Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 704

Panemunės progimnazijos mokiniai ir mokytojai lankėsi Ispanijoje

Loreta Matonienė, Alytaus Panemunės progimnazijos vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja ir Jurgita Jaruševičienė, vyresnioji anglų kalbos mokytoja  •    •  10:44, 2020-03-02
Loretos Matonienės nuotr.

Vasario 17-21 dienomis  penktą kartą  susitiko Erasmus+ projekto ,,Vanduo kitaip" partneriai nuostabiame La Korunjos mieste, Ispanijoje.  Mūsų mokyklos šeštos klasės mokiniai  - Evelina Astratovaitė (6a), Evelina Kiguolytė (6b), Ąžuolas Nauckūnas (6b) ir Gabrielius Pocinas (6b) -  susipažino su naujais draugais iš Ispanijos, Italijos, Portugalijos, Kroatijos ir Čekijos. Projekto veiklose dalyvavo ir mokytojos – Jurgita Jaruševičienė, vyresnioji anglų kalbos mokytoja, ir Loreta Matonienė, vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja.

 

Pirmą projekto dieną visi dalyviai apžiūrėjo mokyklą, kurioje mokosi daugiau nei 1000 mokinių, pasivaikščiojo po La Korunjos miestą, žavintį kvapą gniaužiančia architektūra, pristatė paruoštus namų darbus apie įvairius vandens gyvūnus.

 

 

Antra projekto "Vanduo kitaip" diena buvo itin darbinga: mokytojai ir mokiniai stebėjo pamokas, vėliau ir patys dalyvavo įvairiose veiklose. Po pietų aplankė miesto akvariumą, kur susipažino su nuostabiu, tačiau kartu bauginančiu povandeniniu Atlanto vandenyno pasauliu.

 

Trečią projekto dieną dalyviai lankėsi Santjago mieste.  Apžiūrėjo viduramžius primenančią katedrą, kurioje savo kelionę baigia kiekvienas Šv. Jokūbo kelią nuėjęs piligrimas. Pasivaikščiojo siauromis, vingiuotomis bei įspūdingomis miesto gatvelėmis, pasiklausė įdomių istorijų apie Šventąjį Jokūbą ir jo nuopelnus žmonėms. Paragavę tradicinių šio krašto patiekalų laimingi grįžo namo.

 

Ketvirta projekto diena prasidėjo pažintimi su La Korunjos uostu. Čia projekto dalyviai pamatė, kaip vandenyne sugauta žuvis surūšiuojama ir išvežiojama po visą Ispaniją. Vėliau lankėsi vandens valymo stotyje, kur sužinojo, kaip upės vanduo paverčiamas geriamu. Gidė taip pat supažindino su vietiniais ir invaziniais augalais. Visi vaikščiojo siaurais parko takeliais ir išvydo, galima sakyti, egzotišką gamtą: dangų remiančius eukalipto medžius, sraunią upę, žinomus ir nepažintus augalus bei gyvūnus.

 

 

Penktą projekto dieną dalyviai lankėsi La Korunijos senamiestyje bei Maria Pita rūmuose, kuriuose įsikūrusi miesto savivaldybė. Čia visus pasveikino švietimo skyriaus vadovas, įteikė suvenyrų. Vėliau aplankyta La Korunjos įžymybė - Heraklio bokštas, pastatytas dar Romos imperijos laikais. Senovinis, beveik prieš du tūkstančius metų pastatytas švyturys yra vienas iš seniausių vis dar veikiančių švyturių, kuris nesustodamas rodo kelią namo grįžtantiems laivams. Po pietų, atsisveikinę su naujais draugais,  projekto dalyviai pradėjo ruoštis kelionei namo.

 

Paskutinis projekto susitikimas vyks Alytaus Panemunės progimnazijoje šių metų gegužės 25 – 29 dienomis.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai