Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Negalią turintys lankininkai dalyvavo Europos taurės varžybose

VšĮ „Žaliasis lankas“ informacija  •    •  18:53, 2019-07-17
Priekyje iš kairės: Rolandas Baranauskas, Linas Vengelis. Už nugarų stovi treneriai Inga Timinskienė ir Ugnius Timinskas.
VšĮ „Žaliasis lankas“ nuotr.

Čekijos Nove Mesto mieste liepos 6 - 13 dienomis vyko Europos taurės neįgaliųjų šaudymo iš lanko varžybos. Nors  varžybos Europos taurės tačiau, jos yra atviros visiems, ir į jas susirenka lankininkai iš viso pasaulio – korėjiečiai, brazilai, Jungtinių Amerikos Valstijų atstovai bei daugelis kitų.

 

Šiais metais varžybose dalyvavo du neįgalieji lankininkai iš Alytaus – Linas Vengelis bei Rolandas Baranauskas, taip pat jų treneriai. Linui tai pirmosios tokio rango varžybos, o tuo tarpu Rolandas, nors ir nedaug, bet jau yra susipažinęs su tarptautinių varžybų startais.

 

Kadangi varžybų lygis yra tikrai aukštas, dalyvius spaudžianti atsakomybė bei stresas yra nemaži, tačiau tai nesutrukdė alytiškiams parodyti, kad jie gali kovoti. Po trijų kvalifikacijos serijų Rolandas Baranauskas parodė rezultatą, kuris jam leido užimti aštuntąją vietą tarp 34 dalyvių. Visą kvalifikaciją (12 serijų po 6 strėles) Rolandas baigė su 648 taškais, o tai yra geriausias jo rezultatas tokio rango varžybose. Iki paralimpinio normatyvo jam pritrūko vos 2 taškų. Normatyvas Paralimpiadai yra 650 taškų.

 

Linas kvalifikaciją baigė su 585 taškais. Jau kitą dieną varžybos tęsėsi atkrintamosiomis kovomis. Deja, čia lietuvių sėkmė nelydėjo ir jie abu iš tolimesnių kovų pasitraukė jau po pirmosios dvikovos.

 

Paklausta, kaip sekėsi sportininkams šiose varžybose, jų trenerė Inga Timinskienė atsakė: „Labai džiugu, kad abu šie sportininkai kuo toliau, tuo labiau rodo geresnius rezultatus, kad jiems užtenka entuziazmo treniruotis, siekti, dirbti, tobulėti. Tokios varžybos ir dalyvavimas jose yra labai svarbus indėlis į tai. Nesvarbu, ar jie jose laimi ar ne. Labai svarbu, kad po kiekvieno tokio starto jie išeitų iš varžybų stipresni, labiau motyvuoti, ką jie ir padarė šį kartą, ir tikiuosi toliau tai darys ateityje“.

 

Artimiausios varžybos L. Vengeliui ir R. Baranauskui – Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas, kuriame jie dar kartą parodys, kad negalia nėra kliūtis sėkmingai varžytis šaudymo iš lanko sporte kartu su sveikaisiais sportininkais. Čempionatas vyks liepos 27 – 28 dienomis Utenoje.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra