Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Pareigų neatlikimu kaltinami pareigūnai teisme atsitvėrė tylos siena

Raimonda Bernatavičienė  •    •  11:33, 2020-07-23
Iš kairės: A. Bautronis, S. Mockevičius.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Algirdui Bautroniui ir šios tarnybos vyriausiajam specialistui Sauliui Mockevičiui ketvirtadienį teko praverti teismo duris. Čia turėjo būti pradėtas bylos, kurioje minėtieji pareigūnai kaltinami tarnybos pareigų neatlikimu, nagrinėjimas.

 

Kaltinamieji nuo žurnalistų atsivėrė tylos siena, vengė bet kokių komentarų. Alytaus ugniagesių viršininkas po posėdžio tik tarstelėjo, kad nenori kalbėti ir komentarais pakenkti sau ar kitiems.

 

Nors A. Bautronis jam bei jo kolegai mestų kaltinimų nekomentavo, jo poziciją išsakė advokatas Vytautas Kucevičius. „Mano ginamas asmuo ir aš manome, kad kaltinimai tikrai yra nepagrįsti“, - tvirtino advokatas.

 

 

Nors ketvirtadienį byla teisme turėjo būti pradėta nagrinėti iš esmė, visgi to padaryti dar nepavyko. Teismo posėdis įvyko, bet A. Bautronio advokatas V. Kucevičius ir S. Mockevičiaus gynėjas Artūras Andriukaitis teismui pateikė prašymą kaltinamąjį aktą grąžinti prokuratūrai dėl netinkamo jo surašymo.  

 

Jį surašiusi Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė su tuo nesutiko ir prašė prašymą atmesti, tačiau kokį sprendimą priimti, spręs teismas, o tai užtruks. Nutarimas, ar kaltinamasis aktas turėtų būti grąžintas prokuratūrai, bus skelbiamas rugpjūčio mėnesį.

 

„Gynyba pagal pareikštus kaltinimus praktiškai negali gintis, kadangi kaltinamasis aktas, mūsų nuomone, yra nekokybiškas, abstraktus, neatitinkantis Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų. Todėl teismo ir prašėme, kad byla būtų grąžinta prokurorei dėl kaltinamojo akto turinio neatitikimo. Esminis dalykas yra tas, jog pažeista teisė į gynybą. Nuo tokio abstraktaus kaltinimo mes negalime gintis“, - sakė advokatas V. Kucevičius.

 

Kitokios pozicijos laikėsi prokurorė N.Urbonavičienė, įsitikinusi, kad kaltinamasis aktas surašytas tinkama,i ir esmė jame aiškiai išdėstyta.

 

„Kaltinamieji yra kaltinami tarnybos pareigų neatlikimu. Tuo, kad neorganizavo ir neužtikrino priešgaisrinių planinių ir neplaninių patikrinimų įmonėje „Ekologistika“, kad nesiėmė priemonių ir neįtraukė minėtos įmonės į tikrinamų objektų grupę, kad nepriskyrė jos pirmai tikrinamų objektų grupei, kad nesiėmė priemonių ir nuo 2016 metų neįrašė šios įmonės į metinius patikrinimų planus“, - kalbėjo prokurorė.

 

Ji pabrėžė, kad iš rašytinės ikiteisminio tyrimo medžiagos akivaizdu, kad kaltinamieji nuo 2016 metų gruodžio mėnesio pabaigos neorganizavo ir neužtikrino valstybinės priešgaisrinės priežiūros objekte, kuriame pernai kilo milžiniškas gaisras.

 

„Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuo 2016 metų pabaigos abiem kaltinamiesiems buvo žinoma ši įmonė, jos veikla, kuria vertėsi. Žinoma buvo ir tai, kad adresu Pramonės g. 1 esančiame objekte per metus bus kaupiama, laikoma ir saugoma 25 tūkstančiai tonų naudotų padangų“, - teigė N. Urbonavičienė.

 

A. Bautronis ir S. Mockevičius kaltinami pagal Baudžiamojo kodekso 229 straipsnį. Pagal jį tarnybos pareigų neatlikimas priskiriamas neatsargių nusikaltimų kategorijai.

 

Kaip viskas vyko iš tikrųjų ir ar pareigūnai tikrai kalti dėl tarnybos pareigų neatlikimo, paaiškės ateityje. Bylą nagrinėja teisėja Vilma Dapkevičienė.

 

Baudžiamasis kodeksas už tarnybos pareigų neatlikimą numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai