Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Naujojoje gatvėje vyks legalus „dragas“: nepatogumų dėl eismo bus, bet reginį žada išskirtinį

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:49, 2022-06-21
Renginio organizatoriai.
AlytusPlius.lt nuotr.

Greičio mėgėjai sekmadienį Naująja gatve galės pralėkti kad ir 150 kilometrų per valandą greičiu! Pirmą kartą šioje vietoje vyks renginys „Alytaus adrenalino festivalis“, o taip pat ir – legalaus drago lenktynės. Nors gyentojams šiokių tokių nepatogumų bus – savaitgalį bus uždaryta Naujosios gatvės atkarpa nuo „Lidl“ iki „Rimi“, tačiau alytiškiams ir miesto svečiams žadamas nepamirštamas, nemokamas renginys.

 

Antradienį renginio organizatoriai susitiko su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu, policijos pareigūnais ir aptarė renginio festivalio scenarijų, galimas problemas ir jų sprendimo būdus.

 

„Norime pritraukti kuo daugiau jaunimo, kad jis saugiai „išsikrautų“ ir pasisemtų adrenalino tam skirtoje uždaroje trasoje, o ne lakstytų gatvėmis kada užsinorėjęs. Žinoma, viena didžiausių problemų, dėl kurios šiandien kalbėjome, tai – eismo uždarymas, nes žmonėms, norint pasiekti vieną ar kitą tašką, reiks apsukti ratą, bet tikimės, kad nepatogumus kompensuos puikus reginys ir geras laikas kartu renginio metu“, - sakė VšĮ „Legalus dragas“ vadovas Aivaras Rudzis.

 

„Alytaus adrenalino festivalis vyks“ birželio 26 d. nuo 11 val.  Renginio atidarymo metu, 11.30 val.,  žadamas įspūdingas netikėtumas, kuris laikomas paslaptyje netgi nuo personalo. Festivalyje dalyvaus Lietuvos ir Latvijos drago sportininkai,  rėmėjai iš Suomijos, bus galima apžiūrėti įvairias audioaparatūras, bus fiksuojamas važiavimo automobiliu ant dviejų ratų Lietuvos rekordas, pasirodys Pasaulio motoakrobatikos čempionai, Lietuvos talentų nugalėtojas. Savo profesiją pristatys policijos pareigūnai, bus įrengta atskira vaikų zona, saugumo aikštelė su policijos draugu Amsium. Taip pat pasirodymą surengs ugniagesiai, dalyvaus Putinų gimnazijos krepšinio lyga, vyks krepšinio turnyras, jėgas bus galima išbandyti ekstremalioje skate ar BMX trasoje.

 

Anksčiau du kartus legalios drago lenktynės Alytuje vyko Artojų gatvėje, tačiau dabar pasirinkta Naujosios gatvės atkarpa.

 

„Naujoji gatvė yra vienintelė gatvė Alytuje, esanti tiesi ir turinti gerą dangą, nes drago sportui dėl saugumo ir greičio išvystymo reikia daugiau kaip 600 metrų tiesios atkarpos“, - sakė A. Rudzis.

 

Renginio organizatoriai ramino, kad Naujosios gatvės danga apgadinta nebus. Renginys yra apdraustas. Remiantis ankstesne patirtimi, pažeidimų nepasitaikydavo. O jeigu ir atsitiktų nenumatytas atvejis ar pažeidimas, jis būtų sutvarkytas, kadangi gatvė po renginio mieste turi likti tokia, kokia buvo.

 

Tikimasi, kad renginyje dalyvaus 50-60 drago dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos, tarp jų – mažiausiai keturi sportininkai iš Alytaus.

 

„Kviečiame lenktynėse sudalyvauti kiekvieną alytiškį kad ir su šeimos automobiliu. Tereikia šalmo ir galima važiuoti į trasą. Tikrai niekas nestatys kartu su 1000 arklio galių monstru. Dragas ir yra specifinis tuo, kad dalyviai skirstomi pagal automobilio trasos įveikimo laiką. Kviečiame visus registruotis iš anksto, nors galima ir renginio metu“, - kvietė organizatoriai.

 

„Alytaus adrenalino festivalį“ organizuoja legalaus drago organizatoriai, Lietuvos automobilių sporto federacija, kelių policijos tarnyba.

 

Norima parodyti, kad Naująją gatve galima važiuoti greitai ar pralėkti netgi 150 kilometrų per valandą greičiu, tačiau tam turi būti laikas ir vieta. Dėl to renginys ir vyks kartu su policija, sukuriant saugumą tiek dalyviams, tiek žiūrovams.

 

Eismas minėtoje Naujosios gatvės atkarpoje bus stabdomas nuo birželio 25 d. 22 val. iki birželio 27 d. 5 val.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai