Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 12 604

Pasaulio alytiškių sambūris – su pikniku ir dzūkiška baravykiene

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  16:58, 2019-06-15
Į sambūrį susirinko po visą pasaulį išsibarstę alytiškiai.
Ina Grigūnaitė - Skrabulienė

Šeštadienio popietę prie Mažosios Dailidės ežerėlio vyko Pasaulio alytiškių sambūris. Šiais metais jis  pirmą kartą buvo organizuotas netradicinėje aplinkoje su  pikniku ant ežero kranto. Į sambūrį susirinko po visą pasaulį ir Lietuvą išsibarstę alytiškiai, tačiau mylintys savo miestą ir nuolat jaučiantys jo gyvenimo pulsą.


Jau ketvirtąjį kartą organizuotas  Pasaulio alytiškių sambūris pavadintas „Kur bebūčiau aš, visada prisimenu savo gimtąjį miestą“. Netradicinė aplinka pasirinkta neatsitiktinai. ,,Kad ir kur bebūtume, visuomet gera sugrįžti namo, kur yra mūsų šeima ir nuostabus žalias, vis gražėjantis gimtasis  miestas“, - kalbėjo daugelis sugrįžusių namo.

 

Sambūrio dalyviai.


Bendra Pasaulio alytiškių iškyla prie Mažosios Dailidės ežerėlio visus pakvietė į jaukų ir dvasingą pasibuvimą, kuriame kiekvienas su pasididžiavimu kalbėjo apie savo gimtąjį miestą, jo žmones ir gamtą. Taip pat pasakojo savo sėkmingo gyvenimo ir verslo istorijas, paliesta ir kūrybos tema.


Žvaigždžių kirpėjas Ramūnas Čiuplys prieš penkerius metus grįžo iš Londono į gimtąjį Alytų. Jis mano, kai buvo jo geriausias gyvenime pasirinkimas. ,,Kai sugrįžau į Lietuvą, taip pat ir žmoną iš Vilniaus į Alytų parsivežiau“, - šypsodamasis kalbėjo kirpėjas, besidžiaugiantis gyvenimu Dzūkijos sostinėje.


Lietuviško darželio „Obelėlė“ Londone įkūrėja  Alvija Černiauskatė  kiekvienais metais dalyvauja Pasaulio alytiškių sambūriuose. Nors Londone ji turi mėgstamą darbą, vaikus, visuomeninę veiklą, bet širdyje ji jaučiasi mylinti savo miestą alytiškė. ,,Alytus – kertinis miestas mano širdyje. Dažnai grįžtu į savo gimtinę, džiaugiuosi jo žaluma, man čia taip gera“, - kalbėjo jauna moteris

 

Alvija Černiauskatė atvežė į Alytų Londone gyvenančių darželinukų piešinius, kurių paroda puikavosi palapinėje. Palapinėje taip pat veikė kūrybinės dirbtuvėlės. Jose susibūrę mažieji alytiškiai ant delno piešė Lietuvą.

 

Vaikai ant delniukų piešė Lietuvą.


Sambūryje dalyvavęs žurnalistas, keliautojasVytaras Radzevičius papasakojo apie savo dzūkiškas šaknis. Taip pat atskleidė ir  dzūkiškos virtuvės paslapčių. Vytaras mokė, kaip skaniai pasigaminti bobausius. Taip pat pikniko metu išvirė gardžią vegetarišką baravykienę, kurią pasigardžiuodami valgę sambūrio dalyviai negailėjo gražių žodžių virėjui.
,,Noriu atgaivinti dzūkišką paveldą“, - sakė sodybą Dzūkijos sostinėje turintis ir save ikru dzūku laikantis V. Radzevičius.

 

Vytaras Radzevičius su Alytaus miesto savivaldybės meru N.  Cesiuliu.


Sambūrio metu ambasadorių titulai už nuopelnus savo miestui, jo vardo garsinimą, puikias iniciatyvas buvo įteikti su Alytumi besigiminiuojančio Ročesterio (JAV) lietuvių bendruomenės atstovei, Lietuvos garbės konsulo Ročesteryje Rimo Česonio dukrai Jolantai Česonis, ekonomistui Pauliui Kunčinui bei broliams menininkams Algirdui ir Remigijus Gataveckams, gyvenantiems Vilniuje. Alytiškių brolių nutapytas prezidentės Dalios Grybauskaitės paveikslas papuošė šalies prezidentūrą. Tai apskritai pirmasis kūrybingų alytiškių darbas, atsidūręs prezidentūroje.


Sambūrio metu broliams Gataveckams kilo dar viena puiki idėja Alytaus miestui. Jie pasiūlė gatvės galerijos idėją, kuri galėtų būti įgyvendinta kaip viena iš Alytaus iniciatyvų.
Sambūrio pabaigą vainikavo lyriškasis Darius Mileris-Nojus, dovanojęs gražiausias savo dainas. Jis rudenį trijuose mikrorajonų kiemuose organizavo gyvos muzikos vakarus, kuriuose dalyvavo keli šimtai alytiškių.

 

BroliaI Algirdas ir Remigijus Gataveckai su  Alvija Černiauskaite


Pernai sambūrio metu alytiškiai, gyvenantys Londone, pasiūlė įkurti Pasaulio alytiškių alėją, kurioje nuo rudens jau auga kelios dešimtys įvairių augalų iš viso pasaulio.
Balandžio mėnesį šioje alėjoje, ties Šv. Elžbietos seserų kongregacijos vienuolynu,  buvo pasodinta 120 rožių sodinukų, kuriuos alytiškiams dovanojo Jungtinėje Karalystėje gyvenantys alytiškiai.


Juos čia sodins Alytaus ambasadorė Jungtinėje Karalystėje ir Pasaulio alytiškių alėjos idėjos autorė ir rožių skvero iniciatorė Alvija Černiauskaitė, 60-tūkstantojo alytiškio mama Aldona Zubrickienė, Jungtinėje Karalystėje gyvenantys alytiškiai bei negalėjusiųjų į sodinimo akciją atvykti buvusių alytiškių artimieji.


120 baltų rožių sodinukų planuojama pasodinti Pasaulio alytiškių alėjoje ties Šv. Elžbietos seserų kongregacijos vienuolynu.


 ,,Norėjome suburti į vieną vietą išsibarsčiusius po pasaulį alytiškius, kad jie neprarastų ryšio su savo miestu, visad jaustųsi miesto dalimi“, - sakė viena  iš „Pasaulio alytiškių bendruomenės idėjos autorių ir įgyvendintojų. Vilija Ramanauskienė.

 

 

 

 

Darius Mileris-Nojus

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra