Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pasieniečių „laimikis“ – tūkstančiai pakelių rūkalų ir bepilotė skraidyklė

  •    •  9:02, 2023-03-24

Į Varėnos pasieniečių rankas pakliuvo kontrabandininkų dronas ir 3 000 pakelių baltarusiškų cigarečių. Prie paketų su rūkalais surengus pasalą, skraidyklės operatoriaus ar cigarečių nešikų nesulaukta.

 

Trečiadienio vidurnaktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pareigūnai, patruliavę Papiškių kaimo (Varėnos r.) apylinkėse, išgirdo garsą, būdingą bepilotėms skraidyklėms. Apie tai patruliai nedelsdami pranešė kolegoms. Paprašyta, kad užkardoje per vaizdo stebėjimo sistemą būtų atidžiai stebima nurodyta vietovė, o netoliese dirbęs VSAT pareigūnas panaudotų dronų užkardymo prietaisą.

 

„Antidronas“ suveikė. Netrukus per vaizdo stebėjimo sistemą pastebėta, kad užfiksuotoji skraidyklė leidžiasi miško masyve šalia Strėžiūnų kaimo. Vietovei blokuoti buvo pasitelktos papildomos pasieniečių pajėgos. Atkirsti keliai, buvo ieškoma nutupdyto drono.

Viena VSAT pareigūnų sargyba Papiškių kaimo apylinkėse aptiko šešis skaidria polietilenine plėvele apvyniotus stačiakampio formos ryšulius. Juose buvo 3 000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Netoliese pasieniečiai surengė pasalą, o jų kolegos patruliavo plačioje teritorijoje aplink, tikrindami visus važiuojančius automobilius bei jais vykstančius asmenis.

 

Kiek vėliau pasieniečiai miške netoli Strėžiūnų kaimo, bet jau anapus valstybės sienos, pastebėjo medyje įstrigusį droną, prie kurio buvo pritvirtinti du polietilenine plėvele apvynioti stačiakampiai ryšuliai. Teko jį ten ir palikti, nes medis – jau ne Lietuvos teritorijoje.

 

O trečiadienio popietę tos pačios užkardos pasieniečiai miške šalia Papiškių kaimo, už gero kilometro nuo tos vietos, kur buvo rasti ryšuliai su cigaretėmis, aptikto savadarbį droną.

 

Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Cigaretės ir bepilotė skraidyklė laikinai saugomi Purvėnų pasienio užkardoje.

 

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokurorė.

Rekomenduojami video:
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai