Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Naujovės, padėsiančios švietimo įstaigoms taupyti šiluminę energiją

Daina Baranauskaitė, Edvinas Dainauskas  •    •  14:57, 2022-09-19

Kaip skelbia UAB „Alytaus šilumos tinklai“, bendrovė įvykdė svarbų projektą, padėsiantį Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigoms taupyti šiluminę energiją!


Net 47 švietimo įstaigose buvo įdiegta išmani ir moderni nuotolinė šilumos punktų reguliavimo sistema – sumontuoti išmanūs šilumos punktų valdikliai, patalpose įdiegti temperatūriniai davikliai. Visa ši sistema leis tinkamai subalansuoti šildymo ir karšto vandens sistemas ir tokiu būdu optimizuoti suvartojamą šilumos energiją, kadangi jos padavimas bus reguliuojamas atsižvelgiant į individualių patalpų temperatūrą. 


Paprastais žodžiais tariant, sistema padeda išlaikyti vienodą temperatūrą visose patalpose, kai iki šiol vienos patalpos perkaisdavo, tuo tarpu kitose buvo šildoma nepakankamai, o šilumos energija naudota neefektyviai. Sistema taip pat kaups vidaus ir lauko temperatūrų istoriją, kas leis, atsižvelgiant į suvartojimus, efektyviai reguliuoti šilumą pastatuose. Šilumą reguliuoti ir stebėti pastato šiluminius parametrus bus galima ir nuotoliu būdu, kompiuteryje, planšetėje ir mobiliame telefone.


Už švietimo įstaigų ūkinę veiklą atsakingiems asmenims bendrovė taip pat surengė nemokamus seminarus, kurių metu švietimo įstaigų atstovai kartu su bendrovės darbuotojais susipažino su objektuose naujai sumontuotais šilumos punktų valdikliais, jų ypatumais ir reguliavimo metodais, mokėsi šildymo ir karšto vandens temperatūrų nustatymo nuotoliniu būdu. 


Seminarus vedė Danijos bendrovės „Danfoss“ atstovai.


Išsamiau – videoreportaže.
 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai