Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Pakeisti Alytaus miesto garbės piliečio nuostatai. Kas ir už ką?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  13:30, 2014-03-31
Renata Vaičiukynaitė, Alytaus miesto savivaldybės tarybos sekretoriato vadovė
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Kas gali tapti Alytaus miesto garbės piliečiu? Kada toks vardas yra suteikiamas? Į minėtus klausimus atsakymą pateikė Alytaus miesto taryba patvirtinusi naujus Alytaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatus.

 

„Reikėjo patvirtinti naujus garbės piliečio nuostatus, nes pasikeitus teisės aktams atsirado neatitikimų. Anksčiau kandidatūrą galėjo teikti ne mažiau kaip 15 žmonių grupė, tačiau redakcija buvo išdėstyta neaiškiai, kiekvienas ją interpretavo savaip“, - teigė Renata Vaičiukynaitė, Alytaus miesto savivaldybės tarybos sekretoriato vadovė.

 

Pagal naujus nuostatus, teikti kandidatus garbės piliečio vardui gauti turi teisę ne mažiau kaip 20 fizinių asmenų grupės. Tiesa, šis sprendimas priimtas kaip Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pasiūlyta alternatyva, mat sprendimo projekte nebuvo apibrėžtas minimalus teikiančiųjų asmenų skaičius.

 

Pasak R. Vaičiukynaitės, įvestas dar vienas naujas punktas, nurodantis, jog tarybai nepritarus, pakartotinai kandidatūra gali būti teikiama ne anksčiau kaip po dvejų metų.

 

Ankstesniuose garbės piliečio nuostatuose būta ir daugiau neatitikimų. Pavyzdžiui, išvados dėl garbės piliečio vardo suteikimo parengimas buvo deleguotas Etikos, procedūrų bei ryšių su visuomene ir kitomis savivaldybėmis komisijai, kuri šiuo metu yra neveikianti.

 

Dabar išvadą dėl miesto garbės piliečio vardo suteikimo turės pateikti Švietimo, kultūros ir sporto komitetas.

 

Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams. Jis asmeniui suteikiamas tik vieną kartą.

Komentarų nėra