Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 165

Nesnauskite: sukčiai vis randa naujų būdų išvilioti pinigus!

Alytaus apskr. VPK informacija  •    •  15:09, 2019-05-13
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Susidūrę su sukčiais žmonės netyli. Tai pastebėjo Alytaus policija, atlikusi savo prižiūrimos teritorijos sausio-balandžio mėnesių užregistruotų sukčiavimų atvejų analizę. Iš 132 užregistruotų pranešimų 69 pranešimai (arba 52 proc. jų) yra pranešama nenukentėjus – tik dėl informacijos. Tačiau dėl suaktyvėjusio sukčiavimo ne visi asmenys išlieka budrūs, kiti – praranda nemenkas pinigų sumas.

 

Itin stipriai nukentėjo viena Alytaus įmonė, kurios buhalterė, gavusi laišką iš sukčiaus, apsimetusio įmonės direktoriumi, pervedė beveik 19 000 eurų. Šiek tiek daugiau nei 18 000 eurų prarado ir moteris, kuri paėmusi greituosius kreditus į įvairias banko sąskaitas pervedė pinigus prašoma draugo, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, kali pataisos namuose.

 

Į policiją taip pat kreipėsi kitos įmonės direktorius, kuris apgaulės būdu buvo suklaidintas dėl užsakymo iš Ukrainos ir pervedė beveik 9 000 eurų į nežinomo kliento sąskaitą. Asmenys, pirkę transporto priemones, jų detales, mobiliojo ryšio telefonus ar kitą techniką pagal internetinėje erdvėje rastus skelbimus, prarado nuo 100 iki 350 eurų, kuriuos sumokėjo kaip avansą ar rezervacijos mokestį, o prekių galiausiai ir nesulaukė.

 

Išanalizavus sukčiavimo atvejus, pastebėta didėjimo tendencija tarp šiuo metu naudojamų sukčiavimo būdų:

 

  • manipuliuojant pirkimo/pardavimo sandoriais perkant transporto priemones – 13 pranešimų,

 

  • perkant internetu automobilio detales, drabužius, maisto papildus, techniką – 26 pranešimai,

 

  • populiarėja siūlymas papildomai užsidirbti užsienyje arba namuose, siūlant investicijas, ar kitas finansines operacijas ir taip išgaunant asmens arba banko duomenis – 16 pranešimų,

 

  • pasinaudojimas gautais asmens/įmonės duomenimis atidarant sąskaitas, sudarant sandorį – 11 pranešimų,

 

  • vis dar naudojamas sukčiavimo būdas manipuliuojant išgalvotomis istorijomis, prisistatant policijos pareigūnais, įmonių darbuotojais – 30 pranešimų,

 

  • užregistruoti 7 pranešimai už sumokėtus, bet neatliktus darbus, bandant gauti draudimo išmoką.

 

Alytaus apskrities policija reguliariai vykdo prevencines priemones ir informuoja visuomenę apie daromas nusikalstamas veikas. Siekdami formuoti saugią aplinką pareigūnai prašo perspėti savo garbaus amžiaus artimuosius apie tokio pobūdžio grėsmes ir patarti, kaip tokioje situacijoje derėtų elgtis.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra