Labai detaliai. Orto foto žemėlapis truputį pasenęs, bet rodo labai detaliai, tiksliau nei Google Maps.


Taigi šios programėlės pagalba, supratau, kur nuklydau ir į kurią pusę man reikia eiti namo.


Pradėjau taupyti telefono bateriją, buvo likę apie 5 proc. Išjungdavau telefoną. Ištryniau keletą programų – „feisbuką“ ir pan.

 

Ėjau aklinoje tamsoje, nors akys kažkiek apsiprato. Buvo momentų, kuomet teko įjungti kitus pojūčius. Jausti kojomis miško keliuką, klausyti, ar koks vilkas nesiveja.

 

Tuomet buvau prisiminęs kaimynų pasakojimus apie matytus vilkus ir panašiai, ėmiau pastebėti visokias žibančias žalsvai ugneles, tarsi kieno akis. Gal velnio monetos ten žibėjo... :) O dar kai šakelė užsikabino už striukės rankovės... Akimirkai pagalvojau, kad jau kas čiupo ir pradėjo tempti. Kažkada buvau taip užpultas šuns.

 

Kartais įsijungdavau telefoną, pasitikrinti programėlėje, ar teisingai einu. Na, ir po kokių 20 min. priėjau savo automobilį.

 
Dėkoju Nacionalinė mokėjimo agentūra už programėlę, 112 - SKUBI PAGALBA už siūlytą pagalbą, žmonai ir kaimynams už norą pradėti manęs ieškoti.


Miške buvau apie 17:00, pasijutau pasiklydęs netoli 19 val. Namuose buvau apie 22:30. ) Su pintinėle grybų.


Taigi išeinant grybauti rekomenduoju pernelyg nepasitikėti telefonais, būti juos pasikrovus, turėti laiko patikrintą tikrą kompasą su savimi ir susiinstaliuoti NMA Agro programėlę.


Daugiau patarimų rasite, (deja, po laiko) sesers atsiųstoje nuorodoje: http://bpc.lrv.lt/…/grybavimui-ar-uogavimui-miske-reikia-pa…

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra