Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Net pandemija nuo žalingų įpročių nesustabdo: nedeginkite žolės!

Loreta Cibulskienė  •    •  11:29, 2020-03-26
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet atėjus pavasariui, atšilus orams pernai nenušienautose pievose, pakelėse, pakrantėse, pradedama deginti sausa žolė. Nors visame pasaulyje siaučia koronavirusas, tačiau net ši baisi pandemija nesustabdo žmonių nuo žalingų įpročių.

 

Šiemet jau turėjome keturis iškvietimus gesinti degančią sausą žolę. Turbūt nereikia aiškinti, kokią žalą darome gamtai, kokią grėsmę keliame aplink esantiems pastatams, gyvenamoms ir negyvenamoms sodyboms.

 

Nedeginkite  sausos žolės, o jeigu jau pastebėjote tą degančią žolę, tai įvertinus situaciją, galbūt galima užgesinti ir patiems gyventojams.

 

Pastaruoju metu labai padaugėjo iškvietimų dėl degančių suodžių dūmtraukiuose. Nors šildymo sezonas jau baigiasi, bet įvykių  nemažėja. Juk tokie „gaisrai“ kyla dėl pačių žmonių aplaidumo, kurie galvoja, kad kaip nors šį sezoną užbaigs, taip nesilaikydami  Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių ( toliau BGST)  reikalavimų. Nereikia meluoti atvykusiems gaisrininkams, kad jūs valote dūmtraukį, nes jie mato ir supranta kiek būna suodžių, o ir valomame dūmtraukyje tikrai nebus kam degti.

 

Noriu priminti, kad dūmtraukius,dūmtakius ir krosnis reikia valyti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius arba atsižvelgiant  į tai, kuo kūrenama, valyti ir dažniau. Juk tai tik  Jūsų būsto saugumui. Suodžių kiekį kamine galima sumažinti naudojant chemines arba natūralias priemones, reikia tik tuo pasidomėti. Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti.

 

 Šalyje paskelbtas karantinas.  Ugniagesiai gelbėtojai gesina ne tik gaisrus, bet atlieka ir įvairiausius gelbėjimo darbus. Vienas iš pagrindinių darbų šiuo metu -  padėti greitosios pagalbos medikams. Labai prašome visų gyventojų būkite atsakingi, skambindami pagalbos telefonu 112, įsitikinkite, kad Jūsų informacija yra tiksli ir tikrai reikalinga ugniagesių pagalba.

 

Visi šiuo metu dirbame ir gyvename sudėtingomis sąlygomis. Dėl susidariusios situacijos į Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos I ir II komandos patalpas pašaliniai asmenys neįleidžiami. Dėl iškilusių klausimų galite kreiptis elektroniniu paštu arba telefonais.

 

Nežiūrint į esamą padėtį, ugniagesiai gelbėtojai visada pasiruošę padėti. Dažnai žmonės juokauja, kad gaisrininkai miega  dvidešimt penkias valandas per parą, bet dabar atėjo toks laikas, kai mes visi gulėdami ant sofos galime išgelbėti žmoniją.

 

Tik laikydamiesi karantino, saviizoliacijos rekomendacijų visi kartu nugalėsime tą baisų virusą. Mes jau turėjome vieną išbandymą, kai praėjusių metų spalio mėnesį degė padangos. Visiems esame dėkingi už palaikymą. Tikiu, kad nugalėsime ir virusą, tik reikia būti vieningiems, gerbti vieniems kitus ir laikytis nurodymų.

 

                          Laikykimės,  būkime sveiki ir   saugūs!

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.