Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Neturi laiko eiti į polikliniką? Gydytojas pats paskambins telefonu!

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:33, 2019-05-31
J. Aksentienė.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus poliklinikos pacientai vis dažniau išbando naujovę –  nuotolines sveikatos priežiūros paslaugas. Tai padeda sutaupyti ir savo, ir gydytojų laiko. Pacientams nereikia ilgai laukti vizito pas gydytoją eilėje ir net nebūtina eiti iš namų: sutartu laiku jam paskambina pats gydytojas ir paslaugą suteikia telefonu.

 

Šeimos gydytojos Jolitos Aksentienės teigimu, išbandę šią paslaugą pacientai ją vertina teigiamai. Įprastai planinio vizito pas gydytoją reikia laukti mažiausiai savaitę, o telefonu paslauga suteikiama per 1-2 dienas.

 

Norint gauti nuotolinę sveikatos priežiūros paslaugą, pirmiausia reikia paskambinti telefonu 8 315 36 603. Registratorius identifikuoja pacientą ir nurodo laiką, kada su juo susisieks gydytojas. Pacientui belieka nurodytu laiku būti pasiekiamam telefonu ir sulaukti šeimos gydytojo skambučio.

 

Žinoma, nuotolinės sveikatos priežiūros paslaugos galimos tik tam tikrais atvejais. Telefonu gydytojai gali pakartotinai paskirti anksčiau paciento vartotus vaistus ar medicininės priežiūros pagalbos priemones, pasikalbėti apie tolesnį gydymo ir tyrimų planą, aptarti jau atliktus tyrimus.

 

„Pacientams reikia žinoti, kad nuotolinė sveikatos priežiūros paslauga yra susijusi būtent su tęstiniu gydymu. Jei yra naujas atvejis, susirgimas, pasikeitė paciento būklė, tuomet jis privalo atvykti pas šeimos gydytoją.

 

Atvažiuoti reikia ir tada, kai pacientui reikia recepto vaistams ar medicininėms priemonėms, kurių jis anksčiau nevartojo. Nesvarbu, ar tai būtų sauskelnės, ar pleistrai – atsiradęs tokių priemonių poreikis rodo, kad paciento būklė pasikeitė, ir gydytojui būtina pirmiausia jį apžiūrėti. Kartais situacija apie pasikeitusią būklę išaiškėja ir kalbantis telefonu, tuomet gydytojas turi teisę nuotolinės paslaugos nesuteikti. Nuotolinės sveikatos priežiūros paslaugos neteikiamos ir tada, kai pacientas guli ligoninėje arba slaugos įstaigoje“, - pasakojo Alytaus poliklinikos šeimos gydytoja J. Aksentienė.

 

Nuotolinė sveikatos priežiūros paslauga negali būti suteikta du kartus iš eilės: jeigu žmogui vieną kartą vaistai buvo paskirti nuotoliniu būdu, tai kitą kartą jis jau turi atvykti vizito pas gydytoją. Būna praėję nemažai laiko, ir medikui svarbu įvertinti paciento būklę.

 

„Tačiau tais atvejais, kai pacientui reikia tik pakartotinai išrašyti vaistų, pasikonsultuoti dėl tolesnių tyrimų ar gydymo, tikrai patarčiau pasinaudoti nuotolinės sveikatos priežiūros paslaugomis. Darbingo amžiaus žmonės dažniausiai nenori gaišti laiko laukdami poliklinikoje, skuba į darbą. Senjorams taip pat kartais į polikliniką susiruošti būna sudėtinga. Tad kam važiuoti į polikliniką, jeigu tą patį galima padaryti telefonu? Skambinti gydytojui gali ne tik pacientas, bet ir jo nurodytas atstovas“, - kalbėjo J. Aksentienė.

 

Ji pastebėjo, kad kai kurie pacientai pasinaudoti nuotolinėmis paslaugomis, kurios teikiamos nuo praėjusių metų, nesiryžta. Nors gydytojai tokias paslaugas gali suteikti šešiems pacientams per dieną, įprastai jų būna du ar keturi.

 

„Žmonės klaidingai galvoja, kad norint gauti nuotolinę paslaugą, reikia atlikti kokius nors papildomus veiksmus arba kad tai padaryti labai sudėtinga. Iš tikrųjų nieko sunkaus nėra. Tereikia užsiregistruoti registratūroje ir paskirtu laiku gydytojas pats paskambins pacientui“, - kalbėjo J. Aksentienė.

 

Ji ragina nuotoline paslauga aktyviai naudotis vasarą, kai prasidėjus atostogų metui, vieni gydytojai pavaduos kitus, padidės jų darbo krūviai, susidarys eilės. „Pokalbiui telefonu su pacientu galime skirti 6 minutes, o vizitas pas gydytoją trunka 15 minučių. Taigi sutaupysime ir savo, ir pacientų laiko“, - patarė šeimos gydytoja.

 

Nuotolinės paslaugos labai aktualu ir šaltuoju metų laiku, kai būna daug susirgimų, siaučia epidemijos.  „Tokiais atvejais pacientus taip pat raginame nesant būtinybės į polikliniką neiti, nerizikuoti užsikrėsti, geriau jau vaistus išsirašyti nuotoliniu būdu“, - sakė šeimos gydytoja J. Aksentienė.

 

Medikai ragina nesibaiminti naujovių ir drąsiai pasinaudoti nuotolinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis.

 

 

 

 

Komentarų nėra