Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 254

Naujovė: Alytuje mokiniai galės naudotis elektroniniais pažymėjimais

Raimonda Bernatavičienė  •    •  12:17, 2019-11-28
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Alytaus moksleiviai turės galimybę naudotis elektroniniais mokinio pažymėjimais. Juose bus įdiegtas ir elektroninis viešojo transporto bilietas, tad viena kortelė turės ne vieną funkciją. O be to – padės tėvams sutaupyti.

 

Ketvirtadienį savivaldybės taryba patvirtino bendrojo ugdymo mokyklų elektroninio mokinio pažymėjimo išdavimo ir naudojimosi juo tvarką.

 

Neabejojama, kad elektroninis mokinio pažymėjimas suteiks platesnes pažymėjimo naudojimo galimybes. Tai bus ne tik asmens dokumentas, papildomų nuolaidų kortelė, bet ir viešojo transporto elektroninis bilietas. 

 

Pagal galiojančius teisės aktus, mokiniui taikoma 50 procentų nuolaida vienkartiniam važiavimo bilietui. O mėnesiniam bilietui,  įdiegtam pažymėjime, būtų taikoma 80 procentų nuolaida. Tad naudotis mėnesiniu pažymėjimo kortelėje įdiegtu bilietu apsimokės labiau.

 

Mokinius norima paskatinti aktyviau naudotis viešojo transporto paslaugomis ir naudotis modernesnėmis, patogesnėmis priemonėmis.

 

Norintiems įsigyti elektroninį pažymėjimą, teks mokėti iš asmeninių lėšų. Tačiau tėvai ir jų vaikai galės rinktis, ar jie nori įsigyti elektroninį pažymėjimą, ar naudotis popieriniu. Nieko privalomo nebus. Konkreti elektroninio pažymėjimo kaina kol kas nėra žinoma – manoma, kad jis galėtų kainuoti apie 3 eurus.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra