Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 165

Parkavimo apribojimai valdžią ir prekybininkus privertė sėsti deryboms

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  14:57, 2019-05-14
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Kai kurie po darbų grįžę alytiškiai automobilius gali „neštis“ kartu su savimi – vietos, kur palikti transporto priemones prie daugiabučių, nėra. Gyventojams iki šiol išsigelbėjimu tapdavo aikštelės prie prekybos centrų, bet reikia trauktis ir iš čia: „prekybcentriai“ vienas po kito įsirenginėja parkavimo laiką ribojančius ženklus.

 

Dėl to sujudo ir miesto valdžia, antradienį sėdusi su prekybos centrų atstovais prie derybų stalo.

 

Neseniai AlytusPlius.lt buvo publikuotas straipsnis, kad aikštelėje prie prekybos centro „Senukai“ ruošiamasi pastatyti kelio ženklus, leidžiančius automobilius palikti ne ilgiau kaip dvi valandas. Priežastis – aikštelėje automobilius parkuoja ir vietas užima netoliese gyvenantys alytiškiai, nebelieka vietų prekybos centro klientams.

 

Pasirodžius šiai informacijai, alytiškiai nuogąstavo, kad kuo toliau, tuo labiau nėra kur palikti automobilių, kad vakarais visos vietos prie daugiabučių būna „užkištos“. Sukruto ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis: „Kam mes turime atstovauti: prekybos tinklams ar alytiškiams?“ – viešai ir retoriškai klausė miesto meras, patikinęs, kad kviesis prekybos centrų atstovus ir ieškos kompromiso.

 

Tad antradienį ryte pas merą lankėsi prekybos centrų „Norfa“, „Senukai“ ir „Iki“ atstovai. Susirinkusieji diskutavo dėl galimybės vis tik leisti gyventojams nakties metu palikti automobilius aikštelėse prie prekybos centrų. O stovėjimo laiką riboti tik dienos metu.

 

„Neleisdami gyventojams vėlyvu metu aikštelėse statyti automobilių mes tik padidintumėme parkavimo problemą. Žmonės transporto priemones imtų dar labiau statyti ant žaliosios vejos, žaidimų aikštelėse, gatvėse, kur kiltų avarinės situacijos.

 

Savivaldybė pamažu sprendžia parkavimo problemas, ieško išeičių, kaip pagerinti padėtį Šaltinių, Topolių gatvėse, bet esame nepajėgūs problemas išspręsti taip greitai – tam reikia ir laiko, ir lėšų. Tad norėjome su prekybos centrų atstovais rasti kompromisą, kuris tenkintų ir vieną, ir kitą pusę“, - po susitikimo su prekybos centrų atstovais kalbėjo N. Cesiulis.

 

Ir kompromisą rasti pavyko. Prekybos centrai nusiteikę leisti gyventojams aikštelėse savo automobilius palikti nuo 22 iki 6 valandos. O visu kitu laiku parkavimo laikas būtų ribojamas iki 2 valandų.

 

Praktiškai žmonės galėtų savo automobilius palikti nuo 20 iki 8 valandos, kadangi iki 2 valandų aikštelėje mašinas palikti galima.

 

„Žinoma, žmonės norėtų, kad prie prekybos centrų transporto priemones būtų galima parkuoti visą parą, bet reikia suprasti ir verslininkus. Tai yra jų aikštelės. Kai kurie vairuotojai automobilius palieka ištisomis savaitėmis ir jų niekur nepatraukia. Pritrūksta vietų klientams. Tad šiuo atveju reikia ieškoti abiems pusėms palankaus sprendimo. Džiaugiuosi, kad prekybos centrų atstovai buvo nusiteikę geranoriškai, jie nori padėti, o mes nusiteikę bendradarbiauti “, - sakė meras.

 

Jis atkreipė dėmesį, kad keblesnė situacija gali susidaryti žiemos metu, kada aikšteles reikės valyti, tačiau viliasi, kad susitikimas su prekybos centrų atstovais buvo ne paskutinis, kad ir toliau bus ieškoma galimų sprendimų.

 

Siūlymą dėl galimybės prie prekybos centrų automobilius parkuoti nakties metu ruošiamasi teikti artimiausiame Saugaus eismo komisijos posėdyje.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra