Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Nuo gegužės gyvensime be „Sodros“ pažymėjimų

  •    •  8:44, 2014-04-08
Alytaus skyriaus "Sodros" direktorius V. Vencius teigė, jog socialinio draudimo pažymėjimą atitiks žmogaus asmens kodas

Nuo gegužės pirmosios nebebus išduodami socialinio draudimo pažymėjimai. „Nėra įvedama jokia naujovė, priešingai – procedūra yra supaprastinama. Socialinio draudimo pažymėjimą atitiks žmogaus asmens kodas“, - apie artėjančias permainas, kai įsidarbinant nereikės pateikti socialinio draudimo pažymėjimo, kalbėjo Alytaus skyriaus „Sodros“ direktorius Valerijus Vencius.

 

Pasak jo, gyventojams nebereikės ateiti į „Sodrą“ atsiimti socialinio draudimo pažymėjimo, mat įsidarbinimo bei kitus klausimus jis galės susitvarkyti turėdamas asmens tapatybės kortelę ar pasą.

 

„Iš darbovietės į „Sodrą“ atėjus pranešimui apie naują darbuotoją, įdarbintam asmeniui bus suteikiamas specialus kodas. Gyventojai net nepajus, kad tarp darbdavio ir „Sodros“ vyksta tam tikros informacijos manai“, - teigė V. Vencius.

 

Jis pastebėjo, kad yra sumažėjęs gyventojų vizitų į „Sodrą“ skaičius. „Daugelis apsilanko įstaigoje norėdami gauti informacijos apie pensijas, pateikti prašymus dėl ligos ar kitų pašalpų. “, - sakė V. Vencius.

 

Tiesa, naujai įsigaliosianti tvarka nebus taikoma neturintiems Lietuvoje suteikto asmens kodo: jų asmens socialinio draudimo numeris pranešimuose turės būti nurodomas kaip ir anksčiau.

 

Be to, nuo gegužės duomenys apie apdraustuosius, išskyrus savarankiškai dirbančius asmenis, bus teikiami tik elektroniniu būdu.

 

Apie 19 tūkstančių draudėjų, turinčių keturis ir mažiau darbuotojų, iki šiol „Sodrai“ teikė popierinius socialinio draudimo pranešimus. Mažinant draudėjams administracinę naštą, nuo gegužės šie pranešimai bus teikiami per Elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS), pasirašius saugiu kvalifikuotu elektroniniu parašu.

 

Ši tvarka užtikrins tikslesnį informacijos perdavimą, leis draudėjams greičiau pateikti duomenis „Sodrai“ ir gauti informaciją apie apdraustuosius, kurie papildomai dalyvio lėšomis kaupia pensijai.

Komentarų nėra