Pranešk naujieną! Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt |
Pasakyk, kaip pailsėjai, ir žinosiu, ant ko sėdėjai!
Tingus ir lepus poilsis tikrai ne mažiau malonus nei aktyvi veikla. Netikite? Įsitaisykite ant krėslo, fotelio ar sofos kampe ir greit pajusite, kad tai tiesa. Žinoma, jei jūsų baldas tikrai toks, nuo kurio nesinori pakilti, o kaip tame posakyje traukia „tik sėdėti ir Dievą mylėti“.
Tokio baldo paslaptis glūdi ne kažkur giliai, o čia pat, po jo apmušalu. Tik neskubėkite jo ardyti! Jokios mistikos ten nerasite, tiktai poroloną. Esminis klausimas – kokį?
„Nuo porolono rūšies ir kokybės labiausia priklauso minkštųjų baldų komfortas ir ilgaamžiškumas: kuo didesnio tankio porolonas, tuo baldas bus patvaresnis, bet ir brangesnis“, - sako didžiausios Baltijos šalyse porolono gamintojos „Vita Baltic International“ pardavimų vadovas Renatas Degulis, pasiryžęs pasidalinti savo patirtimi ir patarimais, kaip išsirinkti kokybišką ir patogų baldą, kurio svarbiausios savybės glūdi po apmušalu, nors būtent jis pirmiausiai patraukia mūsų akį.
Tad kaip, atėjus į baldų parduotuvę, išvysti tai, kas plika akimi nematoma? „Atsisėsti“, - pataria R. Degulis. Jis pats, rinkdamasis baldus, visada taip daro. Mūsų kūnas geriausia žino, kas jam patinka, o vieno bendro recepto visiems nėra: vieniems patinka minkštesnis, kitiems – kietesnis pagrindas.
Bet yra viena taisyklė: kuo mažesnio tankio porolonas naudojamas, tuo gaminys bus pigesnis, o protingi žmonės sako, kad būna arba pigu, arba gerai. Jūsų valia rinktis, bet pigūs daiktai tarnauja trumpiau. Baldai su pigiu porolonu – taip pat. Jie greičiau išsisėdi ir pasidaro ir nelabai patogūs, ir nelabai išvaizdūs. Tik neapsirikite: ir kietas porolonas nebūtinai reiškia – geras porolonas!
Porolono kokybę lemia jo tankis – kilogramų skaičius viename kubiniame porolono metre: kuo jis didesnis, tuo baldas patvaresnis, ilgaamžiškesnis ir brangesnis. Specialistų įsitikinimu, baldų gamybai turėtų būti naudojamas didesnio kaip 30 tankio porolonas, tačiau šios taisyklės laikosi ne visi gamintojai.
Ir nesivarginkite, bandydami atspėti, koks porolonas yra po apmušalu to baldo, ant kurio dabar sėdite. Net jei tas apmušalas prakiuręs, nustatyti porolono tankį ir rūšį jį pačiupinėjęs galėtų tik labai patyręs jo gamintojas.
Visiems kitiems reiktų atidžiai studijuoti etiketes arba klausti pardavėjo, tikintis gauti patikimą informaciją apie porolono tankį arba rūšį.
Alytiškiai porolono gamintojai yra sukūrę kelias naujas jo rūšis, kuriomis ne tik didžiuojasi, bet liesdami baldą jau ir nuspėja, kad jam naudotas, pavyzdžiui, išskirtinis Tiger touch. Patys gamintojai jį vertina kaip nerealiai patogų ir pavadinimą tokį sugalvojo todėl, kad porolonas akimirksniu ir lengvai, judesiu, primenančiu grakštų tigro šuolį, grįžta į pradinę padėtį.
Pasak R. Degulio, šio porolono neįmanoma supainioti su jokiu kitu, nes joks kitas jam neprilygsta: yra elastingas, pralaidus orui ir netgi gražus – raštas primena tigro kailį, tad kiekvienas galime lengvai jį atpažinti.
Tiger touch tankis yra daugiau nei 50 kg/m³, o jo patogumo koeficientas siekia 2, 8 %. Optimalus patogumo koeficientas – 3 %.
Taigi jei baldo etiketėje išvydote Tiger touch prekės ženklą arba per apmušalą subolavo tigro kailis, porolono kokybe ir baldo patogumu galite neabejoti. 8-9 metai komforto jums garantuoti.
Tiger touch „Vita Baltic International“ pradėtas gaminti vos prieš metus, bet jį jau atrado ir užsienio, ir Lietuvos gamintojai. Savo baldų gamybai jį naudojančios įmonės „Magrės baldai“ atstovas Evaldas Kondrotas pastebėjo, kad baldai su šiuo porolonu yra išskirtinai patogūs, o jo susigulėjimas siekia vos 3 procentus.
Kadangi darbo krėslas, ant kurio sėdint rašomas šis straipsnis, pirktas prieš kelis metus, nėra jokios vilties, kad jo gamybai galėjo būti naudotas Tiger touch – tuomet jo dar negamino. Ir kai pirkau tą krėslą, porolono sudėtimi nesidomėjau, etiketės nestudijavau, pardavėjų nekamantinėjau ir net nenumaniau, kad vertėtų tą daryti. Bet kitą sykį žinosiu!
Ir būtinai prisiminsiu, kad renkantis baldus reikia įvertinti ne tik jo dizainą, bet ir tai, kas plika akimi nematoma – po gobelenu „paslėptą“ poroloną . Jis – bene svarbiausia baldo dalis, ir apie ją reikia kiekvienam žinoti pakankamai, kad nusipirkę iš pažiūros dailius baldus, nesijaustume „išdurti“.