Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Nauji pasiūlymai dėl švietimo: Likiškėlių mokyklą – ne griauti, o parduoti

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  14:50, 2020-01-17
Likiškėlių progimnazija.
Likiškėlių progimnazijos nuotr.

Švietimo tinklo pertvarkos su nerimu laukiančiose ir už išlikimą kovojančiose Alytaus mokyklose ketvirtadienį nuotaikos buvo ne pačios geriausios. Sumaišties čia vėl įnešė trečiadienio vakarą mokymo įstaigoms atsiųstas savivaldybės raštas su jau paruoštu sprendimo projektu, kurį priėmus būtų padėtas galutinis taškas mokyklų pertvarkos istorijoje.

 

„Iki sausio 2 dienos mokymo įstaigos galėjo teikti pasiūlymus, kaip koreguoti planą, tie pasiūlymai buvo svarstomi administracijoje. Dabar yra parengtas sprendimo projektas, kuris turėtų būti teikiamas savivaldybės tarybai. Jis išsiųstas tik toms mokykloms, kurias planuojama pertvarka vienaip ar kitaip „palies“, - sakė  Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

 

Mokymo įstaigos atsiųstą sprendimo projektą turi peržiūrėti ir per septynias kalendorines dienas raštu pareikšti savo nuomonę. Jeigu su sprendimo projektu sutinka, tuomet jis bus perduotas svarstyti savivaldybės tarybos komitetams. Jeigu bus prieštaravimų, mokyklos turės nurodyti savo argumentus ir, tokiu atveju, savivaldybei teiktų kreiptis į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, kad ji išsakytų savo nuomonę.

 

Sprendimo projektas komitetuose turėtų būti svarstomas vasario mėnesį, o galutinį sprendimą taryba ketina priimti vasario pabaigoje.

 

„Drevinuko“ mokyklai-darželiui, „Sakalėlio“ pradinei mokyklai, Vidzgirio ir Likiškėlių progimnazijoms, Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklai, Profesinio rengimo centrui išsiųstame sprendimo projekte išdėstyti pasiūlymai, kuriuos planuojama teikti tarybai. Jie pateikti jau apsvarsčius mokyklų bendruomenių pasiūlymus, kurių buvo 53. Kartu su sprendimo projektu nusiųstas ir aiškinamasis raštas.

 

Parengtame sprendimo projekte dėl Likiškėlių progimnazijos yra siūloma Likiškėlių progimnazijos pastatą parduoti ar, jei būtų galimybė, perduoti VĮ Turto banko nuosavybėn ir pastatyti naują modernų mokyklos pastatą. Laikinai Likiškėlių progimnazijos 1–4 klasių mokinius ir mokytojus perkelti į Vidzgirio progimnaziją, o 5–8 klasių mokinius – į Dainavos progimnaziją.

 

Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigų tinklo pertvarkos galimybių studijos, kurią parengė UAB „FINDEP“, duomenimis, Likiškėlių progimnazijos pastato ir patalpų būklė nepakankamai gera. Tam, kad būtų išspręsta problema, reikia visiškai renovuoti pastatą. Galima renovacijos kaina pagal „Sistelą“ – beveik 5 milijonai eurų.

 

Renovavus pastatą, nebus išspręsta pastato užpildymo problema. Ekspertai siūlo statyti naują mokyklos pastatą, atitinkantį reikalavimus. 2020 m. būtų pradėti naujos mokyklos projektavimo darbai, vėliau – mokyklos statyba.  

 

Projekte išdėstytas ir „Sakalėlio“ pradinė mokyklos likimas. Numatyta reorganizuoti „Sakalėlio“ pradinę mokyklą, prijungiant ją prie Vidzgirio progimnazijos, paliekant mokinius ugdyti dabartiniame pastate. Kai Likiškėlių progimnazijos buvę mokiniai sugrįš į pastatytą naują mokyklos pastatą, dabartinės „Sakalėlio“ pradinės mokyklos mokiniai kartu su mokytojais bus perkeliami į Vidzgirio progimnazijos pastatą. 

 

Dabartinį Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos pastatą būtų galima privatizuoti arba naudoti kitoms miesto bendruomenės reikmėms.

 

Nurodoma, kad „FINDEP“ duomenimis, „Sakalėlio“ pradinės mokyklos sporto salė ir lauko sporto aikštelė neatitinka higienos normų, trūksta lėšų mokyklos infrastruktūrai sutvarkyti (pastatui šiltinti, vėdinimo, šildymo ir nuotekų sistemoms atnaujinti. Akcentuojama, kad perkėlus mokinius į kitas, didesnes patalpas, komfortiškas sąlygas turinčią Vidzgirio progimnaziją, bus užtikrinta ir tinkama mokinių ugdymosi kokybė.

 

Kalbant apie „Drevinuko“ mokyklą-darželį, siūloma pertvarkyti jo struktūrą, pakeičiant mokyklos tipą iš mokyklos-darželio į lopšelį-darželį. Pradinio ugdymo programą numatoma perduoti vykdyti Vidzgirio progimnazijai, paliekant 1–4 klasių mokinius tame pačiame pastate. Bus vykdoma stebėsena dėl ikimokyklinio ugdymo poreikio tenkinimo Alytaus miesto savivaldybėje. Esant reikalui, dalį pradinių klasių mokinių bus galima perkelti į Vidzgirio progimnazijos pastatą. Likusios laisvos patalpos galės būti naudojamos ikimokykliniam ar priešmokykliniam ugdymui.

 

Projekte Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklą siūloma pertvarkyti iš biudžetinės į viešąją įstaigą ir prijungti prie viešosios įstaigos Alytaus profesinio rengimo centro. Dabartinį Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos pastatą būtų galima privatizuoti arba naudoti kitoms miesto bendruomenės reikmėms, o modernią sporto salę perduoti VšĮ Alytaus sporto ir rekreacijos centrui. Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos padalinius – Saugaus eismo klasę ir Rusų šeštadieninę mokyklą siūloma perduoti Alytaus jaunimo centrui.

 

Alytaus miesto pedagoginę psichologinę tarnybą siūloma parkelti į Alytaus Piliakalnio progimnazijos patalpas, o dabartines šios tarnybos patalpas būtų galima privatizuoti arba naudoti kitoms miesto bendruomenės reikmėms.

 

„Kaip suprantame, mokyklų bendruomenių pasiūlymai jau apsvarstyti ir mums atsiųstas sprendimo projektas parengtas tariamai atsižvelgus į tuos pasiūlymus. Mums labai gaila, nes niekas nepasikeitė. Mūsų neišgirdo – „Sakalėlio“ pradinę mokyklą vis tiek ruošiasi jungti prie Vidzgirio progimnazijos“, - sakė „Sakalėlio“ pradinės mokyklos tarybos pirmininkas, tėvų atstovas Edvardas Bielskis. Jo teigimu, mokyklos bendruomenė ketina kreiptis į teisininkus.

 

 

 

 

 

Komentarų nėra