Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 18 677

Paroda „Medvilnės laikai“: kai mūsų tėvai buvo jauni, o mes – vaikai

Jurgis Kochanskas  •    •  9:05, 2019-09-06
„Varsos“ choro vadovas, Medvilnės kultūros rūmams daug gyvenimo metų atidavęs Vidas Simanauskas, viduryje – AKKC direktorė Klaudija Aleksandravičiūtė, jos pavaduotoja Jurgita Guževičienė.
Jurgio Kochansko nuotr.

Alytaus kultūros ir komunikacijos centre (AKKC) atidaryta fotografijų paroda „Medvilnės laikai“. Tai fotografijų stendai, albumai, laikraščių straipsniai apie Alytaus medvilnės kombinatą, meno saviveiklą, šventes, turistų sąskrydį 1979-aisias ir radiofikuotą bendrabutį Nr. 3, kuriame gyveno 417 merginų, aprūpintų „kietu ir minkštu inventoriumi“.  Parodoje – po mažytį trupinėlį išplėšta iš „Medvilnės laikų“, kiekvienas čia apsilankęs „medvilnietis“ gali tapti parodos gidu.

 

„Nuotraukose daugelį atpažįstu“, – sakė 24-erius metus cechuose darbininke išdirbusi Audronė Vabolienė.

 

Su paroda susipažino ir savus atpažino buvusi Alytaus medvilnės kombinato darbininkė Audronė Vabolienė.

 

„Alytaus kultūros ir komunikacijos centro kolektyvas naujas, turime daug sumanymų, stengiamės sukurti naują įvaizdį. Kaip jį kurti, nežinant savo šaknų? – pasakojo AKKC rinkodaros ir komunikacijos specialistė Iveta Komičiūtė. – Naujieji šeimininkai leido mums panaršyti po medvilnės kombinato  centrinį pastatą, kur suradom daug medžiagos apie kombinato kasdienybę ir šventes. Parsinešėme stendų, albumų, dokumentų ir dalį jų parodysime AKKC lankytojams. Ši medžiaga daugeliui miesto gyventojų svarbi, bus nuolat papildoma pačių alytiškių ir kaupiama. Paroda veiks tik mėnesį, tad sumanyta, kad AKKC internetinėje svetainėje atsiras nuolatinė skiltis „Medvilnės kultūros rūmai“.

 

Viena parodos sumanytojų ir  organizatorių – AKKC rinkodaros ir komunikacijos specialistė Iveta Komičiūtė.

 

Alytaus medvilnės kombinatas, kurio trijuose audyklos cechuose gaudė beveik pusketvirto tūkstančio staklių, audė kartūną, flanelę, satiną ir drobę, buvo susijęs vos ne su kiekviena šeima, medvilnės kultūros rūmai garsėjo meno kolektyvais. Ar atrastume bent vieną alytiškį, kuris nesilankė čia vykstančiuose renginiuose, koncertuose, šventėse?

 

„Už tai, kad Alytus turi šį kultūros židinį, alytiškiai turi būti dėkingi Medvilnės kombinato direktoriui, jau šviesaus atminimo, Danieliui Jakšiui, kuris Maskvai sakė, kad stato sandėlį, o pastatė rūmus. Ir dar: kažkuriai Alytaus miesto tarybai, kuri pasistengė, kad Medvilnės rūmai nebūtų privatizuoti, o tarnautų  miesto reikmėms“, – sakė kombinato spaudoje dirbusi žurnalistė Genovaitė Rafanavičienė.

 

Parodos atidarymo proga susirinkusiuosius pasveikino AKKC direktorė Klaudija Aleksandravičiūtė, su atėjusiais į parodą bendravo direktorės pavaduotoja Jurgita Guževičienė.  Parodą apžiūrėjo Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičienė.

 

Parodą apžiūrėjo ir Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičienė (dešinėje). Šalia jos  AKKC direktorė Klaudija Aleksandravičiūtė.

 

Medvilnės kultūros rūmų istoriją priminė čia 40 metų dirbęs ir save pašventęs kultūrai Vidas Simanauskas. Prisiminti ir rūmų direktoriaus, jau šviesaus atminimo, Vytauto Viskačkos nuopelnai. Žodį tarė AKKC kasininkė apskaitininkė Danutė Grambickienė, su šios kultūros įstaigos scena ir daina susijusi per tris dešimtmečius.

 

Parodoje grojo Romualdas Stankevičius, medvilnėje gerą dešimtmetį dirbęs estradinio ansamblio meno vadovu. Apžiūrėdama nuotraukas, Medvilnės kombinato gyvenimą daug metų fiksavusi fotografė Zita Stankevičienė, prisiminė Kartūno šventes, ir ji vienais metais buvo laimėjusi Mis Kartūnas titulą.

 

Parodoje grojo Romualdas Stankevičius.

 

Fotografė Zita Stankevičienė prie parodos eksponatų.

 

Parodos „Medvilnės laikai“ sumanytojai alytiškius kviečia ne tik atsigręžti į neseną praeitį, bet ir iš naujo atrasti AKKC, su naujomis galimybėmis, kur gausu kultūros renginių ir jų žadama dar daugiau.

 

Iš albumo „Turistų sąskrydis“.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra