Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Naujovė rajono gimnazijose: dalinis švediškas stalas ikimokyklinukams

Laura Pranskevičiūtė, VšĮ ,,Bruneros“ skyriaus vadybininkė  •    •  14:29, 2019-10-24
VšĮ „Bruneros“ nuo spalio mėnesio dvejose Alytaus rajono gimnazijose mokinių maitinimą organizuoja dalinio švediško stalo principu.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktame Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisų projekte numatyta, kad nuo kitų metų sausio 1-osios ikimokyklinukai būtų maitinami nemokamai.

 

Pirmajame etape nuo sausio iki rugpjūčio pietūs ikimokyklinukams būtų patiekiami švediško stalo principu. Švediško stalo modelio diegimą rekomenduojama pradėti nuo dalinio.

 

Kas yra dalinis švediškas stalas?

 

Atsižvelgdami į tai  jau nuo spalio mėnesio Daugų ir Miroslavo gimnazijos ikimokyklinukams maitinimą  organizuojame dalinio švediško stalo principu.

 

Dalinis švediškas stalas – tai galimybė patiems vaikams pasirinkti ir (ar) įsidėti tik tam tikro maisto, pvz., arba tik daržovių, ar vaisių salotų (daržovių baras), arba tik sriubos, arba tik daržovių ar vaisių salotų ir sriubos, o karštą patiekalą įdeda valgyklos personalas.

 

Visi patiekalai, kaip ir visada,  gaminami iš  kokybiškų lietuviškos kilmės produktų pagal su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir mokyklos bendruomene suderintą valgiaraštį, laikantis vaikų mitybai keliamų reikalavimų.

 

Esame už sveikatai palankią vaikų mitybą,  pritariame racionaliausio moksleivių  maitinimo principo mokyklos valgykloje paieškoms, tačiau savo kasdienėje veikloje stebime, kad mitybos įpročius vaikai jau atsineša iš šeimos. 

 

Ne visi vaikai mėgsta šiltą, šviežią, sveikatai palankų maistą, dar nėra supratimo, kad į lėkštę reikia įsidėti tiek maisto, kiek suvalgysi. Todėl patys organizuojame ir remiame įvairius, taip pat ir mitybos kultūros tema, mokyklų bendruomenių edukacinius projektus.

 

Ką tik pakvietėme  visus Lietuvos pradinukus dalyvauti tradiciniame rudeniniame piešinių konkurse ,,Daržovės ir vaisiukai emociukai - nuotaikingos gėrybių istorijos“. Piešinukai skelbiami VšĮ ,,Bruneros“  facebook profilyje. Laimėtojų laukia dovanėlės.

 

E-piniginės galimybės ir privalumai

 

Elektroninio atsiskaitymo sistema kol kas prigijo tik Daugų gimnazijoje. Manome, kad dar ne visus tėvelius pasiekė informacija apie šios sistemos privalumus. Naudojantys e-piniginę  džiaugiasi visais jos teikiamais privalumais.

 

Siekiant supažindinti ir mokyti vaikus atsakingo elgesio su el.pinigais, supaprastinti naudojimąsi  e-pinigine, sukurta ir išmanioji programėlė telefonui. Jau dabar  į telefoną tiek tėveliai tiek vaikai gali atsisiųsti Eurofondo programėlę. Ji yra nemokama.

 

 

Telefone tėveliai programėlės pagalba, kaip kompiuteryje, gali stebėti, ką vaikas valgė,  mokyklos dienos meniu, kuris atsinaujina momentiniu laiku, nustatyti limitus bei gauti pranešimus ir kitas funkcijas, palengvinančias e-piniginės valdymą. Vaikai programėlėje gali matyti savo sąskaitos likutį, dienos meniu.  Greitai bus galima  lengvai ir paprastai mokyklos valgykloje atsiskaityti mobiliąja aplikacija-progamėle, nuskenuojant QR kodą.

 

Esame ir būsime už tai, kad vaikai gautų pilnavertį, kokybišką, pagal amžių subalansuotą, sveikatai palankų maistą ir jo neiškeistų į ,,greitą maistą'', siūlomą čia pat už mokyklos tvoros esančiuose kioskuose, prekybos centruose, todėl raginame tėvelius išnaudoti visas elektroninio atsiskaitymo sistemos galimybes, domėtis, ar valgė jų vaikai mokyklos valgykloje ir kokius produktus.

 

Deja, bet pastebime, kad ne visose mokyklose atsiskaitymas e-pinigine yra populiarus. Vyresnio amžiaus moksleiviai nori turėti grynųjų pinigų, todėl  ši sistema nėra labai jiems įdomi.

 

Mokyklos vadovams jau išsiuntėme reklaminį animacinį filmuką apie e-piniginės naudą su prašymu  talpinti mokyklų e-dienyno sistemoje,  siekiant,  kad kuo daugiau tėvelių ir moksleivių gautų reikalingą informaciją. Daugiau informacijos apie sistemą www.eurofondas.lt.


 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra