Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Paminklus gaminantis alytiškis: „Amato ėmiausi, kai pats susidūriau su netektimi“

  •    •  14:23, 2023-04-04
T. Trubnikovas.
Asmeninio archyvo nuotr.

Alytiškis Tomas Trubnikovas apie savo verslą svajojo seniai, bet niekada net įsivaizduoti negalėjo, kad gamins paminklus, antkapius ir kitus akmens dirbinius. Kaip jis sako, kartais pats gyvenimas ir jo aplinkybės parodo tam tikras kryptis bei galimybes, kuriomis pasinaudoji arba ne. Tad nepabijojęs nerti į specifinį paminklų gaminimo verslą, Tomas čia sukasi jau šešerius metus. O pirmas jo  pagamintas paminklas buvo skirtas širdžiai brangiam ir artimam žmogui – Amžinybėn iškeliavusiam seneliui.

 

Po senelio netekties artimieji ieškojo, kur užsakyti paminklą, tačiau rodės, kad norint priimti galutinį sprendimą – vis dar trūksta tam tikros informacijos ir konkretumo, o bet kaip – nesinorėjo.

 

„Tuo metu visai atsitiktinai radau partnerius, kurie verslą vykdė jau daugiau nei du dešimtmečius. Pradėjome bendradarbiauti ir „sukirtome rankomis“ gamybos srityje. Šeimos nariams pasakiau: palaukite, neskubėkite, seneliui paminklą pagaminsiu pats. Surizikavau, investavau ir sėkmingai gyvuojame ligi šiol. 

 

Duotą pažadą ištesėjau – seneliui paminklą pastačiau. Gal ir teko šiek tiek ilgiau palaukti, kadangi visiškai nauja sritis, bet jį sukūriau savomis rankomis, išskirtinį, kokybišką – su plunksnos atvaizdu, kadangi senelis Romas Trubnikovas buvo sporto metraštininkas, publicistas, rašė sporto temomis “, – pasakojo alytiškis.

 

 

Šiuo metu T. Trubnikovo įmonė PAMINKLA.LT turi Alytaus rajone itin modernią, aukščiausius lūkesčius atitinkančią gamyklą su kompiuterinėmis akmens apdirbimo staklėmis ir pardavimų aikštelę Alytaus mieste, kurioje prekiaujama pagamintais akmens dirbiniais. Klientai čia dažniausai atvyksta išgirdę teigiamas rekomendacijas.

 

„Šiame versle taip jau yra, jei darai gerai – žmonės ateina, o jei kartą „pavesi“ – tai to karto gali ir užtekti. Tad į savo darbą žiūrime atsakingai, nestovime vietoje, tobulėjame, semiamės žinių užsienio parodose, bendradarbiaujame beveik su visos Europos šalių akmenskaldžiais. Dalyvaudami kasmetinėse parodose, savo gamybos procesą atnaujiname į moderniausius įrenginius ir ateities technologijas. Džiaugiamės, kad klientai mumis pasitiki“, - kalbėjo T. Trubnikovas. 

 

 

Alytiškis pats pilna apimti dalyvauja gamybos procese, kontaktuoja už užsakovais. Pasak jo, paminklo atėję užsakyti žmonės dažnai papasakoja visą istoriją, kas nutiko jo artimajam, tad tenka ne tik galvoti apie gamybos niuansus, bet ir tokioje situacijoje sugebėti deramai bendrauti ir išklausyti žmogų – emocijos dar būna nenurimusios.

 

Dažniausiai klientai patys klausia patarimo, kokį variantą jiems pasirinkti, tačiau kai kurie ateina ir turėdami konkrečią viziją arba žinodami paties velionio lūkesčius – iš kokio akmens paminklas turi būti pagamintas bei kokios formos. Ne retai paminklai atspindi žmogaus profesiją ar fragmentą iš svarbaus gyvenimo įvykio. Viskas priklauso nuo klientų norų. 

 

„Puiku, kai žmogus turi bent elementarią viziją, kaip jis viską įsivaizduoja. Tada įvertiname, pasakome preliminarią kainą, ir klientas sprendžia. Iš esmės – aktualiausia yra vizija ir kainos klausimas, kiek klientas gali skirti lėšų kapavietei įrengti. Visgi, kaip pastebime, žmonės šiuo atveju nelinkę taupyti, jiems svarbiausia – tinkamai pagerbti artimojo atminimą“, - teigė T. Trubnikovas.

 

 

Anot jo, kiekvienas pagamintas paminklas yra unikalus. PAMINKLA.LT daug dėmesio skiria dizaino išskirtinumui, originalumui, negamina tokių pačių paminklų „konvejeriu“. Klientui stengiamasi pateikti nesikartojantį dizainą, kad kapinėse nepasitaikytų tokių pačių dviejų ar trijų paminklų. Naujausių žinių dizaino srityje semiamasi užsienyje vykstančiose parodose, domimasi naujausiomis tendencijomis. Žinoma, siekiant originalumo, tenka įdėti daug laiko, tačiau rezultatas visa tai atperka. 

 

Kaip pasakojo T. Trubnikovas, užsakymo įgyvendinimo terminas priklauso nuo kapavietės įrengimo sudėtingumo. Taip pat svarbu, ar pasirinktas akmuo yra turimas vietoje, ar jį reikia parsivežti iš kitos šalies. O kapinėse darbas įprastai užtrunka nuo vieno iki trijų mėnesių. Kiekvienu atveju darbus stengiamasi atlikti kuo greičiau, bet būtinai kokybiškai – taip, kaip tikisi užsakovas.

 

 

Pastebima, kad šiuo metu labai populiaru kapavietes dengti taip vadinama plokšte. Tokie prašymai sudaro daugiau nei pusė užsakymų. Gyvenimo tempas įtemptas, žmonės skuba, turi mažiau laiko, tad renkasi tvarkingą, didelės priežiūros nereikalaujantį sprendimą.

 

 

Alytiškis – atviras: akmens apdirbimo verslas – išties brangus. Daug kainuoja žaliavos, įrenginiai. Pradinį kapitalą verslo pradžiai Tomas užsidirbo užsienyje. Ir kaip jau minėta, nežinojo, ko grįžęs imsis. Tačiau progą pametėjo gyvenimas, o vyriškiui nuojauta sakė, kad rizikuoti verta.

 

Paklaustas apie konkurenciją, nusišypsojo prisiminęs, kad buvo visko, ir greičiausiai – dar visko bus. „Bet turbūt, kai „kaišioja pagalius“, vadinasi, einame tinkama kryptimi“, - sako alytiškis. Tomas neslepia, jog piktybiškos konkurencijos „liga“ neserga ir konkurentams nekenkia.

 

 

Darbe pasitaiko visko: kartais tenka matyti ir giminačių nesutarimus dėl to, kas už kažką turėtų mokėti, ir begalinį žmonių sielvartą ir negalėjimą susitaikyti su netikėta brangaus žmogaus netektimi.

 

„Tai – jautrios situacijos ir tikras gyvenimas. Žinoma, mums tai yra verslas, tačiau pirmiausia visi esame žmonės. Kur beateitų, kad ir užsakyti paminklo, tas žmogiškasis bendravimas, įsiklausymas ir dėmesys klientui – labai svarbu. Mes to nepamirštame. Stengiamės žmonėms nuoširdžiai patarti ir rasti jiems tinkamiausią variantą“, - teigė T. Trubnikovas.

 

 

Darbas darbu, tačiau vyras neslepia, kad nuo darbinių reikalų atitrūkti būtina. Alytiškis yra motorizuotų parasparnių ir lėktuvų pilotas bei vandens pramogų entuziastas, keleto sporto klubų valdytojas. Sezono metu naudojasi dangaus bei vandens beribėmis platybėmis, skrisdamas bei plaukdamas kateriais ir vandens motociklais.

 

„Labai gerai „pravėdinti“ galvą. Tikrai džiaugiuosi, kad nepasilikau užsienyje, neapsigyvenau jokiame kitame mieste, visada žinojau, kad noriu dirbti, gyventi, augti kaip asmenybė savo gimtajame  Alytuje“, - sakė vyras.

 

Daugiau apie PAMINKLA.LT galite sužinoti čia: https://paminkla.lt/

FB: https://www.facebook.com/paminkla

 

 

 

Užs. Nr. 04/02/23