Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Panemunės ir Sakalėlio mokyklų bendruomenės yra prieš. Sutinku

Robertas Šarknickas LR Seimo narys  •    •  9:31, 2019-11-02
Robertas Šarknickas LR Seimo narys, Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos narys.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Visų pirma kas liečia Alytaus mokyklų pertvarkas, jos buvo seniai reikalingos, tam prieštaravimų niekam nekyla, tačiau kokie jos buvo audito naudojami metodai? Kodėl vykdant auditą nebuvo nei su viena mokyklos mokytojų ir tėvų bendruomene diskutuojama, net nesilankė.

 

Po jau parengtų audito išvadų dėl mokyklų pertvarkų, savivaldybės švietimo skyrius tik dabar siūlo teikti savo nuomones bei pasiūlymus bendruomenėms, bet šaukštai gali būti jau po pietų taip sako pasipiktinę tėvai, mokytojai.

 

Taigi, keliaujant po mokyklas išsigrynino, kodėl pavyzdžiui Sakalėlio ir Panemunės mokyklos turi tęsti mokslo misijas ir toliau, nereformuojant jas, kurios puikiai atlieka savo funkcijas.

 

Pradedant Panemunės progimnazija ir jos bendruomenės sutarimu yra nuspręsta nepritarti šiam tinklo pertvarkos koregavimo projektui, nes:

 

Nenumatyti konkretūs kriterijai švietimo kokybei pamatuoti/ įvertinti.

 

Neaptartos pasekmės bendruomenei.

 

Nepateikti aiškūs ekonominiai duomenys, kokios lėšos bus taupomos.

 

Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme yra numatyta, kad tėvai turi laisvą valią pasirinkti ugdymo įstaigą, kurią lankys jų vaikai, jei toje įstaigoje yra laisvų vietų. Kaip plano rengėjai numato užtikrinti klasių (srautų) nukreipimą į kitas mokyklas? Kokiomis priemonėmis bus užtikrintas Piliakalnio progimnazijos mokinių skaičiaus padidėjimas beveik 50%? Kokia bus Dainavos progimnazijos situacija po naujos mokyklos pastatymo Likiškėlių mikrorajone?

       

Atkėlus visus dvidešimt du vaikus iš suaugusių mokyklos, kyla grėsmė savo vaikus išvesti iš Panemunės progimnazijos, nes kiltų didelis sąmyšis tarp pačios bendruomenės, kuri vienija daugiau nei aštuonis šimtus tėvų.

 

Tam, kad nebūtų suirutės ir protestų yra idėja, kuri tiktų ir kitų mokyklų vadovams, kad dvidešimt du vaikus galima padalinti po kelis į visas mokyklas, bendru rūpesčiu pasidalina visos mokyklos.

 

Tai būtų kilnu ir humaniška vieningam Alytui. Vaikų kiekvieno negalima rūšiuoti, jie irgi yra asmenybės, tad bendra visų pagalba būtų išties puikus pavyzdys mokykloms. Vaikai bus greičiau integruojami į geresnį elgesį, tai yra ir mokslo patvirtinta, kad aplinka gali įtakoti jauno žmogaus teisingesnio elgesio vystymosi raidai.

 

Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 43 straipsnio 11 punkte nurodoma, kad ,,Įkėlus į Alytaus Panemunės progimnazijos patalpas Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos mokinius, bus labai sudėtinga užtikrinti šio įstatymo nuostatas.Kyla klausimų, kaip bus organizuojamas budėjimas, kurios įstaigos vadovas prisiims atsakomybę neužtikrinus saugumo, kaip bus sprendžiamos konfliktinės situacijos.

 

Akivaizdu, kad kitos įstaigos mokiniai turės naudotis bendromis patalpomis, jiems bus privalomai reikalinga Panemunės mokyklos sporto ir aktų salės, valgykla ir rūbinės. Tad problema nesisprendžia.

 

Sakalėlio pradinė mokykla

 

Tai unikali pradinė mokykla Lietuvoje, perkeltine prasme ją galima pavadinti ,,Rumšiškės“. Mokyklos viduje bei kieme galima pajusti per dvidešimt metų užaugintą etnografinę dvasią. Bet pabandžius ją perkelti į kitą mokyklą, nieko nebeliks. Čia tas pats kaip perkelti Rumšiškes į Akropolį ir po pusmečio gausimę visišką “popsą“, kurio ir taip per akis iš užsienio. Ar to norime? Tikrai ne, svarbu tęsti tradicijas, dainas mylėti ir gerbti savo šalies istoriją, būti tėvynės patriotu.Taigi, vien dėl šio unikalaus dalyko būtų absurdiška naikinti ir taip mirštančias tradicijas. Kuo tada Alytus gali būti įdomus Lietuvai, užsieniui?

 

 Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinė mokykla išsiskiria iš kitų pietų regiono mokyklų dėl etnokultūros, tautinių papročių ir amatų puoselėjimo. Mokyklos folkloro ansamblis „Sakalėlis“ nuo 2002  metų reprezentuoja ne tik mokyklą bet ir Alytaus miestą, dzūkų kraštą, yra žinomas ne tik respublikoje ir užsienio šalyse. Mokyklos iniciatyva 2015 m. Alytaus mieste buvo įkurtas Lietuvos etninės kultūros ugdytoją sąjungos Alytaus skyrius ir Alytaus miesto etninės kultūros mokytojų metodinė grupė, kuri vienija viso miesto etninės kultūros puoselėtojus, prisideda rengiant etninės kultūros olimpiados užduotis ir organizuojant.      

         

 Mokykla intensyviai savarankiškai teikia paraiškas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšoms pritraukti. 2015 m. buvo gautas Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (dabar – Aplinkos projektų valdymo agentūra) finansavimas klimato kaitos specialiosios programos lėšomis finansuojamam projektui „Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos saulės elektrinės įrengimas“.

 

 Kitas dalykas, apie mokytojų savijautą ir sveikatą. Nesukiškite į vieną klasę po trisdešimt vaikų, yra įrodyta, kad nėra kokybės normaliai mokytis ar mokyti. Vaikai gauna mažiau dėmesio, yra didesnis patyčių ar net  smurto protrūkių skaičius.

 

 Prašau savivaldybės tarybos narių, administracijos, apsaugoti mokinius bei mokytojus nuo didelių darbo krūvių ir didelių klasių vaikų kiekio didinimo.

 

Mano biuras Alytuje, Dariaus ir Girėno g.13 tel., 8 612 19130

 

Komentarų nėra