Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Nužudyto vyro dukra: „Nuo smūgių kirviu žuvo mama, o dabar – ir tėtis“

Raimonda Andriulionytė  •    •  15:48, 2019-06-13
Įtariamasis atvedamas į teismą.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Kirviu buvo užmušta buvo mano motina, dabar – ir tėvas“, - apie baisią lemtį išsitarė antradienį Alytaus rajone nužudyto vyriškio dukra. Nors jai dar tik 22-eji, merginai gyvenime jau teko atlaikyti daugybę sunkių išbandymų.

 

Paskutinis jų – šią savaitę Eigelonių kaime nužudyto tėvo laidotuvės. Vyriškio nužudymu įtariamą pensininką ketvirtadienį teismas leido suimti trims mėnesiams, o be abiejų tėvų likusi nužudytojo dukra ruošiasi išlydėti tėvą į paskutinę kelionę.

 

Mergina atvira –  ryšiai su tėvu nebuvo itin artimi,  jiedu ilgą laiką nebendravo, kadangi nuo vaikystės širdyje išlikę nemažai nuoskaudų. Tėvas nevengdavo pakilnoti taurelės, vaikai augo globos namuose.

 

„Alkoholis į kapus nuvarė motiną, kuri irgi buvo rasta užkapota kirviu. Dabar pasiėmė ir tėtį. Plyšta širdis. Esu jauna, bet tėvų neturiu“, - skaudžiais išgyvenimais pasidalijo mergina.

 

Kaltė dėl motinos žūties krito ant merginos tėvo – jis buvo nuteistas kalėti. Dabar likimas tarsi atsigręžė prieš jį patį – vyriškis pats žuvo nuo kirvio smūgių. Viskam įtakos turėjo alkoholio vartojimas.

 

Ar mergina tėvui atleido? „Atleisti galima viską, bet pamiršti – niekada“, - sakė ji. Gyvenimo nelepintai merginai nepalūžti nuo skaudžių likimo smūgių padeda broliai, seserys, seneliai. Jie visi – kaip vienas kumštis, vienas kitą palaikantys tada, kai, atrodo, išverti jau nebeįmanoma.

 

Nužudyto vyriškio artimieji ruošiasi jį išlydėti į paskutinę kelionę, o į Alytaus teismą ketvirtadienį ryte buvo atvesdintas antrankiais surakintas, nužudymu įtariamas 75 metų Alytaus rajono gyventojas. Jam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams.

 

AlytausPlius.lt primena, kad kraupus nusikaltimas netoli Pivašiūnų esantį Eigelonių kaimą sukrėtė antradienį vakare. Sodyboje, išgertuvių metu kilus konfliktui, buvo nužudytas 44 metų vyriškis. Įtarimų šešėlis krito pensininkui, kuris pats iškvietė pagalbą ir paskambinęs bendruoju pagalbos telefonu pranešė, kad sužeidė žmogų, šis gali būti negyvas.

 

Baisūs spėjimai pasitvirtino. Vyriškis buvo rastas negyvas, ant jo kūno matėsi kirstinės ir pjautinės žaizdos. Nustatyta, kad kirviu buvo suduota net 15 kartų.

 

Įtariama, kad taip su kaimynu susidorojo minėtas 75 metų vyriškis, kuriam buvo nustatytas 2,66 promilės girtumas. Antradienį įvykio vietoje jis buvo sulaikytas, o ketvirtadienį atvesdintas į teismą, kur buvo sprendžiamas klausimas dėl jo suėmimo.

 

„Įtariamąjį buvo siūloma suimti trims mėnesiams. Tokia kardomoji priemonė siūlyta atsižvelgiant į tai, kad padarytas labai sunkus nusikaltimas, už kurį gresia laisvės atėmimo bausmė nuo 7 iki 15 metų. Jokių alternatyvų ar švelnesnių bausmių nenumatyta.

 

Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad ikiteisminis tyrimas tik pradėtas, tad svarbu užkirsti kelią galimam duomenų sunaikinimui, sužinojimui, kas tik pakenktų ikiteisminio tyrimo eigai. Tai – dar viena priežastis skirti suėmimą“, - sakė prokurorė.

 

Ikiteisminį tyrimą kuruoja Kauno apygardos prokuratūros prokuroras, tačiau skiriant kardomąją priemonę dalyvauti buvo pavesta Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokurorei.

 

Įtariamąjį ginantis advokatas teigė, kad kalbėti apie kaltumą dar anksti, nes paaiškėjo naujų detalių. „Mano ginamas asmuo dėl turėtos sunkios galvos traumos ir girtumo nuoširdžiai neatsimena, kas vyko tą vakarą. Kaltės nesigina, bet neatsimena, kad būtų tai padaręs. Be to, paaiškėjo, kad įvykio vietoje buvo ir trečias asmuo. Tad būtina atlikti ekspertizes, ištirti nusikaltimo įrankius, nustatyti, ar jie neturėjo sąlyčio su trečiuoju asmeniu. Ir tik tada bus galima patvirtinti ar paneigti kaltumo versiją“, - kalbėjo advokatas.

 

Anot jo, įtariamasis neatsimena ir to, dėl ko galėjo įvykti konfliktas. Pasak advokato, atsibudęs jis pamatė kruviną gulintį kaimyną ir iškvietė pagalbą. Tada dar nežinojo, gyvas jis ar miręs.

 

„Aplinkiniai apie įtariamąjį blogų atsiliepimų neturi. Anksčiau jis neteistas. Aš jo klausiau: ar tu galėjai suduoti tiek smūgių kirviu? Jis teigė, kad yra neagresyvus ir to padaryti negalėjo“, - pasakojo advokatas.

 

Visos nusikaltimo aplinkybės bus nustatytos ikiteisminio tyrimo metu. Kaltas ar ne Alytaus rajono gyventojas, spręs teismas.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra