Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Nebaigti darbai arba akis badantys Alytaus skauduliai

Andrius Černiauskas  •  andrius@alytusplius.lt  •  19:59, 2014-01-04
Daugiabutis Punsko gatvėje

Daugelis kiekvienų naujų metų pradžioje užsibrėžiame naujus tikslus, įsipareigojame nuveikti naujus darbus. Bet ne mažiau svarbu užbaigti senuosius. Ypač, jei jie nebaigti bado akis daugelį metų ir daugeliui žmonių.

 

Tad kai einu ar važiuoju per Alytų, kaskart pagalvoju, kad būtų puiku, jei bent šiais metais visi, nuo ko tai priklauso, išvaduotų Dzūkijos sostinę nuo jos veidą darkančių griuvėsių, apleistų pastatų.

 

Vienas jų – „Miestas mieste“, neįgyvendintas projektas Punsko gatvėje, turėjęs papuošti Alytų nuostabiais penkiais daugiabučiais.

 

Deja, dėl įvairių statytojų machinacijų šiam projektui nebuvo lemta išvysti dienos šviesą. Pastatytas tik vienas daugiabutis, antrojo iškilusios tik kolonos. Dabar viskas atrodo tarsi praūžus uraganui. Vandalai nepatingėjo čia apsilankyti ir visko suniokoti.

 

Reikia tikėtis, kad artimiausioje ateityje atsiras verslininkų, kurie pabaigs šį projektą.

 

Dar vienas nebaigtas statyti pastatas jau daugelį metų stovi Alytaus miesto širdyje, pačioje Rotušės aikštėje.

 

Anksčiau kalbėta, kad čia bus naujieji santuokų rūmai, vėliau imta svarstyti, kad tai vieta pramogų oazei ar net automobilių stovėjimo aikštelei. Gaila, bet nei vieno, nei kito iki šiol čia nėra, o tik netikusi benamių pastogė.

 

Buvusi autobusų stotis miesto centre. Priklauso „Maxima grupei“, kuri planavusi šioje vietoje alytiškiams pastatyti didžiausią prekybos centrą dabar rodo špygą ir jokios veiklos nevykdo, naujų šeimininkų šiai vietai taip pat nesuranda.


Gandonešiai skalambija, kad viskas įstrigo dėl vieno buvusio Alytaus miesto mero ir „Maxima grupės“ savininkų nesutarimų finansiniais klausimais. Gerai yra tai, kad didelio prekybos centro miesto širdyje nėra, bet jau pasigirsta kalbų, kad į šią vietą žvalgosi lietuvių pamėgti Lenkijos prekybos tinklai.

 

Apleistas stovi ir kadaise žmonėmis knibždėte knibždėjęs „Alytaus tekstilės“  pastatas. Gal ir būtų šaunu, jeigu savininkai jį renovuotų ir paverstų moderniu biurų pastatu, tačiau klausimas ar Alytui reikalingas toks didelis „biuras”.

 

Jeigu su bankais prasidėsi vieną dieną nieko neturėsi. Tokie gandai sklando aplink pastatą prie Putinų gatvės žiedo.

 

Viltys, kad čia turėjo atsirasti pramogų vieta, kurioje būtume žaidę boulingą ir visaip kitaip pramogavę, nepasiteisino.

 

Jazminų gatvėje priešais turgų ir sveikatos taką vienas miesto verslininkas ketino atidaryti „Lidl“  parduotuvę.

 

Bet pradėta statyba įstrigo neribotam laikui ir nepuošia vis gražėjančio miesto.

 

Tad kol kas nei pigių vokiškų dešrelių, nei kitų skanumynų Alytaus miesto gyventojai ir svečiai čia nesulauks, teks ir toliau važinėti į kaimyninę Lenkiją norint apsipirkti šio tinklo parduotuvėje.

 

Senasis kino teatras prie Alytaus darbo biržos. Tik iš tėvų pasakojimų žinau, kad kažkada šioje vietoje buvo galima žiūrėti kiną. Gaila, tačiau jau nesuskaičiuojamą daugybę metų šis pastatas stovi nejudinamas ir panašu, kad toks išliks dar ilgai.

 

Tik prieš Lietuvoje vykusį Europos vyrų krepšinio čempionatą miesto savivaldybė „aprengė” paradinę pusę „nauju drabužiu”, kad ši vieta nebadytų akių miesto svečiams.

 

Nesibaigianti dar vieno Vilniaus gatvėje esančio pastato rekonstrukcija.

 

Panašiai kaip žmonės kurie yra priklausomi nuo plastinių operacijų taip ir šio pastato savininkas, matyt, nuo jo tobulinimo. Be aiškaus plano, vizijos ir tikslo. Svarbu vis kažką bent kartą per metus pakeisti. Perdaryti paradinį įėjimą, pakeisti langus, iš didesnių į mažesnius, iš mažesnių į vitrininius. Pakeisti išplanavimą, o po to vėl trukt už vadžių ir vėl iš pradžių.

 

Ir taip bene du dešimtmečius, per kuriuos pastatas vis keičiasi ir niekaip „neapsivelka“ gražaus rūbo, o toliau atrodo kaip nebaigtos statybos objektas vienoje pagrindinių miesto gatvių.

 

Greta esantis kitas pastatas vos prieš keletą metų buvo apdažytas ir taip negadina vaizdo kaip anksčiau, tačiau nesutarimai tarp jo bendraturčių neleidžia šiai vietai įkvėpti gyvybės ir vystyti kokią nors veiklą.

 

Tam pačiam verslininkui, turinčiam daug nekilnojamojo turto mieste ir niekaip neapsisprendžiančiam,  ką su juo daryti, priklauso ir miesto sode esantis tualetas.

 

Kova su miesto valdininkais dėl žemės lopinėlio ir statybų pušų apsuptyje šią nuostabią vietą taip ir palieka nepaliestą. O galėtų čia atsirasti puiki arbatinė ar kavos namai.

 

 

Naujojoje gatvėje link išvažiavimo į Kauną stovi buvęs administracinis pastatas.  Iš toli matomas baltas betono statinys ieškojo naujųjų šeimininkų.

Tačiau prieš sunkmetį neatsirado norinčių jį įsigyti už kelis milijonus litų, vėliau ir už kelis šimtus tūkstančių, tad kol kas jis vis dar laukia ir tiki šviesiu rytojumi.

 

O tokie pastatai vaiduokliai tikrai užstoja saulę. Visomis prasmėmis.

Komentarų nėra