Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pasaulį be smurto prieš moteris norinčius matyti alytiškius kvietė praeiti pro oranžines duris

Raimonda Bernatavičienė  •    •  14:30, 2021-11-25
Alytaus soroptimistės. Iš kairės: G. Markevičienė, Birutė Griškevičienė, Vida Grišmanauskienė, V. Gailienė.
AlytusPlius.lt nuotr.

Rudens darganos apgaubtoje Alytaus Rotušės aikštėje ketvirtadienį perpiet jau iš toli praeivių dėmesį atkreipė čia pastatytos ryškiai oranžinės durys. Jas atidaryti ir praeiti buvo kviečiami ir vyrai, ir moterys. Tai padarę simboliškai išreiškė palaikymą pasaulio be smurto prieš moteris idėjai.

 

Ketvirtadienį, lapkričio 25 d.,  yra minima Tarptautinė kovos prie moterų prievartą diena, tad Alytaus soroptimisčių klubas Rotušės aikštėje surengė akciją „Oranžinis pasaulis – pasaulis be smurto prieš moteris“. Oranžinė spalva simbolizuoja šviesesnę ateitį be smurto.

 

„Ši iniciatyva vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių. Smurtas prieš moteris yra sena problema ir, matyt, ją dar daugelį metų reikės spręsti. Prisidėdamos prie šios akcijos, kaip simbolį pasirinkome duris. Tai tarsi galimybė išeiti į kitą erdvę, kur galima sulaukti pagalbos, kur yra tolerancija vienas ktam. Tik tu pats turi pasisakyti, ar nori pro tas duris praeiti. Šiandien kviečiame visus, kurie palaiko mus, nusifotografuoti prie durų ir tokiu būdu pritarti šiai akcijai“, - kalbėjo Alytaus soroptimisčių klubo prezidentė Vaidilutė Gailienė.

 

 

Pasak jos, prie durų stabtelėjo ir pro jas praėjo ir daug iniciatyvą palaikančių vyrų. Soroptimistės  „Oranžinis pasaulis – pasaulis be smurto prieš moteris“ akciją vienokia ar kitokia forma surengia kasmet. Pernai iniciatyva buvo organizuojama nuotoliniu būdu, šįkart – Rotušės aikštėje.

 

Kaip pasakojo Alytaus soroptimisčių klubo narė Gintarė Markevičienė, ruošiantis minėtai akcijai gimė ir dar viena gilias prasmes turinti idėja.

 

„Esu soroptimistė, tad kalbu apie moterų, mergaičių gyvenimo kokybės gerinimą. Ir kadangi pati dirbu kultūros srityje, mano gyvenimas sukasi būtent aplink kultūrą. Vakar išdrįsau klubo moterims pristatyti savo asmeninę problemą-idėją, kuri tinka ir šiai dienai. Taip atsirado dvi KK raidės – Kultūra kultūroje. Žmonės apie smurto, psichologines problemas kultūros terpės ar darbo aplinkoje nenori kalbėti,  vengia sprendimų ir nežino, kaip tą pagalbą suteikti. Mes kiekvieną sekundę galime rinktis, bet jei turi saugią šeimą, aplinką, tai pasirinkti gali lengvai, o kartais pasirinkimas būna ne pats geriausias.

 

Kultūra kultūroje apie tai, kad visuomet pasirinkimas yra labai didelis žingsnis į priekį. Mes to siekiame ir tą kultūrą norime kurti kultūringoje terpėje, kalbėti apie nušvitimą, kitokį pasaulį“, - kalbėjo G. Markevičienė.

 

 

Visame pasaulyje nuo lapkričio 25 d. vykdoma iniciatyva prieš smurtą prieš moteris trunka 16 dienų. Ji baigiasi gruodžio 10 d. – Žmogaus teisių dieną.

 

Ketvirtadienio vakarą oranžine spalva nušvis ir  Alytaus miesto teatro amfiteatras.

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai