Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 841

Nori susirasti sezoninį darbą Alytuje? Gali prireikti kantrybės

Indrė Baniulytė, VDU universiteto Viešosios komunikacijos specialybės studentė  •    •  16:07, 2019-06-20
Nori susirasti sezoninį darbą Alytuje? Gali prireikti kantrybės.
mediakatalogas.lt nuotr.

Vasara – metas, kai nemažai jaunimo, pabaigę mokslus ir studijas, skuba ieškoti sezoninių darbų vasarai. Vieni išvyksta į užsienį, tikėdamiesi uždirbti daugiau pinigų negu Lietuvoje, kiti nusprendžia keliauti į pajūrį, kur dirbdami kavinėse tikisi didelę pajamų dalį susirinkti iš arbatpinigių, treti – sugrįžta į gimtuosius miestus arba lieka juose ir tikisi sezoninius darbus rasti būtent čia. Tad nusprendėme pasidomėti, kokia darbo pasiūla ir galimybės jaunimui yra Alytaus apskrityje.

 

,,Sveiki, ieškau darbo vasaros sezonui Alytuje. Esu darbšti (us), dirbti nebijau, todėl priimu visus pasiūlymus‘‘ – tokius ir panašius skelbimus jau kurį laiką galima matyti įvairiose socialinių tinklų grupėse. Iš socialiniame tinkle esančių skelbimų galima daryti išvadą, jog šį sezoną yra daugiau darbo ieškančių jaunų žmonių, o ne darbdavių skelbimų.

 

Skelbimus duoda, informacijos – ne

 

Birželio pradžioje Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyrius išplatino pranešimą, kad Alytaus miesto savivaldybės administracija kartu su socialiniais partneriais, įgyvendindama Užimtumo didinimo programą, ieško studentų ir/ar mokinių, norinčių padirbėti vasaros atostogų metu 2 mėnesius.

 

Pasiūlytų institucijų sąraše buvo minimi Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, Alytaus poliklinika, Alytaus nakvynės namai, Alytaus insfrastruktūra, VšĮ „Gerumo skraistė“ ir Alytaus miesto savivaldybės administracija. Sąraše taip pat buvo nurodyti telefonų numeriai ir el. pašto adresai, kuriais siūloma kreiptis į darbdavius dėl galimų darbo vietų.

 

Taip ir padariau. Nurodytu telefonu paskambinus į Alytaus nakvynės namus, atsiliepė ūkvedys, kuris teigė, kad jokios papildomos informacijos apie darbą suteikti negali. Tačiau žino, jog darbuotojų bus ieškoma tik po dviejų savaičių.

 

Susisiekus su VšĮ „Gerumo skraistė“ nurodytu telefonu atsiliepė moteris, kuri teigė neturinti laiko plačiau papasakoti apie siūlomas darbo vietas ir pridūrė, kad ne jos pareigybės ir kompetencija atlikti šį darbą. Galiausiai ji patarė savo gyvenimo aprašymą atsiųsti sąraše nurodytu el. pašto adresu ir tikėtis sulaukti darbdavių pasiūlymo atvykti į pokalbį.

 

Sužinoti daugiau informacijos apie siūlomą darbą pavyko tik Alytaus infrastruktūroje – paskambinus čia paaiškėjo, kad siūlomas darbas yra susijęs su miesto parkų ir kitų vietų aplinkos tvarkymu: ravėjimu, suoliukų plovimu, šiukšlių rinkimu. Taip pat pavyko sužinoti, jog ieškoma pilnamečių, kuriems dažniausiai reikėtų dirbti nepilną darbo dieną ir jie galėtų tikėtis maždaug 370 eurų atlyginimo per mėnesį.

 

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėja Modesta Tarasauskienė, išgirdusi, kad ne visi Užimtumo didinimo programoje dalyvaujantys darbdaviai yra pasiruošę suteikti informaciją apie galimas darbo vietas, sakė, kad kontaktiniai asmenys parinkti pagal institucijų pateiktus atsakingus už Užimtumo didinimo programos organizavimą asmenis. „Darbdaviai turi būti atviri visiems besikreipiantiems, todėl išankstinis derinimas dėl informacijos viešinimo nėra reikalingas“, – patikino M. Tarasauskienė.

 

Ūkininkams pagalbininkų jau užtenka?

 

Regis, birželį staiga užplūdę karščiai paspartino ir ūkininkų pagalbininkų paiešką. Bandant susisiekti su įvairiais ūkininkais, kurių skelbimus apie darbuotojų paiešką galima rasti internete, paaiškėjo, jog daugelis jau turi pakankamai darbuotojų ir šiuo metu papildomai neieško.

 

Užimtumo tarnybos internetiniame puslapyje pavyko rasti skelbimą, kuriame buvo teigiama, jog ūkininkas ieško braškių skynėjų. Darbo užmokestis – 30-50 centų už 1 kg pririnktą uogų. Ūkis yra įsikūręs šiek tiek toliau nuo Alytaus, todėl darbdavys teigė užtikrinantis darbuotojų nuvežimą ir parvežimą į miestą. Bandant susisiekti nurodytu telefonu ūkininkas neatsiliepė, todėl pateiktos informacijos patikrinti nepavyko.

 

Šiuo metu Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame puslapyje galima rasti devynis darbo pasiūlymus moksleiviams ir/ar studentams Alytaus apskrities savivaldybėse. Pagal pateiktus skelbimus daugiausiai yra ieškoma pardavėjų.

 

Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktais 2018 metų duomenimis Lietuvoje buvo 15,8 % jaunų bedarbių nuo visų bedarbių skaičiaus, 45,9% jų sudarė merginos ir 54,1% – vaikinai. Leidinyje ,,Lietuvos užimtumo tendencijos ir ateities prognozės’’ teigiama, jog  Alytuje 2019 metų sausio mėn. 1 dienos duomenimis buvo nuo 5 iki 7 proc. registruotų bedarbių.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra