Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Nenaudojamo ir apleisto turto savininkams rajone teks patuštinti pinigines

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:31, 2019-05-15
Nenaudojamo ir apleisto turto savininkams rajone teks patuštinti pinigines.
alytusplius.lt nuotr.

Savo turtu reikia rūpintis. Šią paprastą tiesą primins ir Alytaus rajono savivaldybės tarybos priimtas sprendimas, kuriuo patvirtini žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių tarifai 2020 metams. Jie palikti tokio pat dydžio kaip ir galiojantys iki šiol. Didžiausius mokesčius teks mokėti apleisto ir nenaudojamo turto bei žemės savininkams.

 

Alytaus rajono savivaldybės biudžete praėjusiais metais pajamos iš žemės mokesčio sudarė 726 tūkst. eurų.

 

2020 metams tarybos sprendimu nustatyti žemės mokesčio tarifai pagal pagrindines žemės naudojimo paskirtis ir jų naudojimo būdus (procentais nuo žemės mokestinės vertės): žemės ūkio paskirties žemei – 1,6 %, mėgėjų sodų paskirties žemei – 2 %, vienbučių, dvibučių, daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorijų žemei – 0,6 %, pramonės ir sandėliavimo paskirties žemei – 1,5 %, susisiekimo  ir inžinerinių tinklų koridorių teritorijų, susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorijų žemei – 1,5 %, komercinės paskirties žemei – 1 %.

 

Už apleistą, nenaudojamą žemę nustatytas maksimalus mokesčio tarifas – 4 %.

 

Buvo siūlymų sumažinti žemės mokesčio tarifus, kadangi sulaukta gyventojai skundų, jog įsigaliojus naujam žemės sklypų masiniam vertinimui, nustačius naujas žemės sklypų vidutines rinkos vertes, nuo kurių yra skaičiuojamas žemės mokestis, mokesčiai padidėjo. Tačiau nuspręsta žemės mokesčio tarifų nekeisti ir palikti tokius pat kaip ir 2019 bei 2018 metais.

 

Tarybos posėdyje taip pat nustatyti ir 2020 metų nekilnojamojo turto mokesčiai: 1 proc. – visam rajone esančiam nekilnojamam turtui nuo jo mokestinės vertės, išskyrus apleistą, nenaudojamą ir neprižiūrimą turtą.

 

Pastarajam 2020 metais bus taikomas maksimalus – 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės tarifas.

 

Pagal nekilnojamojo turto mokesčio įstatymą nekilnojamojo turto mokesčio tarifas gali būti nuo 0,3 iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės.

 

Praėjusiais metais Alytaus rajono savivaldybė surinko 194 tūkst. eurų. nekilnojamojo turto mokesčio.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra