Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Nepilnametės istorijos tęsinys: į susitikimą su vicemere – ir Šeimos centro direktorius

AlytusPlius.lt; Alytaus miesto savivaldybės informacija  •    •  15:34, 2022-11-07
Mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė surengė pasitarimą, kurio metu aptarta situacija, susijusi su Bendruomeninių vaikų globos namų pasišalinusia nepilnamete ir viešojoje erdvėje jos išreikšta nuomone dėl galimai minėtoje įstaigoje patiriamo smurto.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Pirmadienį Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė surengė pasitarimą su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM Alytaus apskrities Vaiko teisių skyriaus, Alytaus miesto šeimos centro ir Socialinės paramos skyriaus vadovais ir darbuotojais.

 

Aptarta situacija, susijusi su  prieš keletą dienų iš Bendruomeninių vaikų globos namų pasišalinusia nepilnamete ir viešojoje erdvėje jos išreikšta nuomone dėl galimai minėtoje įstaigoje patiriamo smurto.

 

Šiuo metu dėl galimo smurto Bendruomeninių vaikų globos namuose yra pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Nepilnametė šiuo metu gyvena savo šeimoje. Jai, jos šeimos nariams ir Bendruomeninių vaikų globos namų šeimynos, kurioje buvo globojama nepilnametė, vaikams teikiama reikiama pagalba.

 

„Vaiko teisių gynėjai, sužinoję apie mergaitės pasišalinimą iš Alytaus miesto šeimos centro, nedelsdami sureagavo. Mūsų prioritetas yra vaiko saugumas, todėl  nedelsiant buvo pradėtas vaiko situacijos vertinimas, susisiekėme su mama, radome galimybę susisiekti bei pabendrauti ir su pačia paaugle.

 

Įvertinę aplinkybes vaiko teisių gynėjai palaikė mergaitės grįžimą į jos šeimą.

 

Visais atvejais, kai yra gaunama informacija apie bet kokį smurtą prieš vaikus, vaiko teisių gynėjai reaguoja greitai, apie galimus smurto atvejus pranešama teisėsaugos pareigūnams, aiškinamasi situacija ir stengiamasi užtikrinti vaikų saugumą, rūpinamasi psichologine pagalba bei kitomis vaikui reikalingomis paslaugomis.

 

Gauta informacija apie bet kokios rūšies smurtą padeda vaiko teisių gynėjams pasirūpinti vaikų saugumu. Todėl prašome nelikti abejingais išgirdus vaiko pagalbos šauksmą, kilus nors mažiausiam įtarimui, jog skriaudžiamas vaikas, nieko nelaukdami praneškite apie tai telefonu 112 arba kreipkitės į artimiausią Vaiko teisių apsaugos skyrių“, - Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk.