Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 841

Pasaulio alytiškių sambūris – su pikniku ant Dailidės ežerėlio kranto

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  10:30, 2019-05-29
Pasaulio alytiškių sambūris Alytuje – su pikniku ant ežero kranto.
alytusplius.lt nuotr.

„Kur bebūčiau aš, visada prisimenu savo gimtąjį miestą Alytų“, – sako pasaulio alytiškiai. O jau birželio 15 d., šeštadienį, antrą Alytaus miesto šventės dieną, Pasaulio alytiškių sambūris kviečia po visą pasaulį išsibarsčiusius miestelėnus sugrįžti namo! Šią dieną galėsite ne tik dalyvauti miesto šventėje, bet ir rinktis į jau ketvirtąjį specialiai pasaulio alytiškiams organizuojamą sambūrį.

 

Kas gi tie pasaulio alytiškiai? Tai žmonės, kurie gimė ir užaugo Alytuje, o dabar išsibarstę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Žmonės, kurie šiuo metu gyvena ne čia, tačiau myli savo miestą ir nuolat jaučia jo gyvenimo pulsą.

 

„Šių metų Pasaulio alytiškių sambūris visus nustebins netradicine ir neformalia aplinka – pikniku ant ežero kranto! Pirmiausia pasimankštinsime su Samueliu Tacu, vėliau pasiklausysime tikrų tikriausių alytiškių istorijų apie kūrybą ir verslo sėkmę. Be abejo paliesime ir šeimos temą, juk pasaulio ateitis yra vaikai.

 

Vytaras Radzevičius visiems papasakos, ne tik apie savo dzūkiškas šaknis, bet ir apie dzūkišką virtuvę pasaulio kontekste. Taip pat jis visiems svečiams gamins tikrų tikriausių dzūkiškų patiekalų! Na, o sambūrio pabaigą vainikuos lyriškasis Nojus”,– teigia viena iš Pasaulio alytiškių sambūrio organizatorių Kristina Petrova.

 

Šiais metais netradicinė aplinka pasirinkta neatsitiktinai, juk kad ir kur bebūtume, visuomet gera sugrįžti namo, kur yra mūsų šeima ir namai. Būtent į tai atsižvelgiant ir buvo pasirinktas Mažosios Dailidės ežerėlis, tad bendras Pasaulio alytiškių sambūris suburs visus alytiškius į vieną bendrą iškylą.

 

Šiemet Pasaulio alytiškių sambūryje dalyvaus kinezeterapiautas Samuelis Tacas (JAV), lietuviško darželio „Obelėlė“ Londone įkūrėja  Al­vi­ja Čer­niaus­kai­te, žvaigždžių kirpėjas Ramūnas Čiuplys (Alytus), ekonomistas Paulius Kunčinas (Belgija), broliai menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai (Vilnius), dainininkas Darius Mileris-Nojus (Airija) ir  žurnalistas, keliautojas į Vytaras Radzevičius. Diskusijas moderuos Liudas Ramanauskas.

 

Pernai sambūrio metu alytiškiai, gyvenantys Londone, pasiūlė įkurti Pasaulio alytiškių alėją, kurioje nuo rudens jau auga kelios dešimtys įvairių augalų iš viso pasaulio. O Darius Mileris-Nojus rudenį trijuose mikrorajonų kiemuose organizavo gyvos muzikos vakarus, kuriuose dalyvavo keli šimtai alytiškių.

 

2017 m. pradėti burti pasaulio alytiškiai, paskirti miesto ambasadoriai. Pirmuoju ambasadoriumi tapo žymus kinezetarapeutas Samuelis Tacas gyvenantis Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2018 m. jais tapo Darius Mileris-Nojus  (Airija) ir Alvija Černiauskaitė (Jungtinė Karalystė) ir Gitana Pinkevičienė (Vilnius). O šiemet planuojama paskirti net keturis ambasadorius!

 

KUR BEBŪTUM TU – mes laukiame tavęs ČIA! Kviečiami visi, nuo pačių mažiausių iki vyriausių alytiškių, nes tai puiki vieta susitikti su seniai matytais kiemo, mokyklos draugais arba... susirasti naujų.

 

Visą informaciją sekite Facebook paskyroje „Pasaulio alytiškių bendruomenė“, o negalintys atvykti galės stebėti tiesioginę renginio transliaciją.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra