Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Pagalbos prašytojai: alytiškiai širsta, bet saugotis turi patys

Raimonda Andriulionytė  •    •  9:27, 2019-08-13
Prie parduotuvės moteris prašo pagalbos.
AlytusPlius.lt nuotr.

Nuoširdus pagalbos prašymas ar bandymas apgauti sukurpta graudžia istorija? Tokie klausimai kilo alytiškiams prie prekybos centrų pastebėjus tamsaus gymio moterį, rankose laikančią plakatą su raginimu padėti jos sergančiam vaikui. Kol vieni dosniai aukoja, kiti įžvelgia moters klastą ir norą pasipelnyti.

 

Alytiškių pastebėjimai apie pagalbos prie parduotuvių prašančią moterį socialiniame tinkle pasklido savaitgalį. Moteris spėjo suktis visur: ji buvo pastebėta ir prie prekybos centro Pirmajame Alytuje, ir Vidzgiryje.

 

Stoviniuodama netoli įėjimų į parduotuves jį laikė popieriaus lapą su graudinančiu užrašu: vėžiu serga vaikas, reikalingas gydymas Vokietijoje, prašoma padėti. Rankose moteris laikė ir maišelį su pinigais – jame buvo tik popieriniai banknotai.

 

Nors atsirado tokių, kurie moteriai pinigų nepagailėjo, socialiniame tinkle pasipylė komentarai į vienus vartus – moteris meluoja. Žmonės teigė, kad jie tą pačią moterį yra matę ir kituose šalies miestuose, taip pat netgi Lenkijoje prie parduotuvių.  Esą tai suregztas apgaulės tinklas. Kalbama, kad prašinėtojų „desantas“ į Lietuvą atvežtas iš Rumunijos ar Moldovos. Gyventojai vieni kitus ragino neapsigauti ir apie moterį pranešti policijai.

 

Tačiau paaiškėjo, kad policija, net jei ir moteris meluoja, šiuo atveju, nelabai ką galėtų padaryti. Į pranešimą apie įtartiną asmenį pareigūnai, žinoma, sureaguotų ir atvažiuotų, bet bausti jos nebūtų už ką.

 

„Policijos pareigūnai reaguoja į visus pranešimus, tad atvyktų patikrinti ir šios situacijos. Pasiteirautų, ką moteris veikia, patikrintų jos tapatybę. Tačiau net ir jie negalėtų žinoti, ar ji meluoja, ar sako tiesą. Be rimto pagrindo, nepradėjus jokio tyrimo,  pareigūnai negali tikrinti informacijos apie žmogaus artimuosius ar domėtis jų sveikatos būkle“, - sakė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė.

 

Jeigu patikrinus žmogaus tapatybę paaiškėtų, kad jis yra turėjęs su teisėsauga reikalų, yra teistas už sukčiavimus, tuomet asmuo būtų prevenciškai perspėtas.

 

Kol moteris tik stovi prie parduotuvės, nieko pati primygtinai nesiūlo, nesikabinėja prie žmonių, ji įstatymų nepažeidžia. Kiekvienas pats gali pasirinkti: eiti prie jos, tikėti ir aukoti, ar tiesiog nereaguoti ir praeiti pro šalį.

 

„Mes negalime žmogui uždrausti aukoti, jei jis to nori, pats eina ir duoda pinigų. Tai – jo pasirinkimas. Žinoma, tokios istorijos nebūtinai tikros, bet raginame gyventojus neskubėti, pirma pasitikrinti, įsitikinti, o tik tada imtis konkrečių veiksmų. Šiuo atveju, kalbant apie atvejus prie parduotuvių, tik patys save galime geriausiai apsaugoti“, - kalbėjo K. Janulevičienė.

 

Pagal Alytaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintas „Alytaus miesto tvarkymo ir švaros taisykles“, prašyti išmaldos Alytuje draudžiama. Draudimas netaikomas religinėms apeigoms ir kulto ceremonijoms, vykstančioms kulto pastatuose ir aplink juos.  Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius įkyrius ar agresyviai nusiteikusius išmaldos prašinėtojus kontroliuoja, tačiau visur jų sužiūrėti neįmanoma.

 

Tad išvada būtų tokia: ko nors prašančių visada bus, tačiau tik mes patys galime pasirinkti, kaip elgtis. Geriausia – nebūti patikliems ir neskubėti iškart atverti pinigines. Tai galioja ne tik prie parduotuvių, bet ir sukčiavimo atvejais, kai sukčiai patys ieško kontakto su žmogumi, jam skambina, atkakliai įtikinėja. Ateina į namus.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai