Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Naujoji Alytaus maltiečių vadovė:“Kviečiame aukoti, dalintis bei keistis daiktais“

Daina Baranauskaitė  •    •  12:02, 2023-08-10
Alytaus maltiečių vadovė V. Lisauskienė su Alytaus dekanu A. Užupiu.

Nenuilstanti ir besišypsanti Alytaus maltiečių savanorė Virginija Lisauskienė prieš keletą dienų prisiėmė dar didesnę atsakomybę - tapo šios organizacijos Dzūkijos sostinės vadove. Ji pakeitė net 14 metų atsakingai ir pasiaukojančiai pareigas ėjusią Onutę Žilionienę. 

Kviečia užsukti

 

Iš viso Alytaus maltiečių organizacijoje savanoriauja 30 alytiškių. „Vieni labai aktyvūs, kiti mažiau, tačiau daugelis noriai įsitraukia į veiklas. Paskutinė savanorių iniciatyva - aukoti, dalintis bei keistis daiktais“, - pasakojo V. Lisauskienė.

 

Maltiečiai alytiškiams vaikams bei suaugusiems gali pasiūlyti drabužių, avalynės bei kitokių naudingų daiktų už simbolinę auką arba stokojantiems atiduoti veltui. „Gauname labdarą iš Vokietijos ir sugalvojome, kad reikia plačiau viešinti, neužlaikyti daiktų, lai žmonės naudojasi. Kas stokoja pinigėlių - gali pasirinkti veltui, kas gali - paaukoja. Daug rūbų išvežėme į Ukrainą. Tačiau norime dalintis ir su alytiškiais“, - sako pašnekovė.

 

Trečiadienį buvo pirmoji diena, kai žmonės galėjo nuo 14 iki 18 val. užsukti į Alytaus maltiečių centrą, adresu Vingio g. 15 A 

 

„Šįkart atėjo tik viena šeima. Jie atnešė mažos mergaitės draubužėlius bei pasirinko naujų. Rado rūbų ir sau. Tačiau kviečiame ir daugiau gyventojų užsukti, pasinaudoti galimybe“, - kviečia V. Lisauskienė.

 

Visi laukiami rugpjūčio 17 ir 23 dienomis buvusiame vaikų darželyje, esančiame netoli PC „Žuvintas“ ir Dainavos progimnazijos stadiono.

 

Maltiečiai - ir bagažinių turgelyje

 

Alytaus maltiečiai, norėdami būti arčiau savo miesto gyventojų, "išsikraustė" iš savo patalpų Vingio g. 15a į viešas erdves.

 

Gegužės mėnesį Makniūnų bagažinių turgelyje ir Alytaus Jazminų  turguje jie siūlė pasirinkti tinkamą drabužį ar avalynę veltui arba paaukoti įvairioms maltiečių vykdomoms veikloms su seneliais, vaikais, kitais remtinais asmenimis.

„Ši nauja iniciatyva tikrai pasiteisino, nes tai buvo gera proga pasidalinti, artimiau pabendrauti, daugiau sužinoti apie Maltos Ordino pagalbos tarnybą bei įsigyti už auką vieną kitą drabužį“, - sako Alytaus maltiečiai. 

 

Makniūnų bagažinių turgelyje suaukota net 120 eur.

Sriubos senoliams

 

Dar viena veikla, kurią vykdo Alytaus maltiečiai - „Maistas ant ratų“. Anot organizacijos skyriaus vadovės V. Lisauskienės, šiuo metu yra apie 30 senolių, kurie lankomi, jiems pristatoma sriuba. „Buvę ir daugiau senolių, tačiau vienus pasiima Dievulis, kitiems tenka atsigulti į slaugos namus. Visi - garbaus amžiaus, džiaugiasi ir laukia mūsų atvykstant“, - pasakojo pašnekovė.

 

Jau iš vakaro savanoriai lupa bulves, morkas, o iš ryto verdama sriuba išvežiojama alytiškiams, kurių daugumai - apie 90 metų.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai