Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Panemunės progimnazijos atstovai su projekto partneriais susitiko Kroatijoje

Jurgita Jaruševičienė, Alytaus Panemunės progimnazijos vyresnioji anglų kalbos mokytoja Neringa Kirkliauskienė, Alytaus Panemunės progimnazijos bibliotekininkė  •    •  12:45, 2019-11-05
„Erazmus+“ projekto Panemunės progimnazijos komanda.
Jurgitos Jaruševičienės nuotr.


Spalio 20 - 26 dienomis Kroatijoje, Vinovci mieste, ketvirtą kartą susitiko programos „Erasmus+KA2“ mokyklų mainų strateginės partnerystės projekto „Vanduo kitaip“ partneriai iš Čekijos, Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Lietuvos ir Portugalijos.

 

Panemunės progimnazijai atstovavo, apie vandenį domėjosi ir dalyvavo įvairiose veiklose Jurgita Jaruševičienė, vyresnioji anglų kalbos mokytoja, Neringa Kirkliauskienė, bibliotekininkė, 6a klasės mokiniai: Aurimas Dambrauskas ir Gustas Sniževičius, 7a klasės mokinės: Augustė Janavičiūtė bei Melita Pavolaitė.

 

 

Pirmą projekto dieną  mokiniai susipažino su Vinkovci miestu, apsilankė partnerių mokykloje, dalyvavo pamokoje apie vandenį, mokėsi kroatų kalbos pagrindų, pristatė namų darbus bei apsikeitė suvenyrais.

 

Antrą susitikimo dieną projekto dalyviai keliavo į Vukovar miestą - didžiausią Kroatijos upių uostą prie Dunojaus. Susipažinę su miesto istorija, įžymiomis vietomis, domėjosi, kaip vyksta darbai uoste, ir aiškinosi vandens kelio reikšmę.  Pasivaikščioję senamiesčiu ir krantine, pabuvojo ir labiausiai į rytus nutolusiame Kroatijos mieste Iloke. Lankėsi  muziejuje „Muzej vučedolske kulture“  ir iš arčiau prisilietė prie krašto istorijos, etnografijos, papročių ir maisto kultūros.

 

Trečią dieną projekto dalyvių susitikimas vyko Raudonajame kryžiuje. Susipažinę su šios organizacijos veikla ir savanoryste, mokėsi suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam, o  įgytas žinias galėjo išmėginti praktiškai. Visos šalys aktyviai prisijungė prie miesto labdaringos mugės-akcijos,  kur vaikai pardavinėjo lietuviškus rankdarbius. Juos  gaminti padėjo Virgilijus Gudaitis, technologijų mokytojas metodininkas, ir Nijolė Plytninkienė, vyresnioji technologijų mokytoja. Surinkti pinigai buvo paaukoti Raudonajam kryžiui.

 

 

Ketvirta diena, praleista Jankovac nacionaliniame parke, paliko didelį įspūdį. Džiugino puikus oras, kalnai ir nuostabi rudens spalvomis pasipuošusi gamta. Pasižiūrėję filmą apie parko augaliją ir gyvūniją, grožėdamiesi gamta, eidami kalnų takais, mokiniai surado krioklius, kurie visus pakerėjo  įstabiu vaizdu. Papietavę turėjo laiko pabendrauti, pažaisti ir smagiai praleisti laiką gamtoje. Pakeliui į Vinkovci aplankė Šv. Petro katedrą Džakovo  mieste, kuri yra viena didžiausių plytinių  katedrų Europoje, pasivaikščiojo po vakarėjantį senamiestį.

 

Penktą, paskutinę, viešnagės dieną aplankėme Žemės ūkio mokyklą, apžiūrėjome, kaip šiltnamiuose auginamos daržovės ir gėlės, sužinojome, kaip pasigaminti sveikus obuolių traškučius. Kol mokytojai aptarė ir planavo veiklas naujiems susitikimams, mokiniai turėjo 2 kūrybines pamokas, žaidė savo pasigamintą atminties žaidimą, pasidalino savaitės įspūdžiais. Pasikeitę atminimo dovanėlėmis ir pilni kelionės įspūdžių, atsisveikino su naujais draugais.

 

„Erazmus+“ projekto metu visa Panemunės progimnazijos komanda įgijo naujos patirties, susipažino su kroatų kultūra, atrado jos gamtos grožį. Vaikams šis projektas suteikė neišdildomų įspūdžių, galimybę patobulinti užsienio kalbą, gebėjimo dirbti drauge ir su kitataučiais įgūdžių, spręsti problemas kūrybiškai.

 

Kitas projekto ,,Vanduo kitaip“ susitikimas vyks 2020 metų vasarį Ispanijoje. Mokyklos komanda jau planuoja veiklas, kurių rezultatus pristatys projekto partneriams.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra