Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pasidalinkime šiluma ir įžiebkime „Gerumo žvaigždę“ drauge

„Lankava“ informacija  •    •  14:41, 2022-12-09
Asociatyvi nuotr.

Artėjant gražiausioms metų šventėms, UAB „Lankava“ kviečia susipažinti su ypatingomis šeimomis. Jose gyvena nuo gimimo neįgalūs ar gyvenimo eigoje negalią įgavę asmenys. Tokias šeimas prieš dešimtmetį įsikūrusi neįgaliųjų ir jų tėvų bei globėjų asociacija Mirabilia pradėjo vienyti, norėdama palengvinti būtį ne tik neįgaliesiems, bet ir jų šeimų nariams. Jie nėra išskirtiniai, jie tiesiog gyvena kitaip, nes atsiradus negalią turinčiam asmeniui, nesvarbu, ar tai būtų vaikas ar suaugęs žmogus, pasikeičia visos šeimos gyvenimas.  

 

Viena iš asociacijos Mirabilia įkūrėjų Snieguolė M., kuri augina dvidešimt aštuonerių metų sūnų Vainių. „Asociaciją Mirabiliją įkūrėme, kad pasidalintiume patirtimi su šeimomis, auginančiomis kitokius vaikus. Pradžioje verkiau girdėdama atskiras gyvenimo istorijas ir džiaugiausi, kad mes radome drąsos išsikalbėti. Dabar mes Mirabilijoje kuriame puikias edukacines programas: šeimos jungiasi į kūrybines veiklas, bendrauja, dalijasi informacija ir gerąja patirtimi. Veikla Mirabilijoje man atnešė sielos pilnatvę, išgrynino jausmus ne tik savo vaikui, bet ir kitiems, su kitokiomis nei mano vaiko problemomis. Maloniai esu nustebinta mamų, kurios turi tiek daug pozityvo ir humoro jausmą. Aš jaučiuosi laiminga matydama laimingus kitus“,- kalbėjo Snieguolė.

 

Asociacijos Mirabilia projektai išsiskiria tuo, kad įvairiose veiklose dalyvauja artimieji. Šią asociaciją šiuo metu vienija 15 šeimų, kuriose auga ir gyvena negalią turintys vaikai ir suaugę nuo 12 iki 35 metų amžiaus.  Daugumos jų negalios yra sunkios, ir be artimųjų pagalbos jie neapsieina nė vienos dienos. Natūralu, kad kai rūpiniesi savo neįgaliu vaiku trisdešimt ir daugiau metų, pavargsti ir fiziškai, ir psichologiškai. Tuo tikslu asociacijos nariai bendromis pastangomis organizuoja įvairias terapijas mamoms ir tėčiams, kurių metu mokomasi tiesiog atsipalaiduoti, savitarpio pagalbos grupėse kartu su psichologu kalbama apie savo savijautą, nerimą, rūpesčius ir kaip tai išgyventi bei nepalūžti. 

 

Irma K., auginanti devyniolikmetę dukrą Ugnę su sunkia negalia, sako, kad jai labai svarbu dalyvauti asociacijos Mirabilia veikloje: „Tai – ne tik galimybė pasidalinti savo idėjomis, o jas įgyvendinus –  matyti laimingus negalią turinčius vaikus, tai pirmiausia – paskatinimas nepalūžti, nes bendri susitikimai, atviri pokalbiai stiprina ir suteikia daug teigiamų emocijų“.

 

Sunkią negalią turinčių vaikų tėvai, susiduria su laisvalaikio užimtumo problema savo vaikams, todėl kiekvieną vasarą organizuojama keleto dienų vasaros stovykla, kur susirenka asociacijos šeimos ir jų nariai. Stovyklos metu visi kartu sportuoja, klauso įvairių specialistų paskaitų, išbando įvairias meno terapijas.

 

Tiek stovyklai, tiek bet kokiai asociacijos veiklai  reikalingos lėšos. Asociacija nuolat ieško finansavimo: rašo projektus, ieško rėmėjų, gamina rankdarbius ir juos parduoda, tačiau to neužtenka, todėl UAB „Lankava“ kolektyvas kviečia savo klientus prisidėti prie asociacijos Mirabilia veiklos. Pirkdami Lankavos parduotuvėje akcijos ženklu „Gerumo žvaigždė“ pažymėtas prekes, dalį pinigų skirsite paramos fondui, kurio lėšos ir pasieks minėtą asociaciją. Taip kiekvienas iš mūsų suteiksime daug gerų akimirkų šeimoms, kurioms teko likimas auginti negalią turinčius vaikus.  

 

Kalėdinė paramos akcija vyksta iki gruodžio 24 dienos.

 

Dėkojame už Jūsų gerumą!

Rekomenduojami video:
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai