Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 265

Nuo paežerės į Alytų kirpėja lėkė su vėjeliu ir 3,16 promilės!

Jurgis Kochanskas  •    •  9:23, 2019-08-30
Asociatyvi iliustracija

Alytiškės kirpėjos kelionė iš Luksnėnų į Alytų baigėsi areštinėje. Ten  49 metų V.P. atsidūrė dėl to, kad vairavo girta ir 34 kilometrais viršijo leistiną greitį.

 

Nesugebėjo pirštu pataikyti į nosies galą

 

Liepos 20-ąją apie 19 val. Alytaus Santaikos gatvėje darbavosi du kelių policijos vyriausieji patruliai ir matuokliu tikrino automobilių važiavimo greitį. Sustabdė „Kia Rio“, kuris lėkė 84 km/h greičiu, o leistinas tik 50 km/h.

 

Nuo automobilį vairavusios alytiškės pareigūnai iškart pajuto sklindantį stiprų alkoholio kvapą. Ir jų uoslė neapgavo: alkoholio matuokliu V.P. nustatytas 3,15 promilės neblaivumas. Po penkiolikos minučių, pakartojus blaivumo testą, alkoholio matuoklis rodė 3,16 promilės.

 

Nustatyti ir kiti moters neblaivumo požymiai: nerišli kalba, nekoordinuoti judesiai – nesugebėjo paeiti tiesia linija bei stovėdama pirštu pataikyti į nosies galą.

 

Kirpėja buvo sulaikyta ir uždaryta į policijos areštinę, jos  automobilis nuvežtas į saugojimo aikštelę. Pradėtas ikiteisminis tymas, nes vairavo neblaivi, o už greičio viršijimą surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

 

Neradusi blaivaus vairuotojo, pati važiavo namo

 

Moteris aiškino, jog buvo su draugais prie Luksnėnų ežero ir alkoholio nevartojo. Kai kompanija išvažiavo, ji, pasilikusi su savo draugu, susipyko ir susižodžiavo. Tada ji susijaudino ir išgėrė apie 200 g degtinės.

 

Neradusi blaivaus vairuotojo, moteris pati sėdo prie savo automobilio „Kia Rio“ vairo. Tuo metu jautėsi gerai ir buvo įsitikinusi, kad gali pati parvažiuoti į namus.

 

Už vairavimą neblaiviam, kai nustatytas daugiau kaip 1,51 promilės neblaivumas, baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

 

Automobiliu susirūpino per vėlai

 

Alytiškė nuteista Alytaus apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu, jai skirta sankcijoje numatyta švelniausia bausmė –  75 MGL – 3750 eurų bauda. Moteris buvo teisiama pirmą kartą, o anksčiau ji buvo bausta administracine tvarka dėl to, kad buvo aptikta neblaivi darbo vietoje.

 

Teisiama moteris pripažino kaltę ir gailėjosi, tad bausmė sumažinta trečdaliu. Į bausmės dydį įskaityta sulaikymo diena (prilyginta 2 MGL), tad nuteistajai per šešis mėnesius  teks sumokėti 2400 baudą.

 

Jai skirtos dvi baudžiamojo poveikio priemonės: uždrausta vienerius metus vairuoti kelių transporto priemones, konfiskuotas automobilis.

 

Dėl pastarosios baudžiamojo poveikio priemonės alytiškė prašė išlygos – automobilio nekonfiskuoti.  Individualia veikla besiverčianti moteris dirba kirpėja, teigė, kad jai automobilio reikia buityje.

 

Tačiau teismas neįžvelgė jokių išskirtinių aplinkybių, alytiškė automobiliu susirūpino per vėlai: kaltininkui priklausantis konfiskuotinas turtas visais atvejais privalomai konfiskuojamas ir perduodamas valstybės nuosavybėn.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra