Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 254

Paaiškėjo, kur Alytuje bus įkurtas koronaviruso patikros punktas

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus inf.  •    •  16:40, 2020-03-16
Mobilus patikros punktas bus įrengtas aikštelėje prie Alytaus kultūros centro.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Šią savaitę Alytaus kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelėje turėtų būti įkurtas mobilusis punktas, kuriame savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19).

 

Artimiausiu metu iš Sveikatos apsaugos ministerijos turėtų būti gauti tyrimams reikalingi reagentai. Tikimasi, kad prie Alytaus kultūros centro įsikursiantis mobilusis punktas, kuriame bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso, pradės veikti jau šį trečiadienį.

 

Ši vieta, pasak Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovės, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės,  parinkta vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintu tepinėlių iš paciento nosiaryklės ir ryklės paėmimo mobiliuose punktuose COVID-19 ligos laboratoriniams tyrimams organizavimo tvarkos aprašu.

 

Jame nurodoma, kad aplink mobiliojo punkto vietą neturi būti gyvenamųjų namų, turgaus, parduotuvių, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, autobusų stotelių ir kitų masinių žmonių susibūrimo vietų. Parinktos teritorijos dydis turi būti toks, kad patogiai, nesutrikdant automobilių eismo, galėtų privažiuoti ir laukti eilėje ne mažiau kaip 30 automobilių. Teritorija turi būti tokia, kad prireikus patogiai galėtų privažiuoti ir išvažiuoti greitosios automobilis.

 

Šiuo metu yra formuojama Alytaus poliklinikos medikų, kurie dirbs šiame punkte, komanda. Tokių komandų bus trys. Kiekvienoje jų dirbs po tris medikus. Viena komanda dirbs po 4 valandas per dieną. Mobilusis punktas veiks kasdien, neišskiriant ir poilsio dienų, nuo 8 iki 20 valandos. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.