Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Nenaudojamas miesto plotas atgis: bus įrengtas drugelio formą primenantis skveras

AlytusPlius.lt informacija  •    •  17:55, 2023-10-05
Skvero vizualizacija.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ketvirtadienio vakarą pasidalino džiugia žinia. Netoliese „Lidl“ prekybos centro (Jazminų g.), prie pėsčiųjų tako, bus įrengtas skveras, kuris dėl savo formos jau dabar vadinamas Drugio skveru.

 

Projektas bus finansuotas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos ir miesto savivaldybės lėšomis, o kitąmet  jau prasidės skvero įrengimo darbai. Žiūrint į jį iš paukščio skrydžio – forma primins drugelį.

 

Kaip skelbia miesto vadovas, projektą ir vizualizaciją  sukūrė iš Alytaus kilusi architektė Austėja Jurčiukonytė-Olišauskė. Jos kūrybos dėka, užpelkėjęs, apaugęs žolėmis, nenaudojamas miesto plotas pavirs tikra laisvalaikio erdve.

 

„Būtent to norėjo aplinkinių mikrorajonų gyventojai, jie ne kartą kreipėsi į mane su prašymais įveiklinti šią teritoriją. Norisi, kad alytiškiai kuo daugiau laiko praleistų gryname ore, turėtų galimybę pailsėti, pasėdėti ant suolelių, pasigėrėti fontanais, norisi, kad netoliese žaistų vaikai,  atsirastų erdvė,  draugiška augintiniams“, - rašo N. Cesiulis.

 

Nurodoma, kad naujame skvere bus vaikų žaidimo, augintinių vedžiojimo zonos, bus sutvarkyti du tvenkiniai, gėlynai, fontanėliai, suoleliai ir įrengtas jaukus apšvietimas.

 

VIDEO su vizualizacija galite peržiūrėti čia: https://www.facebook.com/Cesiulis/videos/705797074754957

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai