Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 26 852

Padėkos vakare: „Drąsiau, vyrai, į ugnį nedvejodami ėjote, o čia kuklinatės“

Romas Jankauskas   •    •  23:08, 2019-11-07
Gaisrą Alytuje įveikusiems žmonėms ketvirtadienį ištartas nuoširdus "Ačiū".
Autoriaus nuotr.

Tamsoka, bet nelyja. O kaip to lietaus reikėjo tas dešimt dienų, kai velnio skyle pavadintoje vietoje Pramonės rajone liepsnojo ir smilko padangos. Pastarosiomis dienomis gaisrą čia primena šioks toks degėsių kvapas. Panašus būdavo šaltą žiemos rytą kūrenant krosnis Pirmajame Alytuje ar palei Pulko gatvę individualių namų rajone.

 

Dabar ir tokių žiemų nebūna, ir išmanesnius šildymo katilus su visokiomis ten geotermijomis ar dvigubu oru žmonės įsirengia. Vis rečiau dega, o kai nedega, tai ir ugniagesiai gali kostiumais pasipuošti. Ketvirtadienio vakarą jie taip ir padarė. Tik pro duris į Alytaus kultūros centrą šiek tiek nedrąsiai ėjo. Net juos pasitinkančiam Alytaus miesto savivaldybės merui Nerijui Cesiuliui reikėjo raginti: „Drąsiau, vyrai, į ugnį nedvejodami ėjote, o čia kuklinatės“.

 

 

Renginio „kaltininkai“ tarpusavyje pusbalsiu tarsi teisinosi – kad mes prie gaisrų, o ne prie dėmesio ir padėkų labiau pripratę.

 

Ko jau ko, o dėmesio ir dėkavojimų Padėkos vakare užteko. Ir ugniagesiams, ir jų žmonoms, ir Alytaus miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos nariams, ir policijai bei kariuomenei, ir miesto  mero komandai. Pagerbti ir įvertinti visi, įveikę tokį gaisrą, kokio per keletą pastarųjų dešimtmečių Lietuva nebuvo mačiusi.

 

 

Meras ant scenos buvo toks pat nuoširdus ir betarpiškas, kaip feisbuke: „Ačiū, vyrai, kad suvienijote Alytų“.

 

Ugniagesiai ant tos scenos, dėkodami už padėkas, buvo, kaip įprasta, santūrūs. „Mes vieni iš pirmųjų tame gaisre atsidūrėme, situacija buvo nepavydėtina, bet kolegos padėjo, tad ir gaisrą užgesinome. Ačiū jums“, - sakė Saulius Mockevičius.

 

 

Simbolinis visuomenės paramos čekis su daugiau kaip 173 tūkstančių eurų suma, skirta ugniagesiams, įteiktas Alytaus ugniagesių vadui Algirdui Bautroniui.

 

„Sakoma, kad bėdoje draugą pažinsi. Išties, ji mus suvienijo. Bet labiausiai aš noriu pagirti civilius žmones, ekskavatoriais važiavusius į ugnį. Mes tai specialų pasiruošimą turime, esame pasiruošę, lenkiu galvą prieš jų drąsą. Didžiuojuosi, kad galėjau kartu su jumis įveikti šitą gaisrą“, - visiems salėje susirinkusiems ugniagesiams sakė Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas A. Bautronis.

 

Meras N. Cesiulis pridūrė, kad iš devynių ministerijai valstybiniams apdovanojimams pristatytų kandidatūrų, aštuoni vyrai yra būtent tie, kurie gaisravietėje dirbo su sunkiasvore technika. „Be jūsų pasiaukojimo ir drąsos mes šiandien čia dar nebūtume susirinkę“, - sakė meras.

 

O susirinkusiems ketvirtadienio vakarą be nuoširdžių padėkos žodžių skambėjo ir grupės „Pop Ladies“ dainos.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.