Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Naujosios gatvės rekonstrukcija: nelieka nei įvažiavimo, nei žaidimų aikštelės

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  16:24, 2014-04-16
Naujosios gatvės 13 namo gyventoja Skirmantė Pečiulienė
Alytusplius.lt nuotr.

Tryliktu numeriu pažymėto Naujosios gatvės Alytuje daugiabučio gyventojus užklupo bėdos dėl numatytų šios gatvės rekonstrukcijos darbų. „Pirksime dviračius“ , - guodžiasi žmonės, kurių namas, praplėtus pagrindinę gatvę, atsidurs kone ant šaligatvio, įvažiavimas į kiemą bus sudėtingas, o vietos automobiliams statyti ir vaikams žaisti beveik nebeliks. 

 

Tęsiant Naujosios gatvės rekonstrukciją Alytuje, bus panaikintas įvažiavimas į Naujosios gatvės trylikto namo kiemą. Taip nuspręsta šiandien vykusiame minėto namo gyventojų ir  Alytaus miesto savivaldybės atstovų bei projektuotojų susitikime. Bet gyventojai tuo nepatenkinti.

 

„Mes norime, kad įvažiavimas į kiemą būtų paliktas iš Naujosios gatvės. Mums siūloma padaryti įvažiavimą iš Kalniškės gatvės, o automobilių stovėjimo aikštelę įrengti vietoje esamos vaikų žaidimų aikštelės. Vaikai lieka be savo erdvės“, - piktinosi Naujosios gatvės 13 namo gyventoja Skirmantė Pečiulienė.

 

Jos teigimu, atlikus Naujosios gatvės rekonstrukciją, tarp daugiabučio ir važiuojamosios kelio dalies beliktų  septynių metrų atstumas. „Automatiškai kristų mūsų butų vertė. Būtų pažeistos higienos normos. Gyvenimo kokybė tikrai pablogėtų“, - skundėsi S. Pečiulienė.

 

Susirinkę gyventojai piktinosi, jog Alytaus miesto savivaldybės atstovai nėra paskaičiavę, koks automobilių srautas per dieną pravažiuoja Naująja gatve. „Gatvės rekonstrukcija buvo suprojektuota prieš bene dvidešimt metų. Bet tuomet dar veikė gamyklos mieste, pramonė klestėjo. Bet šiandien, gyventojų skaičius nuolat mažėja, pramonė susitraukusi, tai kam reikalinga tokia gatvė?“, - savo mintis dėstė Naujosios gatvės 13 namo gyventojas.

 

Didžiausią nerimą gyventojams kelia naujai projektuojamas įvažiavimas ir automobilių stovėjimo aikštelė iš Kalniškės gatvės. „Žiemą dažnai per langą pastebiu, kaip žmonės vos užvažiuoja įkalnėn. Mums siūlomas įvažiavimas turėtų dar didesnį nuolydį, todėl žiemą išvažiuoti ar įvažiuoti į naują aikštelę tikrai būtų sudėtinga“, - sakė daugiabučio gyventojas.

 

Nors gyventojai pateikė siūlymą automobilių stovėjimo aikštelę įrengti šalia gretimo daugiabučio esančiame žalios vejos plote, kur žmonės automobilius stato nuolat, projektuotojai su tuo nesutiko.

 

Įmonės „Urbanistika“ projektuotojai teigė, jog visos gyventojus neraminančios problemos bus išspręstos, įvažiavimo nuolydis bus apie dešimt procentų, o numatyta automobilių stovėjimo aikštelė bus skirta septynioms ar aštuonioms transporto priemonėms.

 

Irena Pankienė, Alytaus miesto savivaldybės architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vyriausioji specialistė, gyventojus ramino, jog projektuotojai išmano savo darbą ir tiek naujasis įvažiavimas, tiek daugiabučiui priklausanti teritorija bus sutvarkyta, kad gyventojams būtų patogu.

Komentarų nėra