Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 27 373

Nesantaika miesto valdžioje: meras nemato galimybės dirbti su direktoriumi

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  16:53, 2019-09-09
Pirmadienį savivaldybėje sušaukta skubi spaudos konferencija.
AlytusPlius.lt nuotr.

Dar nebaigta formuoti miesto valdžios komanda pradeda byrėti. „Niekam neleisiu naudotis tarnybine padėtimi“, - pareiškė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Pirmadienį jis kreipėsi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo, o spaudos konferencijoje teigė nematantis galimybės toliau dirbti su administracijos direktoriumi Rolandu Juoniu.

 

„Manau, kad tai – emocionalus pareiškimas. Mane į šias pareigas mero teikimu paskyrė miesto taryba ir tik ji gali iš jų atšaukti“, - sakė administracijos direktorius R. Juonys. 

 

Pirmadienį savivaldybėje buvo sušaukta skubi spaudos konferencija. Jos metu Alytaus miesto meras N. Cesiulis pareiškė, kad žemės grąžinimo klausimai jam sukėlė įtarimų ir šiandien jis oficialiai kreipėsi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo. Meras tikisi, kad prokuratūra imsis tyrimo ir ištirs žemės sklypų grąžinimo klausimus. Yra įtarimų, kad buvo veikta nesąžiningai.

 

„Nešvarus“ reikalas prasidėjo dar praeitą kadenciją. Buvo pradėti formuoti dideli sklypai, kurių, atsižvelgiant į dydį, žmogui grąžinti būtų negalima. Jų paskirtis – ne gyvenamoji, o komercinė.

 

„Apie visą šį reikalą ketvirtadienį sužinojau iš tarybos nario, buvusio administracijos direktoriaus Vytauto Jastremsko. Jis mane ir vicemerą Šarūną Klėgerį informavo, kad yra pradėtos sklypų grąžinimo procedūros, nors tokių sklypų mes grąžinti negalime. Iškart sureagavome, kreipėmės į Nacionalinę žemės tarnybą, kad stabdytų grąžinimo procedūras, kad nebūtų padaryta žala miestui. Prokurorų prašėme taikyti laikinąsias apsaugos priemones“, - kalbėjo N. Cesiulis.

 

Nacionalinei žemės tarnybai žemės sklypus „perdavė“ administracijos direktorius R. Juonys. Jo paprašyta geranoriškai savo sprendimą atšaukti.

 

Tačiau merui direktoriaus veiksmai kelia klausimų ir jis darbo kartu jau nebemato. „Nesvarbu, koks valstybės tarnautojas ir kokias pareigas jis užima, visi turi atstovauti miesto interesams, o ne savo asmeniniams. Šiuo klausimu esu principingas ir kreipiausi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo. Man nesvarbu, kas už to stovi. Tikiu teisine valstybe, ir viskas paaiškės po tyrimo“, - teigė N. Cesiulis.

 

Kaip sakė spaudos konferencijoje dalyvavęs V. Jastremskas, didelius sklypus buvo norima parduoti viešuose aukcionuose, kad savivaldybė gautų lėšų į savo biudžetą, tačiau peršasi mintis, kad tie sklypai kažkam labai naudingi, jei juos suskubta perduoti Nacionalinei žemės tarnybai. Gali būti, kad į visa tai įsipainioję ir kiti valstybės tarnautojai.

 

Pasak V. Jastremsko, sklypai buvo pradėti formuoti pernai. Jau tada buvo bandoma sklypus perduoti Nacionalinei žemės tarnybai. Bet šis procesas buvo sustabdytas. V. Jastremskas tikino jau tada, matydamas didelį susidomėjimą minėtais sklypais, turėjo nuojautą, kad kažkas už to stovi, jautė spaudimą.

 

Meras N. Cesiulis neįvardino asmenų, kurie galėtų būti susiję su žemės grąžinimo klausimais, teigė, kad į klausimus atsakys teisėsauga. Ar bus pradėtas tyrimas, paaiškės artimiausiu metu.

 

O kol kas neatmetama galimybė, kad tarybai bus ruošiamas sprendimo projektas dėl R. Juonio atleidimo iš pareigų.

 

Tiesa, meras pabrėžė, kad didelės žalos ar pažeidimo padaryta dar nėra, nes procesai stabdomi. Kitu atveju, žala būtų nemenka. Kalba sukasi netgi apie 20 sklypų ir milijonines sumas.

 

Administracijos direktorius R. Juonys portalui alytusplius.lt teigė, „kad atlikus praėjusių metų veiklos auditą buvo nustatyta, kad yra suformuoti žemės sklypai, kurie yra netinkami grąžinimui piliečiams, nes yra didesni negu 10 arų. Nustatyta, kad apie jų buvimą net nėra pranešta Nacionalinei žemės tarnybai.“

 

Pasak R. Juonio, remiantis audito išvadomis, jis buvo sudaręs komisiją išsiaiškinti šitą situaciją. Komisija atliko savo darbą ir pateikė rekomendacijas, kad reikia apie tų sklypų buvimą pranešti Nacionalinei žemės tarnybai, kas ir buvo padaryta.

 

„Nacionalinei žemės tarnybai buvo suteikta visa informacija apie visus suformuotus žemės sklypus Alytaus mieste“, - patikino R. Juonys, pridurdamas, kad jis sklypų jokiems gyventojams neatidavė.

 

„Sklypus grąžina Nacionalinė žemės tarnyba. Ar jie tinkamai grąžinti žmonėms, kuriems tai turi būti padaryta, sprendžia Nacionalinė žemės tarnyba“, - sakė administracijos direktorius. 

 

„Šiandien esu kaltinamas neva parceliuoju miesto turtą. Iš tiesų aš tik suteikiau visą pilną informaciją apie suformuotus sklypus, kas buvo slepiama ankstesnės kadencijos metu. Savivaldybės funkcija yra apie suformuotus sklypus pranešti Nacionalinei žemės tarnybai, o praėjusios kadencijos metu tai nebuvo daroma. Regis, tik V. Jastremsko laikais taip buvo daroma – iki tol tokių dalykų nebuvo. Aš pranešiau, kad nebūčiau apkaltintas jo blogų darbų tęsimu“, - sakė R. Juonys.

 

Jis teigė, kad asmeniškai savarankiškai jokių veiksmų nesiims, o jei tarybos nariai pareikš nepasitikėjimą juo – gerbs jų sprendimą. 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra