Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Nepagražinta realybė: garbaus amžiaus moteris glaudžiasi ir miega miške, užsikloja – kuo turi

Raimonda Bernatavičienė  •    •  10:51, 2022-10-05
Moteris glaudžiasi ir miega tiesiog miške.
Skaitytojo nuotr.

Garbaus amžiaus moteris, mieganti tiesiog miške, apsiklojus tuo, ką turi. Tokį vaizdą Alytuje esančiame miškelyje antradienį pamatęs alytiškis teigė, kad iki šiol apie tai galvoja, o širdyje pasiliko slogus jausmas. „Yra žmonių, yra dalykų, kurių mes tiesiog kartais nenorime matyti, bet tai nereiškia, kad jų nėra. Ir dar blogiau, kai net nežinai, kaip tokiam žmogui galėtum padėti“, - sakė alytiškis.

 

Kaip paaiškėjo, moteris miškelyje gyvena kartu su sūnumi. Ji pati – sunkiai vaikšto. Aplink mėtosi įvairūs asmeniniai daiktai. Alytiškis teiravosi, kodėl ji ne nakvynės namuose, tačiau ši patikino, kad ten gyveno ir grįžti jau nebenorėtų, kadangi juose yra viena gyventoja, neduodanti kitiems ramybės.

 

 

„Klausiau, kuo galiu padėti. Moteris gauna pensiją, prasitarė, kad norėtų nuomotis kambarį. Bet nežinia, ar galėtų prisiimti visus mokestinius įsipareigojimus“, - pasakojo alytiškis, ketinantis pasidomėti, ar nepavyktų moteriai ir jos sūnui gauti socialinio būsto.

 

Vyras teigė, kad moteris tvirtino, kad gyvena palapinėje, tačiau išties į palapinę tai net nepanašu. Gaila, kad tokiomis oro sąlygomis žmonės glaudžiasi lauke, bet svarbu, kad jie patys norėtų priimti pagalbą ir keisti gyvenimo būdą.

 

Alytiškis matyta situacija pasidalino ir savo socialiniame tinkle. Teigia norėjęs pažiūrėti, kiek žmonių į tai atkreips dėmesį, galbūt patars, ko galima imtis.

 

„Kai vežiau humanitarinę pagalbą į Ukrainą, tai reakcijų išties buvo daug, o šiuo atveju – yra kitaip. Žmonės neretai geriau apeina tokias problemas. Kartais benamiui duoda pinigų ir įsivaizduoja, kad daug padėjo. Mano manymu, jeigu vietoj tų pinigų atsisėstum prie jo ant suoliuko ir paklaustum, koks jo vardas ir kas nutiko, kad taip gyvena, tai būtų kur kas daugiau už pinigus“, - mano alytiškis, pats besistengiantis pagelbėti kitiems, su socialinėmis problemomis susiduriantiems asmenims.

 

Pasak jo, tokių situacijų, kokią matė jis – daugybė. O tam priežasčių taip pat yra visokiausių, kiekvienas eina savo gyenimo keliu.

 

Savo socialinę pagalbą tiems, kam to reikia, visapusiškai stengiasi suteikti ir Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyrius. Bet, kaip sako skyriaus vedėja Akvilė Voverienė, jeigu žmogus nėra pripažintas neveiksniu, jeigu jis yra mąstantis, protaujantis, tai prievarta jam negali skirti nei paslaugų, nei teikti pagalbos.

 

„Svarbiausia, kad pats asmuo tos pagalbos norėtų. Nakvynės namai ir kitos apgyvendinimo įstaigos yra skirtos pagelbėti žmogui, bet vėlgi – negali ten jo laikyti prievarta, jei jis nori išeiti. Pasitaiko, kad asmuo yra linkęs vartoti alkoholį, o to nakvynės namuose daryti negalima, reikia laikytis tvarkos, ir tuomet, deja, jis verčiau pasirenka gyvenimą kažkur lauke be jokių taisyklių“, - komentavo A. Voverienė.

 

Pasak jos, socialiniai darbuotai bando padėti visais įmanomais būdais, bet priversti negali. Suaugę žmonės turi teisę pasirinkti tokį gyvenimo būdą, koks jiems priimtinas. O jokios prievartos jų atžvilgiu būti negali.