Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Originalioje alytiškių sodyboje puikuojasi net trys krosnys

Ina Grigūnaitė  •    •  13:14, 2019-06-09
Vilma ir Gintaras Petrauskai prie savo sodybos.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytiškiai Vilma ir Gintaras Petrauskai buvo labai nustebę, kai tradiciniame miesto aplinkos tvarkymo konkurse praėjusiais metais jų sodyba buvo pripažinta originaliausia. ,,Mūsų sodybos originalumas slypi paprastume“, - įsitikinę šeimininkai, jaukiai įsikūrę šalia Nemuno, Pirmajame Alytuje, Slėnio gatvėje.

 

Grožį kuria tam, kad patiems būtų gera

 

Žemės sklypą su sena pašiūre šioje vietoje jie nusipirko prieš 13 metų ir susikūrė čia savo svajonių namus.  

 

,,Nusipirkome visiškai apleistą sodybą, nes sužavėjo ją supanti gamta. Turėjome tikslą – susikurti svajonių namus. Ir mums pavyko“, - sakė Vilma, prisipažindama, kad vos pamačius  sklypą, iškart pajuto, kad tai – jų namai.

 

 

Nugriovę sklype buvusią pašiūrę, teisininkų pora sklype per penkerius metus pasistatė naują namą, susitvarkė aplinką, įsirengė didžiulę terasą, kuri tapo mieliausia sodybos vieta.

 

,,Gyvename paprastai, tvarkingai, džiaugiamės būdami gamtos prieglobstyje. Visus paprastus, bet  širdžiai mielus dalykus darome patys – grožį kuriame tam, kad patiems būtų gera“, - kalbėjo šeimininkai. 

 

Kurdami savo namų aplinką alytiškiai konsultavosi ir su dizainere – reikėjo jos patarimų, pasirenkant tinkamus, geriausiai šioje vietoje derančius augalus, kurie neužgožtų atsiveriančio vaizdo į Nemuną.

 

Šiandien Petrauskų sodybą puošia augalai, kuriems nereikia ypatingos priežiūros. Aplink sodybą auga pušaitės, maumedžiai, raugerškiai, levandos. ,,Raugerškių uogas naudojame plovui gaminti. Levandos skleidžia labai malonų kvapą“, - džiaugiasi Vilma.

 

Maistui gaminti – kelios krosnys

 

O plovui gaminti ji turi atskirą, specialią, krosnį, vadinamą kazanu. Ir ne vienintelę – teisininkų sodyboje kepimui skirtų krosnių – net trys.

 

Kiemo interjerą puošia išskirtinė rytietiška keramikinė krosnis – tandyras, pirkta Baltarusijoje.

 

 

Šioje krosnyje sodybos šeimininkai kepa mėsą, daržoves. ,,Kepėme ir pyragėlius, vadinamus ,,samsa". Jie klijuojami prie įkaitusių tandyro sienelių ir taip kepami“, - paaiškino Vilma.

 

Akį traukia ir stabtelti kviečia meksikietiškas pečius, įsigytas jau prieš 20 metų. Jame šeimininkai dar nieko negamino, nors prireikus galėtų kepti mėsą.

 

Abu sodybos šeimininkai – medžiotojai, tad sodyboje dažnai pasklinda ir žvėrienos kepsnių kvapas.

 

 

Gyvena gamtos apsuptyje

 

Savo gyvenimo be gamtos neįsivaizduojantys Petrauskai vos spėję įsikurti naujuose namuose į medžius prikėlė inkilų. Labai greitai juose apsigyveno paukščiai, kurie šeimininkus džiugina savo giesmėmis. ,,Pas mus peri dančiasnapiai, antys klykuolės, buvo apsigyvenusi net pelėda“, - džiaugiasi alytiškiai.

 

Neretai jiems tenka išvysti ir panemune keliaujančias stirnas, o sykį teko matyti net besigalynėjančius stirninus. 

 

 

Šeimininkai prisipažįsta, kad sodybos puoselėjimui tenka skirti nemažai laiko. ,,Daug laiko užima krūmų karpymas, žolės pjovimas, bet tvarkymasis – mums malonumas, prilygstantis terapijai. Norime viską pasidaryti patys, savo rankomis“, - sakė jie.

 

Daugiausiai vargo turėjo tvarkydami šlaitą, nuo kurio atsiveria vaizdas į Nemuną. Jis buvo toks nelygus, kad teko pasitelkti ir vaizduotę, ir kūrybiškumą, kad paslėptų visus, sunkiai užglaistomus nelygumus. ,,Šlaito netobulumus paslėpėme apsodindami jį augalais“, - sakė Gintaras.

 

Savo sodybos į nieką nekeistų

 

Paklausti, kur semiasi naujų idėjų, minčių, kaip originaliai kurti aplinką, alytiškiai teigė, kad daugiausia jų pavyksta rasti interneto platybėse. Neretai gerų minčių kyla ir po tolimesnių kelionių į Europos, o ypač Rytų šalis. ,,Idėjos paprastai kyla netikėtai“, - teigė Gintaras.

 

Petrauskų namų interjere vyrauja rytietiškų spalvų gama: turkio, lazurito bei mėlyna. 

 

 

,,Nors tobulumui ribų nėra, bet kol kas nenorime nei plėstis, nei kažką keisti. Esame patenkinti tuo, ką susikūrėme“, - sakė Vilma.

 

Šeimininkų teigimu sodybą puošianti augalija gražiausiomis spalvomis sutviska jau gegužės pabaigoje, ir jos grožis neišblėsta iki vėlyvo rudens.

 

Per aštuonerius metus alytiškiai jau spėjo pajusti gyvenimo sodyboje privalumus ir nekeistų savo sodybos į nieką. ,,Mums savo rankomis sukurti namai teikia ramybę, džiaugsmą, palaimą. Esame ten, kur turime būti“, - sakė originaliausios Alytuje sodybos šeimininkai.

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai